LIKĘ MAŽUMOJE PANEVĖŽIEČIAI IŠPLĖŠĖ PERGALĘ

Šiandien vykusiose Lietuvos A lygos čempionato rungtynėse FK „Panevėžys“ išvykoje po permainingos kovos 2:1 (0:0) įveikė „Kauno Žalgirį“.

Puikiai vieną kitą pažįstančios ekipos be didesnės žvalgybos pradėjo rungtynes. Pirmą pavojingesnę ataką surengė šeimininkai, tačiau po akimirkos jau „Panevėžio“ futbolininko Elivelto smūgiuotą kamuolį sugavo varžovų vartininkas Deividas Mikelionis.

29-ąją mačo minutę po Jeffrey Sarpongo perdavimo Jorge Elias galva pasiuntė kamuolį į „Kauno Žalgirio“ vartus, bet susitikimo teisėjas Manfredas Lukjančukas įžvelgė taisyklių pažeidimą ir įvarčio neužskaitė.

Tuo metu panevėžiečių gretose itin pastebimas buvo Elivelto, savo prasiveržimais kėlęs nemažai problemų šeimininkų gynėjams.

Pirmojo kėlinio pabaigoje svečiai perėmė iniciatyvą ir atakavo aštriau. Kauniečiai kelis sykius suklydo savo baudos aikštelėje, bet panevėžiečiai tuo nepasinaudojo. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 0:0.

Antrojo kėlinio pradžioje, 52-ąją rungtynių minutę, „Panevėžio“ komandai pavyko išsiveržti į priekį. Po tikslaus Eligijaus Jankausko perdavimo Jorge Elias iš arti pelnė įvartį.

58-ąją mačo minutę panevėžiečiai netoli savo baudos aikštelės prasižengė. Baudos smūgiu apvedęs išrikiuotą gyvatvorę Karolis Šilkaitis kamuolį sukirto į svečių ekipos vartų skresinį. Atšokusį kamuolį galva Emmanuelis Davidas bandė nukreipti į svečių vartus, bet šios dėkingos situacijos neišnaudojo.

Dar vieną neblogą progą pasižymėti K. Šilkaitis turėjo 70-ąją mačo minutę, kai smūgiavo šalia svečių vartų virpsto.

Po akimirkos jau Rafaelis Floro tolimu smūgiu patikrino šeimininkų vartininko budrumą, kuris nesunkiai sugavo kamuolį.

73-ąją rungtynių minutę „Panevėžio“ komanda liko mažumoje. Teisėjas J. Eliasui netoli baudos aikštelės užfiksavo žaidimą ranka ir parodė antrą geltoną kortelę. „Panevėžio“ ekipos puolėjas buvo priverstas anksčiau laiko palikti aikštelę. Negana to, ką tik po keitimo aikštėje pasirodęs „Kauno Žalgirio“ veteranas Linas Pilibaitis puikiu baudos smūgiu išlygino rezultatą – 1:1.

Likę mažumoje panevėžiečiai surengė greitą išpuolį ir 83-ąją mačo minutę dar kartą išsiveržė į priekį. Atakos smaigalyje atsidūręs Sebastianas Vasquezas savuoju šansu pasinaudojo ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į kauniečių vartus.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis kamuolį ilgiau kontroliavo kauniečiai, bet panevėžiečiai sugebėjo sėkmingai gintis ir iškovoti pergalę rezultatu 2:1.

Susitikimą su „Kauno Žalgiriu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Danas Šimkevičius, Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Matheusas Bissi, Rafaelis Floro, Chrysovalantis Kozoronis, Tautvydas Eliošius, Jeffrey Sarpongas (67 min. Ignas Kružikas), Eligijus Jankauskas (77 min. Sebastianas Vasquezas), Elivelto (83 min Pijus Širvys), Jorge Elias.

Artimiausią susitikimą FK „Panevėžys“ žais liepos 1 dieną. Lietuvos A lygos čempionato rungtynėse panevėžiečiai svečiuose susitiks su Alytaus „Dainavos“ futbolininkais.