PANEVĖŽIO DERBIS NUGALĖTOJO NEIŠAIŠKINO

Šįvakar Lietuvos futbolo federacijos II lygos pirmenybių Pietų zonos rungtynes žaidė dvi mūsų miesto komandos – „Aukštaitija“ ir „Panevėžys B“. Įdomus ir permainingas susitikimas baigėsi kovingomis lygiosiomis 1:1 (0:0).

Panevėžio miesto derbis sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo. Žemynos progimnazijos stadione žiūrėti šio mačo susirinko daugiau nei 300 žiūrovų. Rungtynes atidžiai stebėjo FK „Panevėžys“ treneriai Aleksandras Kurtijanas ir Dainius Gleveckas, klubo direktorius Bronius Vaitiekūnas bei didžioji dauguma pagrindinės komandos sudėties žaidėjų.

Dviejų Panevėžio komandų rungtynės susidomėjimą kėlė ir todėl, kad „Aukštaitijos“ gretose rungtyniavo dar neseniai LFF Pirmos lygos pirmenybėse „Panevėžio“ garbę gynę Žilvinas Banys, Tadas Markevičius, Mantas Savėnas ir kiti futbolininkai.

Susitikimą aktyviau pradėjo labiau patyrę „Aukštaitijos“ futbolininkai, bet „Panevėžio B“ ekipos nariai gynėsi pasiaukojančiai.

23-ąją mačo minutę „Aukštaitijos“ futbolininkas Dovydas Švėgžda gavo antrą geltoną kortelę ir buvo priverstas palikti aikštelę. Nepaisant to, kad „Aukštaitijos“ ekipa rungtyniavo turėdama vienu futbolininku mažiau, iki pertraukos „Panevėžio B“ komandos žaidėjai ne kartą turėjo stabdyti pavojingas varžovų atakas. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 0:0.

Po pertraukos jaunieji panevėžiečiai jau žaidė žymiai aktyviau nei pirmajame susitikimo kėlinyje. Nepaisant to, pirmasis įvartis krito į „Panevėžio B“ komandos vartus. Patyręs Arūnas Šteinas iš kampo meistrišku smūgiu pelnė pirmąjį susitikimo įvartį.

Praleidę įvartį jaunieji panevėžiečiai dėjo daug pastangų, kad išlygintų rezultatą. Du sykius savo komandą išgelbėjo puikiai „Aukštaitijos“ vartus gynęs Tomas Malinauskas, o kartą kamuolys atsimušė į vartų virpstą.

Pirmaudami minimaliu skirtumu ir rungtyniaudami mažumoje, „Aukštaitijos“ futbolininkai daugiau dėmesio skyrė savo vartui saugumui, o taip pat rengė pavojingas kontratakas.

Kai jau atrodė, kad Lietuvos II lygos lyderiai iškovos pergalę, „Panevėžys B“ sugebėjo išlyginti rezultatą. Greitą išpuolį surengę jaunieji panevėžiečiai jau per teisėjo pridėtą laiką sugebėjo išplėšti lygiąsias. Kamuolį iš arti į varžovų vartus pasiuntė Faustas Steponavičius. Iškart po šio epizodo mačo arbitras paskelbė rungtynių pabaigą.

„Panevėžio B“ sudėtis: Marius Suvaizdis (60 min. Darius Kublickas), Rokas Nakrošius, Matas Lesnikauskas, Matijus Remeikis, Mantas Fridrikas (63 min. Faustas Steponavičius), Gustas Žederštreimas, Pavelas Krukas (60 min. Tanas Petukauskas), Eimantas Dzinga, Žygimantas Baguška, Evaldas Urmonas (46 min. Arnas Končius), Armandas Kučys (46 min. Eimantas Abramavičius).

„Aukštaitijos“ sudėtis: Tomas Malinauskas, Domantas Nebilevičius, Tadas Markevičius (87 min. Tadas Pukevičius), Mantas Savėnas (23 min. Arnas Jurevičius), Marius Butėnas (79 min. Mantvydas Ežerskis), Arūnas Šteinas (70 min. Linas Padalevičius), Tomas Sirevičius, Edgaras Baranauskas, Aurimas Šulnis, Dovydas Švėgžda, Žilvinas Banys.