A. KURTIJANAS: KOMANDOJE VYRAUJA PUIKI ATMOSFERA


Šiame sezone Lietuvos A lygoje debiutavęs FK „Panevėžys“ įgauna pagreitį. Panevėžiečiai per paskutiniąsias penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales ir kartą sužaidė lygiosiomis. Po tokios sėkmingos žaidimo atkarpos lygos debiutantai įsitvirtino penktoje turnyro lentelės vietoje.

Sėkmingas Aukštaitijos klubo žaidimas siejamas su FK „Panevėžys“ vyriausiuoju treneriu Aleksandru Kurtijanu, kuris prie FK „Panevėžys“ vairo stojo nuo praėjusio sezono pradžios. Pernai strategas sugebėjo kartu su komanda laimėti LFF Pirmos lygos pirmenybes ir iškovoti kelialapį į elitinį šalies divizioną.

Treneris iš Moldovos išsamiau papasakojo, kaip jam sekasi gyventi ir dirbti Aukštaitijos sostinėje.

Kaip pasikeitė komanda per beveik dvejus Jūsų vadovavimo metus?

Po praėjusio sezono, kai mes iškovojome teisę rungtyniauti A lygoje, reikėjo stiprinti komandos sudėtį. Prie P. Janušausko prisijungė R. Ledesma, P. Krukas, A. Jerkinas ir kiti profesionalūs futbolininkai, iš kurių jaunesni žaidėjai gali imti pavyzdį. Ir tai davė rezultatą. Futbolininkų požiūris į darbą tapo profesionalesnis.

Kodėl komandai taip nesėkmingai susiklostė startas A lygos čempionato starte?

Sezono starte mums trūko susižaidimo. Komandoje, palyginti su praėjusiu sezonu, žaidė šeši nauji futbolininkai. Norint suburti konkurencingą klubą, galintį kovoti dėl aukštų vietų, reikia mažiausiai dvejų metų. Be to, pageidautina, kad kuo mažiau keistųsi žaidėjų sudėtis. Kuo daugiau naujų futbolininkų įsilieja į komandą, tuo ilgiau laiko reikia susižaisti. Dabar, lyginant su sezono startu, futbolininkų tarpusavio ryšiai žymiai geresni, o tai atspindi ir rezultatai.

Turbūt džiugina pagerėjęs žaidėjų rezultatyvumas?

Šiuo metu žaidžiame žymiai rezultatyviau nei sezono pradžioje, tačiau daug įvarčių į varžovų vartus muša mūsų gynėjai, o puolėjų indėlis kol kas mažokas.

Ar komandą sustiprino naujokai, atvykę sezono viduryje?

Be jokios abejonės. Vartininkas R. Broetto rungtyniauja fantastiškai ir jau spėjo atremti du 11 metrų baudinius, A. Čiofu pridėjo aštrumo aikštės krašte, o P. Bordonas sumaniai pritraukia prie savęs varžovų gynėjus ir suteikia daugiau erdvės komandos draugams. Galbūt kai kam atrodo, kad P. Bordonas žaidžia nenaudingai, bet taip nėra. Šis futbolininkas – žaidėjas varžovų baudos aikštelėje, bet kol nesulauks perdavimų iš kraštų, jam bus sunku mušti įvarčius. Pas mus dėl traumų dažnai rungtynes praleidžia aštrūs krašto gynėjai ir saugai, todėl trūksta perdavimų iš kraštų į varžovų baudos aikštelę.

Ar tenkina Jus dabartinė komandos forma ir užimama vieta?

Iš dalies. Nors žaidimo kokybė, palyginti su sezono pradžia, pagerėjo, bet dar per daug klaidų darome gindamiesi ir leidžiame varžovams kurti progas prie mūsų vartų. Išmuša iš vėžių ir tos ilgos priverstinės pertraukos šalies čempionate. Vos tik komanda įgauna gerą formą, vėl ilgokai tenka nerungtyniauti.

Ar esate griežtas treneris?

Man apie save sunkoka kalbėti šiuo klausimu. Stengiuosi bendrauti su visais kolektyvo nariais ir palaikyti gerą nuotaiką. Man nepatinka, kai žaidėjas būna nusiminęs ar prastos nuotaikos. Juk teigiamos emocijos – tai taip pat kelias į pergales. Tačiau yra rimtų dalykų ir tada jau ne laikas juokauti.

Kodėl šiuo metu starto sudėtyje tiek nedaug jaunų futbolininkų?

Mums A lygos čempionato startas susiklostė labai nesėkmingai ir reikėjo kuo greičiau išbristi iš tos sudėtingos situacijos. Jaunų ir talentingų vaikinų Panevėžyje yra, bet, deja, daugumos jų meistriškumo lygis dar neatitinka A lygos. Manau, kad jaunimas, rungtyniaujantis FK „Panevėžys B“ ekipoje, įgis patirties ir vėliau papildys pagrindinę komandą.

Ar reikalinga FK „Panevėžys B“ komanda?

Labai reikalinga. Galbūt vėliau ši komanda iš II lygos pateks į I, kur ekipų meistriškumo lygis aukštesnis. Tikiu, kad greitu laiku iš B komandos mus papildys keletas jaunų futbolininkų. Perėjimas iš jaunimo komandos į suaugusiųjų nėra paprastas procesas. Daug pavyzdžių būna, kai jaunimo komandose lyderiais buvę žaidėjai nesugeba įsitvirtinti meistrų klubuose.

Ko labiausiai dar trūksta jauniems futbolininkams?

Visų pirma, didelio noro tobulėti. Reikia suprasti, kad jaunimo ir suaugusiųjų futbolas – du visiškai skirtingi dalykai. Ar žaidėjas pateks iš jaunimo komandos į pagrindinę, priklauso nuo jo paties. Jeigu futbolininkas turi gerus duomenis, jis privalo labai daug dirbti, tobulėti ir suvokti, kad treniruotis neužtenka poros valandų per dieną, o reikia mažiausiai keturių. Be to, būtina dirbti individualiai ir šlifuoti savo silpnesnes puses.

Kaip galite apibūdinti jau beveik dvejus metus, praleistus Panevėžyje?

Miestas nedidelis, bet jaukus ir sparčiai atsinaujinantis. Džiugina tai, kad prie klubo vairo yra žmonės, labai mėgstantys futbolą ir siekiantys ne vienadienių tikslų. Finansiniai ir organizaciniai klausimai taip pat išsprendžiami be jokių problemų. Jaučiame ir didelį miesto valdžios dėmesį bei palaikymą. Dėl to ir komandoje vyrauja puiki atmosfera.

Kaip praleidžiate savo laisvą laiką?

Man labai patinka Lietuvoje. Pirmaisiais metai labai daug parodė klubo direktorius B. Vaitiekūnas, su kuriuo aplankėme gražių vietovių jūsų šalyje. Dabar jau ir pats pakankamai gerai pažįstu Lietuvą ir esant laisvesnio laiko kažkur nuvažiuoju. Su žmona pasirenkame maršrutą ir keliaujame.

Gal pamėgote kažką iš lietuviško maisto?

Man labai skanūs balandėliai. Cepelinai taip pat labai skanūs, bet man jie kiek per dideli ir rieboki.

Palikite komentarą

Skip to content