ANTROJO RATO STARTE – RUNGTYNĖS SU „STUMBRU“


Jau rytoj Lietuvos A futbolo čempionate prasideda antrasis ratas. Jį FK „Panevėžys“ pradės namuose susitikimu su Kauno „Stumbru“.

Pirmojo rato rungtynes, vykusias Kaune, panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 0:1. Vienintelį susitikimo įvartį 61-ąją rungtynių minutę pelnė „Stumbro“ legionierius iš Gruzijos Levanas Mačarašvilis.

Nors prieš A lygos startą vargu ar kas nors to tikėjosi, tačiau po keletos turų tarp čempionato lyderių buvo ir „Stumbras“. Kauniečiai per pirmus keturis turus pasiekė tris pergales, kartą sužaidė lygiosiomis ir į savo vartus nepraleido nė vieno įvarčio.

Prieš šį sezoną „Stumbro“ klubą gaubė nežinomybės skraistė – iš ekipos vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukus Mariano Barreto, ilgą laiką nebuvo aišku, kas užims jo vietą. Galų gale vyriausiuoju treneriu paskirtas Joao Martinsas, kuris buvo M. Barreto asistentas ir puikiai pažįsta visą klubo virtuvę. Ruoštis sezonui kauniečiai pradėjo iki sezono starto likus vos keletui savaičių, o futbolo ekspertai prieš sezoną komandai prognozavo vietą turnyro lentelės apačioje.

„Stumbro“ gynybos grandyje pasikeitė tik krašto gynėjai – vartus ir toliau gina Rodrigo Josviaki, o vidurio gynėjų grandį sudaro gerai susižaidę Rimvydas Sadauskas ir Andre Almeida. Kraštuose sezono pradžioje vietas užima naujokai Andrejus Čiofu ir Gerardo Alonso.

Aikštės viduryje atakuojančio saugo pozicijoje puikiai tvarkosi vienas ekipos lyderių Lucas Villela, kartu su kuriuo viduryje rungtyniauja jau antrus metus „Stumbre“ tobulėjantis 19-metis Gavi Thompsonas bei pastaruoju metu – Domantas Antanavičius. Jie labiau rūpinasi gynybinėmis užduotimis.

Atakoje „Stumbras“ turi nemažai senbuvių – Antonio Belo, Levaną Mačarašvilį, Nasro Boucharebą ir Alsenijų Bahą. Šie futbolininkai kartu rungtyniauja jau ne pirmą sezoną ir puikiai pažįsta vienas kitą.

Po pirmojo čempionato rato „Stumbras“, surinkęs 13 taškų, užima trečiąją vietą. Per septynis turus kauniečiai pasiekė keturias pergales, patyrė du pralaimėjimus ir kartą sužaidė lygiosiomis. „Stumbras“ į varžovų vartus įmušė 7 įvarčius, o į savus praleido vos 3. Po pirmojo čempionato rato kauniečių gynyba – geriausioje visoje lygoje. Tiek mažai įvarčių į savo vartus nepraleido nė viena komanda.

Jau rytoj, šeštadienį, FK „Panevėžys“ namuose susitiks su Kauno „Stumbru“. Susitikimas Žemynos progimnazijos stadione prasidės 13 valandą.

Palikite komentarą

Skip to content