„PANEVĖŽYS“ NAMUOSE NEPRILYGO „ŽALGIRIUI“

FK „Panevėžys“ pirmą kartą šiemet rungtyniavo „Aukštaitijos“ stadione ant natūralios vejos, tačiau sėkmės tai neatnešė. Po dviejų apmaudžių įvarčių pirmajame kėlinyje panevėžiečiai turėjo pripažinti Vilniaus „Žalgirio“ pranašumą – 0:2 (0:2).

Ekipos susitikimą pradėjo aktyviai. Pirmąjį pavojingesnį epizodą svečiai sukūrė 5-ąją minutę, tačiau varžovo smūgį iš kelių metrų užtikrintai neutralizavo Panevėžio ekipos vartų sargas Danas Šimkevičius. Dar po kelių minučių šeimininkų vartininkas atrėmė klastingą „Žalgirio“ legionieriaus Francio Kyeremeh šūvį iš baudos aikštelės. Panevėžiečiai taip pat neužsidarė savo aikštės pusėje – varžovų klaida pasinaudojęs Eligijus Jankauskas iš labai artimo, tačiau aštraus kampo sukūrė pavojingą epizodą prie vilniečių vartų.

Vis dėlto, pirmasis įvartis krito į šeimininkų vartus. 25-ąją minutę „Žalgirio“ Josipas Tadičius tolimu smūgiu nuginklavo D. Šimkevičių – 0:1. „Panevėžio“ nesėkmės tuo nesibaigė. Standartinėje situacijoje du šeimininkų žaidėjai prašoko Hugo Videmonto smūgiuotą kamuolį, po kurio krito apmaudus antrasis įvartis – 0:2.

Kėlinio pabaigoje Elivelto turėjo puikų šansą sušvelninti rezultatą, tačiau jo smūgis greitoje atakoje skriejo netoli vartų, o panevėžiečiai po pirmųjų 45 minučių turėjo 2 įvarčių deficitą.

Antrajame kėlinyje panevėžiečiai ėmėsi didinti spaudimą prie sostinės klubo vartų. Neblogą šansą pasižymėti turėjo Jeffrey Sarpongas, bet stiprų saugo smūgį atrėmė „Žalgirio“ vartų sargas. Panevėžiečiams vis didinant pajėgas puolime, atsivėrė erdvės gynyboje. Vilniečių saugas Ovidijus Verbickas turėjo puikų šansą dar labiau padidinti svečių persvarą, iššokęs vienas prieš vartininką, tačiau D. Šimkevičius neklydo.

Panevėžio ekipa įpusėjus antrajam kėliniui dar aktyviau rungtyniavo puolime ir pavojingus epizodus rengė vieną po kito. Vis dėlto, pasiekti įvarčio šeimininkams nepavyko, o vilniečiai iškovojo pergalę.

Susitikimą su „Žalgiriu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Danas Šimkevičius, Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Matheusas Bissi, Rafaelis Floro (64 min. Pijus Širvys), Chrysovalantis Kozoronis (64 min. Domantas Antanavičius), Tautvydas Eliošius, Ernestas Veliulis (75 min. Ignas Kružikas), Eligijus Jankauskas (64 min. Sebastian Vasquez), Jeffrey Sarpongas, Elivelto (75 min. Žygimantas Baguška).

Artimiausią mačą FK „Panevėžys“ žais gegužės 14 dieną išvykoje. Lietuvos A lygos čempionato rungtynėse panevėžiečiai dar sykį susitiks su Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkais. Susitikimas LFF stadione prasidės 18 valandą.