FK „Panevėžys“ laukia Serbijos klubo iššūkis

Rytoj FK „Panevėžys“ laukia debiutas UEFA Konferencijų lygos turnyre. Rytoj Panevėžio miesto reprezentacinė komanda „Aukštaitijos“ stadione susitiks su „Vojvodinos“ ekipa iš Serbijos.

Konferencijų lygos debiutantas FK „Panevėžys“ iš karto pateko į antrąjį šio turnyro atrankos etapą. Lietuvos taurės laimėtojai susitiks su Novi Sado „Vojvodina“ futbolininkais iš Serbijos.

Nors „Vojvodina“ klubas įkurtas 1914 metais, aukščiausius laimėjimus komanda pasiekė per paskutiniuosius keliolika metų. Nuo 2006 metų stipriausioje Serbijos lygoje rungtyniaujanti „Vojvodina“ jau 8 kartus spėjo tapti savo šalies čempionato prizininke bei 2 sykius laimėti šalies taurę.

2019–2020 sezonas buvo sėkmingas „Vojvodinos“ klubui. Komanda iškovojo Serbijos taurę, o šalies čempionate finišavo trečia, turėdama tik dviem taškais mažiau nei antroje vietoje likusi „Partizan“ ekipa.

Pasirengimo naujajam sezonui laikotarpiu „Vojvodina“ sužaidė penkis draugiškus susitikimus. Būsimi panevėžiečių varžovai iškovojo dvi pergales, du sykius sužaidė lygiosiomis ir patyrė vieną pralaimėjimą. „Vojvodina“ 1:0 įveikė lenkų „Slask“ bei 2:0 – kroatų „Gorica“, lygiosiomis baigė rungtynes 1:1 su slovėnų „Mura“ ir 0:0 – su Izraelio „Netanya“, 1:4 nusileido Slovėnijos „Maribor“.

Praėjusią savaitę startavo Serbijos „Super Liga“ 2021–2022 metų čempionatas. „Vojvodina“ svečiuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su paskutinių ketverių metų šalies čempione „Crvena Zvezda“ komanda, kuri, pasak kai kurių futbolo specialistų, šiemet surinko pajėgiausią sudėtį per pastaruosius dešimt metų.

„Vojvodinos“ komandos vyriausiuoju treneriu dirba 40-metis serbas Slavoljubas Djordjevičius, kuris žaidėjams kelia aukštus tikslus.

„Vojvodina“ – puikus klubas ir jo tikslai visada yra patys aukščiausi. Kovosime, kad laimėtume tiek šalies čempionatą, tiek taurę, bet nežinau, ar mums tai pavyks. Žinau, kad dirbsime ir kovosime negailėdami savęs. Pagal charakterį visada esu optimistas ir noriu tai perteikti savo žaidėjams“, – prieš pirmąsias naujojo Serbijos futbolo čempionato rungtynes kalbėjo klubo strategas.

Prieš sezoną „Vojvodinos“ komanda buvo šiek tiek atnaujinta, šalia vyresnių ir labiau patyrusių futbolininkų rungtyniauja ir gabus jaunimas. Pasak klubo trenerių štabo narių, kolektyve vyrauja puiki atmosfera.

Šių metų „Vojvodinos“ komandos sudėtyje beveik nėra legionierių. Išskyrus du Bosnijos ir Hercegovinos atstovus bei vieną žaidėją iš Šiaurės Makedonijos, visi kiti futbolininkai – Serbijos piliečiai.

Namų rungtynes Novi Sado miesto komanda žaidžia „Karadorde“ stadione, kuris po 2013 metais atliktos renovacijos turi 15 000 sėdimų vietų.

Jau anksčiau „Vojvodinos“ ekipai teko žaisti su mūsų šalies komanda. 2012 metais UEFA Europos lygos atrankos mače Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai rimčiau nepasipriešino Novi Sado miesto futbolininkams ir pasitraukė iš kvalifikacinio turnyro. Serbijoje marijampoliečiai sužaidė lygiosiomis 1:1, bet namuose varžovams nusileido 0:4.

„Panevėžio“ klubo vadovai ir treneriai teigia, kad varžovas teko labai galingas ir su juo kovoti bus itin sunku.

„Mūsų trenerių štabo nariai atidžiai analizavo „Vojvodinos“ komandos žaidimą. Krinta į akis tai, jog Serbijos komandos žaidėjai labai gerai pasirengę fiziškai ir puikiai išnaudoja standartines padėtis. Ne mūsų, o varžovų komanda yra šios poros favoritė, tačiau tai nereiškia, jog mes nesikausime iš visų jėgų. Paskutinės draugiškos rungtynės Gdanske su „Lechia“ parodė, kad ir su pajėgiais varžovais galima kovoti kaip lygūs su lygiais. Be to, pirmasis mačas vyks „Aukštaitijos“ stadione, kur tikimės karšto žiūrovų palaikymo“, – sakė FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas.

Jeigu pavyktų peržengti Novi Sado miesto „Vojvodinos“ klubo barjerą, trečiajame etape „Panevėžio“ komandai tektų kautis su Linco LASK ekipa, kuri praėjusiame sezone Austrijos čempionate užėmė ketvirtąją vietą. Trečiojo UEFA Konferencijų lygos etapo kovos numatytos rugpjūčio 3-5 ir 10-12 dienomis.

Šį ketvirtadienį susitikimas tarp „Panevėžio“ ir „Vojvodinos“ komandų „Aukštaitijos“ stadione prasidės 18 valandą 30 minučių.

Bilietai į rungtynes galima įsigyti internetu čia.

Likus 1 val. 30 minučių iki susitikimo pradžios bilietais bus prekiaujama „Aukštaitijos“ stadiono kasose. Bilieto kaina – 6 eurai. Šioms rungtynėms galioja 2021 metų sezono abonementai.

Parašykite komentarą