EIMANTAS ABRAMAVIČIUS: „LYGIS ČIA GEROKAI AUKŠTESNIS“

Per paskutiniuosius du Lietuvos A lygos čempionato susitikimus „Panevėžio“ komandos startinėje sudėtyje rungtynes pradėjo septyniolikmetis puolėjas Eimantas Abramavičius. Mače su Vilniaus „Žalgiriu“ panevėžietis žaidė visas rungtynes, o susitikime su Marijampolės „Sūduva“ – pirmąjį kėlinį. Futbolo spacialistai palankiai įvertino jauniausio komandos žaidėjo pasirodymą akistatose su itin pajėgiais varžovais.

Panevėžio futbolo akademijoje nuo pirmos klasės pradėjęs lankyti treniruotes pas trenerį Juozą Aleksą E. Abramavičius kurį laiką dar rungtyniavo dešiniojo saugo pozicijoje, bet vėliau buvo perkeltas į puolėjų grandį, kurioje žaidžia iki šiol.

Panevėžietis atstovavo Lietuvos U-17 ir U-18 Lietuvos rinktinėms, be to rungtyniauja Elitinėje jaunių šalies futbolo lygoje bei „Panevėžio B“ komandoje.

Nuo sezono pradžios su pagrindine komanda besitreniruojantis puolėjas laukė savojo šanso žaisti reprezentacinėje miesto komandoje. Kuomet visa eilė komandos pagrindinės sudėties žaidėjų dėl traumų ir ligų iškrito iš rikiuotės, E. Abramavičiui atsivėrė galimybė debiuotuoti Lietuvos A lygos čempionate.

Rugsėjo 24 dieną, namų rungtynėse su „Sūduva“, jaunasis žaidėjas antrajame kėlinyje aikštėje pasirodė po keitimo. Praėjusią savaitę E. Abramavičius pagrindinės komandos startinėje sudėtyje pradėjo rungtynes su Vilniaus „Žalgiriu“ ir vėl su „Sūduva“.

„Kai buvau įtrauktas į startinę sudėtį rungtynėms su „Žalgiriu“ šiek tiek jaudinausi. Bet tai buvo tik iki mačo pradžios. Prasidėjus susitikimui apie tai visiškai negalvojau, o aikštėje stengiausi atiduoti visas jėgas. Suprantama, kad žaisti prieš stipriausius Lietuvos klubus nėra lengva, bet tokios rungtynės duoda labai daug naudos“, po šių susitikimų teigė jauniausias komandos futbolininkas.

E. Abramavičius pripažino, kad jam dar labai daug kur reikia tobulėti, o tai daryti jam padeda treneriai ir vyresni komandos draugai.

„Rungtyniauti su vyrais yra žymiai sunkiau nei su savo bendramažiais. A lygoje ne tik viskas atliekama greičiau ir tiksliau, bet ir žaidėjų mąstymas visiškai kitoks. Lygis čia gerokai aukštesnis. Esu dėkingas ne tik klubo treneriams, bet komandos draugams. Jie treniruočių metu man labai daug padeda savo patarimais ir paskatinimais“, FK „Panevėžys“ svetainei sakė E. Abramavičius.

Didelį šio žaidėjo potencialą mato ir vyriausiasis FK „Panevėžys“ treneris Aleksandras Kurtijanas.

„Eimantas – tai koks žaidėjas, kuris turi visus šiuolaikiniam puolėjui reikalingus duomenis. Jis greitas, aštrus, aikštėje sugeba priimti teisingus sprendimus. Mes jo žaidimą atidžiai stebėjome „Panevėžio B“ ekipoje, o vėliau suteikėme galimybę žaisti ir pagrindinėje komandoje. Eimanto kelias į didįjį futbolą dar tik prasideda, todėl viskas priklausys nuo paties futbolinko. Norint tapti aukštos klasės žaidėju, reikės dar labai daug dirbti“, – kalbėjo komandos strategas.

Palikite komentarą

Skip to content