EFUTBOLO TURNYRE „PANEVĖŽIUI“ ATSTOVAUS T. SALAMANAVIČIUS IR E. VELIULIS

Gegužės 9–13 dienomis vyks Baltijos efutbolo taurės turnyras, kuriame kartu su Latvijos bei Estijos klubų atstovais dalyvaus visų Lietuvos futbolo A lygos ekipų futbolininkai.

Lietuvoje į virtualaus futbolo kovas stos visų šešių A lygoje rungtyniaujančių komandų atstovai. „Panevėžio“ klubui atstovaus Tomas Salamanavičius ir Ernestas Veliulis.

„Smagu bus sužaisti tokiame turnyre. Nesijaučiu dideliu specialistu šioje srityje, bet namuose turiu „Playstation“ ir kai kada tenka pažaisti. Kadangi karantino metu buvo daugiau laisvo laiko, tai tokiame žaidime įgijau kiek daugiau patirties”, – sakė T. Salamanavičius.

Baltijos efutbolo taurės turnyre Marijampolės „Sūduvai“atstovaus Giedrius Matulevičius ir Eligijus Jankauskas, Vilniaus „Žalgiriui“ – Matas Vareika ir Motiejus Burba, „Kauno Žalgiriui“ – Pijus Širvys ir Jurijus Bušmanas, Vilniaus „Riteriams“ – Rokas Filipavičius ir Matas Ramanauskas, Gargždų „Bangai“ – Ignas Driomovas.

„Džiaugiamės naujuoju bendru projektu su mūsų kaimynais, kuris A lygos klubų gerbėjams taps ir gera pramoga, ir suteiks galimybę pagaliau vėl palaikyti savo mėgstamų komandų futbolininkus, – sakė A lygos prezidentas Janas Nevoina. – Labai svarbu, kad pavyko rasti bendrus sprendimus su Latvijos ir Estijos lygomis, su kolegomis būtinai bendradarbiausime ir ateityje.“

A lygos vadovas pažymėjo ir didėjančią esporto svarbą.

„Sportiniai žaidimai virtualioje erdvėje yra labai populiarūs, pastebėta, kad jie padeda gerinti ir profesionalių futbolininkų žaidimo supratimą. Puikią iniciatyvą šioje srityje pradėjo ir vysto Lietuvos futbolo federacija. A lyga kartu su federacija mato didelį esporto potencialą, o šis turnyras leis įvertinti galimybes tiek Lietuvoje, tiek visose Baltijos šalyse“, – sakė J. Nevoina.

Latvijos futbolo lygos valdybos pirmininkas Maksimas Krivunecas teigė, kad Baltijos etaurės turnyras yra žingsnis į naują lygį: „Esportas yra viena sparčiausiai pastaraisiais metais besivystančių sričių, tad dabar mes turime galimybę pereiti į kitą lygį. Taip pat tikiu, kad tai bus pirmasis žingsnis tikro, rimto bendradarbiavimo tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos lygų kryptimi.“

Kaimynui pritarė „eFootball Estonia“ veiklos vystymo vadovas Marko Lontas.

„Vienas malonumas dirbti su stipriais ir profesionaliais partneriais iš kitų Baltijos šalių. Smagu, kad mūsų renginys leis sporto gerbėjams vėl išvysti mėgstamų sportininkų varžybas bei paįvairins pristabdyto futbolo pasaulio gyvenimą“, – sakė estas.

Baltijos eTaurės varžybų pirmasis etapas vyks gegužės 9–10 dienomis. Jo metu kiekvienos šalies futbolininkai tarpusavyje kovos dėl 4 kelialapių į antrąjį etapą.

Futbolininkai žais „Playstation 4“ konsolėmis, bus kovojama „FIFA 20“ žaidime.

A lygos klubų atstovai bus suskirstyti į 2 grupes, pirmoji į kovą stos šeštadienį, antroji – sekmadienį. Po 2 geriausius futbolininkus iš kiekvienos grupės pateks į finalus.

Tuo pačiu metu Latvijoje ir Estijoje susigrums po 10 šių šalių čempionatuose dalyvaujančių žaidėjų.

Po pirmojo etapo futbolininkai vieną dieną pailsės ir jau antradienį 12 geriausiųjų iš visų Baltijos šalių pratęs kovą dėl čempiono vardo. Nugalėtojas bus išaiškintas gegužės 13-ąją.

Visą Baltijos eTaurės turnyrą tiesiogiai transliuos „Delfi“, rungtynės visas dienas vyks nuo 17 valandos 45 minučių.

Palikite komentarą

Skip to content