ATKAKLIOSE RUNGTYNĖSE FK „PANEVĖŽYS“ PALAUŽĖ „NEVĖŽĮ“

Šeštadienį šalies A lygos čempionate susigrūmė FK „Panevėžys“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Po įtemptos ir permainingos kovos pergalę rezultatu 4:2 (2:1) iškovojo šeimininkai.

Panevėžiečiai nuo pirmųjų minučių apgulė svečių vartų pusę, rengdami grėsmingas atakas. 15-ąją minutę šeimininkų pastangos virto įvarčiu – Pijus Širvys galingu smūgiu galva po kampinio nuginklavo varžovų vartininką (1:0).

Panevėžio futbolininkai ir po pelnyto įvarčio nemažino apsukų, tęsdami „Nevėžio“ vartų apgultį. Svečiai savo šansus mėgino išnaudoti standartinėse situacijose bei kontraatakose.

24-ąją minutę puikią progą padvigubinti rezultatą turėjo Ignas Kružikas, tačiau jo smūgį atrėmė „Nevėžio“ vartų sargas Sergejus Melašenko. Netrukus įvartis krito jau į „Panevėžio“ vartus – greitoje atakoje Motiejus Burba šūviu į tolimąjį vartų kampą išlygino rezultatą (1:1).

FK „Panevėžys“ tęsė Kėdainių vartų šturmą. I. Kružiko smūgis iš artimos distancijos tikslo nepasiekė, tačiau kamuolys atšoko prie P. Širvio, kuris 37-ąją minutę vėl išvedė savo ekipą į priekį – 2:1. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė – po pirmojo kėlinio Panevėžio klubas pirmavo minimalia persvara.

Iškart po pertraukos šeimininkai surengė kelias pavojingas atakas, bet Kėdainių ekipai pavyko apsiginti nuo dar vieno įvarčio grėsmės. Puikiai rungtyniaujantis P. Širvys buvo per žingsnį nuo trečiojo įvarčio, bet klastingas jo smūgis skriejo šalia virpsto.

„Nevėžis“ nepalūžo ir 61-ąją minutę vėl išlygino rezultatą. Svečių saugas Aretas Gėgžna pasinaudojo puikia proga pasižymėti iš artimos distancijos – 2:2. Panevėžiečiai ir toliau dominavo aikštėje, tačiau „Nevėžis“ gynyboje dirbo sklandžiai.

Vis dėlto, pasinaudojęs sumaištimi svečių baudos aikštelėje, 83-ąją minutę Matheusas Bissi vėl išveda „Panevėžį“ į priekį – 3:2. Kėdainių ekipa dar stengėsi išsigelbėti, tačiau panevėžiečiai per pridėtą laiką padidino savo pranašumą, kai pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Jorge Elias – 4:2

Mačą su „Nevėžiu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Danas Šimkevičius, Hugo Figueredo (46 min. Rafaelis Floro), Justinas Januševskis, Matheusas Bissi, Pijus Širvys, Chrysovalantis Kozoronis (77 min. Tautvydas Eliošius), Domantas Antanavičius, Jeffrey Sarpongas, Eligijus Jankauskas (46 min. Svajūnas Čyžas), Ignas Kružikas (82 min. Ernestas Veliulis), Sebastianas Vasquezas (77 min. Jorge Elias).

Artimiausias rungtynes FK „Panevėžys“ žais balandžio 20 dieną. Lietuvos A lygos čempionato rungtynėse panevėžiečiai išvykoje susitiks su Vilniaus „Riterių“ futbolininkais.