FK „PANEVĖŽYS“ VILNIUJE NUSILEIDO „ŽALGIRIUI“

Šiandien startavo naujasis Lietuvos A lygos futbolo čempionato sezonas. Atidarymo rungtynėse šalies sostinėje susitiko Vilniaus „Žalgirio“ ir „Panevėžio“ klubai. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 0:4 (0:2).

Pirmasis pavojingas momentas šiame susitikime kilo prie svečių vartų. 6-ąją mačo minutę pavojingai iš baudos aikštelės smūgiavo Karolis Uzėla, bet kamuolys praskriejo virš skersinio. Jau kitoje atakoje panevėžiečiai uždirbo baudos smūgį, tačiau Bruno Fandinho iš toli smūgiavo pernelyg silpnai.

9-ąją minučių buvo pelnytas pirmasis rungtynių įvartis. Po Liviu Antalio perdavimo iš kairiojo krašto Richlordas Enninas pasinaudojo varžovo klaida ir išvedė „Žalgirio“ ekipą į priekį.

Iš karto po praleisto įvarčio „Panevėžio“ treneriai buvo priversti atlikti priverstinį keitimą. Po susidūrimo su šeimininkų žaidėju mačo tęsti nebegalėjo pagrindinis komandos vartininkas Rafaellis Broetto, kurį pakeitė Šarūnas Jurevičius.

Rungtynių pradžioje vilniečiai kelis kartus gana šiurkščiai stabdė svečių žaidėjus ir viename epizode mačo arbitras „Žalgirio“ futbolininkui Ivanui Tatomirovičiui parodė geltoną kortelę.

25-ąją susitikimo minutę dar viena „Panevėžio“ gynėjų klaida virto antru įvarčiu. Šį kartą šaltakraujišku smūgiu pasižymėjo prancūzas Davidas Ngogas.

Po dešimties minučių pavojingą ataką surengė „Panevėžio“ ekipa, bet iš arti smūgiavęs Paulius Janušauskas į varžovų vartus nepataikė.

Po kelių minučių šeimininkai turėjo dar vieną progą pasižymėti, bet ja nepasinaudojo. Kėlinio pabaigoje dar kartą itin pavojingai atakavo vilniečiai. Liviu Antalio smūgiuotas kamuolys sudrebino „Panevėžio“ vartų skersinį.

Prieš pat rungtynių pertrauką iš 15 metrų šovė Tautvydas Eliošius, bet kamuolys praskriejo virš „Žalgirio“ vartų skersinio. Poilsio komandos išėjo šalies vicečempionams pirmaujant rezultatu 2:0.

Jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje rezultatas tapo 3:0. Po tikslaus Richlordo Ennino perdavimo galingu smūgiu į tolimąjį vartų kampą įvartį pelnė Mantas Kuklys.

55-ąją mačo minutę panevėžiečiai liko mažumoje. Už šiurkščią pražangą prieš varžovą rungtynių arbitras raudoną kortelę parodė Justinui Januševskiui.

Likę mažumoje svečiai praleido dar vieną įvartį. Po grubios Matheuso Bissi klaidos baudos aikštelėje panevėžiečius nubaudė iš arti galingai smūgiavęs Liviu Antalis.

Per likusį iki susitikimo pabaigos laiką šeimininkai turėjo dar vieną puikią progą pasižymėti, bet savo komandą išgelbėjo patikimai sužaidęs Šarūnas Jurevičius.

Pačioje rungtynių pabaigoje „Panevėžio“ ekipa galėjo pasižymėti, bet Sebastiano Vasquezo stipriai smūgiuotą kamuolį atmušė „Žalgirio“ vartininkas Edvinas Gertmonas.

Sezono atidarymo rungtynėse „Žalgiris“ iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 4:0.

Susitikimą su „Žalgiriu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto (15 min. Šarūnas Jurevičius), Lukas Čerkauskas, Bruno Fandinho, Justinas Januševskis, Hugo Figueredo, Rafaelis Floro, Matheusas Bissi, Edenilsonas Bergonsi, Ernestas Veliulis (68 min. Vytas Gašpuitis), Tautvydas Eliošius, Paulius Janušauskas (46 min. Sebastianas Vasquezas).

Antrąjį šalies čempionato mačą FK „Panevėžys“ žais kovo 14 dieną Gargžduose su vietos „Banga“.