N. MILEVO PLANUOSE – DAR GERESNIS SEZONAS NEGU PERNAI

„Panevėžio“ futbolo klubas jau rytoj, vasario 5 dieną, žais trečiąsias kontrolines rungtynes pasirengimo cikle. Tai yra dar viena proga po intensyvios treniruočių savaitės perteikti vyr. trenerio Valdo Urbono mintis aikštėje ir tą taip pat sieks išpildyti komandos naujokas Nasko Milevas.

Puolėjas iš Bulgarijos kol kas yra vienintelio pelnyto įvarčio autorius kontroliniuose mačuose, tačiau tuo apsiriboti toli gražu neketina – jo planuose dar geresnis sezonas negu pernai Telšių „Džiuge“.

Pernai 25 metų futbolininkas Lietuvos čempionate per 35 mačus pelnė 11 įvarčių ir 2 sykius asistavo komandos draugams, taip sužaisdamas savo rezultatyviausią karjeros sezoną ir atsitiesdamas po ne pačių sėkmingiausių metų gimtosios šalies pirmenybėse.

Plovdivo „Botev“, Sofijos „Slavia“ ir to paties miesto „Lokomotiv“ bei Bistricos „Vitosha“ ekipose savo potencialo iki galo neatskleidęs bulgaras yra kupinas ambicijų padėti „Panevėžiui“ pasiekti užsibrėžtus tikslus. Apie save ir savo karjerą N. Milevas plačiau papasakojo fk-panevezys.lt svetainei.

– Bulgarija turi gilias tradicijas ne vienoje sporto šakoje, tad kokiu būdu pasirinkote futbolą? Kas paskatino siekti profesionalo karjeros?

– Žaisti futbolą pradėjau būdamas šešerių, tą kiekvieną dieną dariau sporto klasėse ir po pamokų. Vieną dieną prie manęs priėjo treneris ir paklausė, ar norėčiau žaisti jo treniruojamoje komandoje – aš sutikau. Įdomu tai, kad nė vienas mano šeimos narys neturi nieko bendro su futbolu, tad tai buvo tik mano sprendimas ir vaikystės svajonė, kurios aš ir toliau siekiu.

– Gimėte Plovdivo mieste, kur vyksta labai aršūs derbiai tarp „Botev“ ir „Lokomotiv“. Pačiam juose teko žaisti, tad ką iš jų prisimenate?

– Taip, tai yra tokios rungtynės, kurių kiekvienas abiejų komandų futbolininkas labai laukia. Abiejų klubų vadovybės laukia šio derbio, žaidėjai sulaukia daug motyvacijos iš aistruolių – tai nuostabus jausmas. Žaisti pilname stadione su išprotėjusiais sirgaliais, kurie nesustoja dainuoti ir palaikyti, yra nepakartojama.

– Kalbant apie Bulgarijos čempionatą, ar nustebote, kaip finišavo trenerio Valdo Dambrausko karjera Razgrado „Ludogorec“ klube?

– Buvau išties nustebęs, kodėl „Ludogorec“ atleido Valdą Dambrauską, nes jis pasiekė gerus rezultatus. Vis tik Bulgarijos klubuose tokio pobūdžio trenerių pokyčiai yra dažni ir aš negaliu pasakyti kodėl.

– Žaidėte jaunimo U-19 ir U-21 rinktinėse, tačiau karjera keturiuose Bulgarijos klubuose Jums nesusiklostė taip, kaip pats norėjote. Ko tada pritrūko?

– Nenoriu pernelyg daug kalbėti apie praeitį. Kas nutiko, tas nutiko, aš iš to pasimokiau ir žiūriu į priekį. Laiko atgal neatsuksi, išmokau tas pamokas ir žengiu į priekį, žinau, dėl ko kovoju ir stengiuosi tą pasiekti.

– Po atkarpos Sofijos „Lokomotiv“ ekipoje tapote laisvuoju agentu. Kokiu būdu atvykote į Lietuvą?

– Turėjau keletą pasiūlymų. Vienas variantas buvo žaisti antroje pagal pajėgumą Rumunijos lygoje, tačiau man svarbu buvo rungtyniauti aukščiausiame šalies divizione, todėl priimti „Džiugo“ pasiūlymą ir žaisti Lietuvoje nebuvo sudėtinga.

– Praėjusiame sezone buvote laikomas vienu iš kovingiausių čempionato žaidėjų ir rungtyniavote rezultatyviai. Ar tai buvo kol kas geriausias sezonas Jūsų karjeroje?

– Nemanau, kad tai yra geriausia mano savybė, bet, taip, esu kovingas žaidėjas. Sutinku, kad statistiniu atžvilgiu tai buvo geriausias mano sezonas, tačiau man svarbiausia buvo tai, kad buvau sveikas ir nuolat rungtyniavau – tai yra svarbiausia mūsų darbe.

– Kaip sekasi apsiprasti komandoje? Kokį įspūdį palieka naujasis ekipos treneris Valdas Urbonas?

– Jaučiuosi labai gerai, viskas puiku. Esu susidaręs labai gerą nuomonę apie trenerį, jis turi puikų futbolo supratimą. Manau, kad nuo čempionato pradžios demonstruosime tai, ką jis nori matyti ir visiems varžovams kelsime labai daug problemų.

Trečiąsias kontrolines rungtynes „Panevėžys“ žais Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže prieš Suvalkų „Wigry“ komandą. Šeštadienio akistatos pradžia – 13 val.

Palikite komentarą

Skip to content