FK „PANEVĖŽYS“ ČEMPIONATĄ PRADĖS RUNGTYNĖMIS SU ŠALIES VICEČEMPIONAIS

Vakar rungtynėmis tarp „Kauno Žalgirio“ ir Gargždų „Bangos“ startavo naujasis A lygos sezonas, kuriame šiemet varžosi dešimt kolektyvų.

Rytoj pirmąsias šio sezono A lygos čempionato rungtynes žais FK „Panevėžys“. Aukštaitijos sostinės klubo atstovai Marijampolėje susitiks su šalies vicečempionais „Sūduvos“ futbolininkais.

Po praėjusio sezono išsaugojęs komandos branduolį ir pasipildęs keliais naujais žaidėjais FK „Panevėžys“ naujam sezonui pradėjo ruoštis sausio 15-ąją dieną. Per tą laiką reprezentacinė miesto komanda sužaidė septynerias draugiškas rungtynes, per kurias penkis kartus laimėjo, sykį sužaidė taikiai ir kartą pralaimėjo.

FK „Panevėžys“ 3:1 nugalėjo Kauno „Hegelmann Litauen“, 3:0 – „Jonavą“, 5:0 – „Kauno Žalgirį“, 4:0 – Kėdainių „Nevėžį“, 1:0 – Marijampolės „Sūduvą“, sužaidė lygiosiomis 1:1 su „Šiauliais“ bei 0:1 nusileido Vilniaus „Riteriams“.

Prieš sezono startą FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas įvardino komandai iškeltus tikslus.

„Mūsų tikslas – iškovoti teisę ir kitą sezoną dalyvauti Europos turnyre. Palankiai susiklosčius aplinkybėms – kovoti dėl medalių A lygoje. Taip pat stengsimės kuo sėkmingiau debiutuoti Europos turnyre“, – sakė klubo direktorius.

Čempionato pradžioje savo komandai padėti negalės FK „Panevėžys“ kapitonas Paulius Janušauskas. Vasario mėnesį futbolininkui buvo atlikta čiurnos operacija, todėl kurį laiką komanda bus priversta rungtyniauti be šio žaidėjo.

Vasario mėnesio viduryje FK „Panevėžys“ sužaidė draugiškas su „Sūduva“. Marijampolės „Hikvision” futbolo manieže vykusiame susitikime panevėžiečiai rezultatu 1:0 įveikė šalies vicečempionus. Pergalingą įvartį tame susitikime pelnė Ernestas Veliulis.

Lyginant su praėjusiu sezonu šalies vicečempionų komandoje įvyko daug pokyčių. „Sūduvoje“ neliko ne tik pernai vyriausiuoju treneriu dirbusio Sauliaus Širmelio, bet ir visos eilės žaidėjų.

Sausio mėnesio pradžioje Marijampolės „Sūduva“ pasirašė 2 metų sutartį su futbolo specialistu iš Ispanijos Victoru Basadre. 51-erių metų treneris kol kas daugiausiai savo karjeroje ėjo asistento pareigas. Jis dirbo įvairiuose Ispanijos klubuose, Graikijos „Volos“, o 2020-ųjų pradžioje buvo trumpam atvykęs į Lietuvą – tuomet jis vietoje susirgusio kolegos vadovavo Vilniaus „Žalgirio“ pirmosioms treniruotėms.

V. Basadres kariauna prastai pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą, tačiau jo finiše nugalėjo Vilniaus „Riterius“ ir „Nevėžį“. Nepaisant to, kad nerungtyniavo Thomasas Salamonas ir Aleksandras Makasis, pozityvu yra tai, jog vėl sugrįžo Semiras Kerla.

Pasirengimo sezonui metu „Sūduva“ sužaidė 6 kontrolines rungtynes: su Kauno „Hegelmann Litauen“ (1:2 ir 1:1), Gargždų „Banga“ (1:1), „Panevėžiu“ (0:1), Vilniaus „Riteriais“ (2:0) ir Kėdainių „Nevėžiu“ (1:0).

Sekmadienį susitikimas tarp „Sūduvos“ ir „Panevėžio“ komandų Marijampolės „Hikvision” futbolo manieže prasidės 15 valandą. Tiesiogiai rungtynes bus galime stebėti portale TV3.lt bei TV3 PLAY platformoje.

Palikite komentarą

Skip to content