NAMUOSE NUSILEISTA LIETUVOS VICEČEMPIONAMS

Šiandien Lietuvos A lygos futbolo čempionato dešimtojo turo rungtynes FK „Panevėžys“ savo aikštėje žaidė su Vilniaus „Žalgiriu“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 1:2 (0:1).

Jau 5-ąją mačo minutę svečiai surengė pavojingą išpuolį, bet „Panevėžio“ futbolininkas Vytas Gašpuitis labai sėkmingai sužaidė gynyboje ir neleido svečiams išsiveržti į priekį.

Įpusėjus pirmajam kėliniui svečiai turėjo nedidelę teritorinę persvarą, bet panevėžiečiai gana patikimai gynėsi, o šeimininkų vartininkas Rafaelis Broetto beveik nesidarbavo.

28-ąją rungtynių minutę „Žalgiriui“ pavyko išsiveržti į priekį. Po baudos smūgio, pakėlus kamuolį į panevėžiečių baudos aikštelę, pirmasis prie R. Broetto atmušto kamuolio suskubo svečių žaidėjas Marko Karamarko ir iš arti nukreipė jį į vartus.

Po keturių minučių tas pats futbolininkas turėjo dar vieną neblogą progą pasižymėti, bet tame epizode puikiai sužaidė vartininkas R. Broetto.

Šeimininkai nebuvo linkę vien tik gintis ir, pasitaikius progai, gausiomis pajėgomis ir drąsiai atakuodavo šalies vicečempionų vartus. Vis dėlto, panevėžiečių išpuoliai pirmajame kėlinyje labai rimtos grėsmės „Žalgirio“ vartams nekėlė.

Poilso komandos išėjo „Panevėžio“ ekipai atsiliekant rezultatu 0:1.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui neblogą galimybę išlyginti turėjo šeimininkai. Sebastianas Vasquezas įsiveržė į „Žalgirio“ baudos aikštelę, bet „Panevėžio“ puolėjo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia varžovų vartų virpsto.

70-ąją rungtynių minutę svečiai jau pirmavo rezultatu 2:0. Mantas Kuklys bei Hugo Videmontas apsikeitė perdavimais ir pastarasis žaidėjas pasiuntė kamuolį į vartus.

83-ąją susitikimo minutę panevėžiečiams pavyko sušvelninti rezultatą iki minimomo. Jorge Elias laiku atsidūręs varžovų baudos aikštelėje nestipriu, bet tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į „Žalgirio“ vartus.

Po dviejų minučių J. Elias turėjo puikią galimybę išlyginti rezultatą, bet į tuščius vartus skriejantį kamuolį nuo linijos numušė „Žalgirio“ gynėjas.

Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė. „Panevėžys“ minimaliu skirtumu 1:2 nusileido „Žalgiriui“.

Susitikimą su „Žalgiriu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Lukas Čerkauskas, Justinas Januševskis (77 min. Edenilsonas Bergonsi), Vytas Gašpuitis, Matheusas Bissi, Rafaelis Floro, Ernestas Veliulis (60 min. Jorge Elias), Tautvydas Eliošius, Paulius Janušauskas, Ignas Kružikas, Sebastianas Vasquezas (77 min. Kotaro Amemiya).

Artimiausias A lygos rungtynes „Panevėžys“ žais liepos 23 dieną išvykoje su „Kauno Žalgiriu“.