MARIJAMPOLĖJE MINIMALIU SKIRTUMU PRALAIMĖTA „SŪDUVAI“

Šįvakar Lietuvos A lygos 14-ojo turo rungtynes FK „Panevėžys“ svečiuose žaidė su Marijampolės „Sūduva“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 1:2 (1:0).

Rungtynių pradžioje aktyvesni buvo aikštės šeimininkai. Jau pačioje mačo pradžioje du kartus pavojingai į panevėžiečių baudos aikštelę įsiveržė jaunasis „Sūduvos“ žaidėjas Paulius Golubickas, bet svečiams pavyko apsiginti.

6-ąją mačo minutę krito pirmasis įvartis į šalies čempionų vartus. Pavelas Krukas atsidūrė atakos smaigalyje ir šaltakraujiškai nuginklavo marijampoliečių vartininką Ivaną Kardumą.

Po netikėto įvarčio į savo vartus marijampoliečiai stengėsi žaisti aktyviai, bet panevėžiečiai rungtyniavo šaltakraujiškai ir sumaniai griovė aikštės šeimininkų atakas. „Panevėžio“ futbolininkai sėkmingai gynėsi, o vartininkui Šarūnui Jurevičiui savo meistriškumo demonstruoti beveik neteko.

25-ąją rungtynių minutę „Sūduvos“ komanda turėjo puikią galimybę išlyginti rezultatą, bet „Panevėžio“ vartininkas Š. Jurevičius kartu su gynėjais sugebėjo apginti savo tvirtovę. Iškart po po svečiai surengė pavojingą kontrataką, bet šeimininkai sugebėjo kamuolį nukreipti į kampinį.

Antroje kėlinio pusėje šeimininkams įsimintinų progų prie svečių vartų daugiau sukurti praktiškai nepavyko. Tiesa, jau per kompensuotą pirmojo kėlinio laiką „Sūduvos“ futbolininkai pavojingai įsiveržė į svečių baudos aikštelę, bet jų žaidėjas nepataikė į kamuolį. Poilsio komandos išėjo „Panevėžio“ ekipai pirmaujant rezultatu 1:0.

Antrojo kėlinio pradžią šeimininkai pradėjo labai aktyviai ir bandė kuo greičiau išlyginti rezultatą. 51-ąją susitikimo minutę, pakėlus kampinį, „Sūduvos“ žaidėjas pavojingai smūgiavo galva, bet Š. Jurevičius sėkmingai apgynė savo vartus.

56-ąją rungtynių minutę „Sūduvai“ pavyko išlyginti rezultatą. Tikslų perdavimą iš komando draugo gavęs Ovidijus Verbickas iš arti pasiuntė kamuolį į panevėžiečių vartus.

Išlyginę rezultatą šalies čempionai nemažino apsukų ir stengėsi kuo greičiau išsiveržti į priekį. „Sūduvos“ futbolininkai žaidė aštriai, o „Panevėžio“ žaidėjai daugiau laiko buvo priversti praleisti savo aikštės pusėje.

75-ąją mačo minutę šalies čempionams pavyko persverti rezultatą savo naudai. Gavęs tikslų perdavimą ir gerai prisitaikęs P. Golubickas smūgiu iš arti nuginklavo panevėžiečių vartininką.

80-ąją susitikimo minutę svečiai aikštėje liko rungtyniauti mažumoje. Už nesportišką veiksmą rungtynių teisėjas raudoną kortelę parodė Rafaeliui Ledesmai.

Likę mažumoje panevėžiečiai nenuleido rankų ir ieškojo galimybių prie šeimininkų vartų. Nepaisant svečių pastangų, išlyginti rezultato „Panevėžio“ komandai nepavyko. Po ketverių paeiliui nepralaimėtų susitikimų šį sykį Aleksandro Kurtijano auklėtiniai buvo priversti pripažinti Lietuvos čempionų pranašumą. „Sūduva“ iškovojo pergalę, kaip ir pirmojo rato rungtynėse Panevėžyje, tokiu pačiu rezultatu 2:1.

Marijampolėje panevėžiečiai rungtyniavo tokios sudėties: Šarūnas Jurevičius, Lukas Čerkauskas, Vytas Gašpuitis, Mantas Fridrikas, Pavelas Krukas, Sigitas Urbys, Aleksandras Jerkinas (46 min. Rokas Stanulevičius), Tautvydas Eliošius (90 min. Tadas Eliošius), Ernestas Veliulis, Paulius Janušauskas (65 min. Sebastianas Vasquezas), Rafaelis Ledesma.