FK „PANEVĖŽYS“ IŠKOVOJO ANTRĄJĄ PERGALĘ PAEILIUI

Mantas Jankevičius

Trylikto turo rungtynėse „Panevėžys“ išvykoje susitiko su Trakų „Trakai B“ ekipa, kurią įveikė rezultatu – 1:2 (0:2).

Rungtynių pradžioje žymiai aktyvesni buvo „Panevėžio“ futbolininkai, to pasekoje „Trakų B“ futbolininkai buvo priversti neleistinai stabdyti panevėžiečių atakas. Nors „Panevėžio“ futbolininkai buvo uždirbę kelis baudos smūgius, tačiau nuginkluoti varžovų vartininko nepavyko.

Galiausiai 18-ąją minutę aktyvumas atsipirko. Po M.Savėno pakelto baudos smūgio į  varžovų baudos aikštelę įsiveržęs P.Lukšys pasinaudojo jaunųjų varžovų neužtikrintumu, nuginklavo jų vartininką ir išvedė savo komandą į priekį. – 0:1.

Po šio įvarčio kiek aktyvesnę atkarpą sužaidė „Trakų B“ ekipa. Aikštės šeimininkams pavyko sukurti keletą pavojingų epizodų, kuriuose darbo turėjo ir M.Suvaizdis.

29-ąją rungtynių minutę krito ir antrasis įvartis į „Trakų B“ vartus. Panevėžiečių atakos metu, baudos aikštelėje buvo pargriautas P.Lukšys, už šį epizodą teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo M.Savėnas – 0:2.

Per likusį laiką iki pirmojo kėlinio pabaigos tiek viena, tiek kita ekipa buvo sukūrusi kelis pavojingus epizodus, tačiau įvarčiais pasižymėti nepavyko.

Antrąjį rungtynių kėlinį aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie ganėtinai intensyviai bandė prasibrauti pro „Panevėžio“ gynybą. Galiausiai 58-ąją rungtynių minutę „Trakų B“ ekipai tai padaryti pavyko. Perdavimo iš aikštės vidurio į baudos aikštelę sulaukęs „Trakų B“ žaidėjas Dž.Sūnėlaitis prižiūrimas dviejų panevėžiečių sugebėjo tiksliai smūgiuoti į vartus taip sušvelnindamas rungtynių rezultatą – 1:2.

Jau po dviejų minučių puikią progą turėjo T.Markevičius, kuris po M.Savėno pakelto baudos smūgio atsidūrė tiesiai prieš varžovų vartininką, puolėjas bandė smūgiuoti, tačiau pataikė tiesiai į vartininką, kuris kamuolį nukreipė už galinės aikštės linijos. Pakėlus kampinį kilo sumaištis „Trakų B“ ekipos baudos aikštelėje. Sumaištimi galėjo pasinaudoti E.Grygorenko, tačiau legionieriui nepavyko stipriai smūgiuoti į vartus ir kamuolys atsidūrė varžovų vartininko rankose.

Kėlinio viduryje komandų žaidimas išsilygino, abi ekipos bandė žaisti aštriais perdavimais, tačiau prie įvarčio tai neprivedė.

Iki kėlinio pabaigos likus apie penkias minutes „Trakų B“ ekipa bandydama išlyginti rezultatą pradėjo vis aktyviau veržtis link „Panevėžio“ vartų. Nemažai darbo turėjo M.Suvaizdis, kuris ne kartą turėjo reaguoti į varžovų smūgius.

Trakų „Trakai B“ – Panevėžio „Panevėžys“ 1:2 (0:2).

LFF I Lyga, XIII turas, Trakai

18` [0:1] Povilas Lukšys

29` [0:2] Mantas Savėnas

58` [1:2] Džiugas Sūnėlaitis.

Įspėjimai: 90` Mantas Savėnas,  90` Žilvinas Banys.

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Mantas Savėnas, Andrius Arlauskas(61` Mitani Tsubasa), Džiugas Petrauskas, Povilas Lukšys, Tadas Markevičius(83` Mindaugas Butkus), Žilvinas Banys, Tomas Rakašius, Gabrielius Domkus, Eduard Grygorenko(89` Ronaldas Misiūnas), Charles Buaku Atsina(66` Edvardas Tamulevičius).

Sekančios „Panevėžio“ namų rungtynės įvyks šį šeštadienį 14 valandą, kuriose dėl patekimo į tolimesnį LFF taurės etapą panevėžiečiai egzaminuos Telšių „Džiugo“ ekipą.

Futbolo klubas „Panevėžys“ asociacijos pagrindu įsteigtas 2015 metais, o 2017 metais reorganizuotas į viešąją įstaigą. Komandą iš viso sudaro 27 žaidėjai. Tarp pagrindinių klubo rėmėjų – Panevėžio miesto savivaldybė, dalininkė – bendrovė „Naftėnas“, „Kalnapilio-Tauro“ grupė ir „Panevėžio keliai“. FK „Panevėžys“ – vienintelis futbolo klubas Lietuvoje, turintis savo palaikymo šokėjų komandą.