PIRMIEJI FUTBOLO AKADEMIJOS „PANEVĖŽYS“ METAI PO RSC „ANDERLECHT“ VĖLIAVA

JP informacija

2019 m. gegužę Lietuvos futbolo federacija pasirašė sutartį su Briuselio RSC „Anderlecht“ klubu dėl pasaulyje garsios ir eilę aukščiausios klasės futbolininkų išugdžiusios „Anderlecht“ akademijos jaunimo ugdymo sistemos įsigijimo ir įdiegimo Lietuvos akademijose. Į šį projektą buvo įtraukta 19 jaunuolius ugdančių Lietuvos futbolo akademijų, o programai įdiegti ir kuruoti priskirti techniniai direktoriai.

Pasidalinti pirmaisiais žingsniais bei sėkmėmis kalbiname FA „Panevėžys“ techninį direktorių Darių Žindulį.

– FA „Panevėžys“ techniniu direktoriumi buvote paskirtas 2019 m. rudenį. Ką pavyko nuveikti per vienerius metus?

– Nors metai negailėjo iššūkių, darbas futbolo akademijoje buvo intensyvus. 2020 m. pradžioje RSC „Anderlecht” atstovai Guy de Smet ir Patric de Wilde organizuojavo kursus, kurių metu supažinome su techninių direktorių darbu pažengusiose Europos futbolo akademijose. Įsivertinome savo atliktus darbus bei išsikėlėme naujus tikslus, diegiant „Anderlecht” programos naujoves.

Vasario mėnesį mūsų akademijos treneriai dalyvavo praktiniuose mokymuose Kaune, kuriuos vedė „Anderlecht“ klubo akademijos atstovai Jean Kindermans, Frédéric Delooz ir Roel Clément. Treneriai turėjo progą pagilinti žinias apie kamuolio kontrolę, pavojingų situacijų kūrimą, vartininkų rengimo modelį ir bendrus treniruočių principus.

Vasarop, kai karantino sąlygos sušvelnėjo, startavo jaunimo futbolo lygos. Akademijoje įvyko periodizacija, t. y. oficialus grupių perskirstymas bei pasiruošimas naujam sezonui. Aptartas fizinis pasiruošimas, perduodamų grupių, žaidėjų meistriškumas, pozicijos, silpnosios/stipriosios vietos, nauji treniruočių “blokai” bei galimi iššūkiai juos taikant.

Visus žaidėjų pasiekimus, rungtynių rezultatus bei apžvalgas FA „Panevėžys” treneriai fiksuoja „ProSoccer Data” platformoje, o treniruotes planuoja vadovaudamiesi „Anderlecht” pavyzdžiais „Spiideo” platformoje.

– Kaip pasikeitė FA „Panevėžys“ trenerių darbas? Su kokiais iššūkiais teko susidurti? Kaip akademijos darbą pakoregavo Covid-19 pandemija?

– Permainos visuomet atneša naujų iššūkių, tačiau jos būtinos, norint tobulėti ir nestovėti vietoje. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi treneriais, kurie suprato naujovių būtinybę ir išnaudojo dėl pandemijos susidariusią priverstinę pertrauką asmeniniam tobulėjimui, t. y. darbui su kompiuterinėmis rungtynių/treniruočių analizės sistemomis, rungtynių vaizdo analizėms, žaidėjų vertinimu, kvalifikacijos kėlimu.

FA „Panevėžys“ auklėtinių vertinimai vyksta du kartus per metus; jų pasiekimai, trūkumai, daromos klaidos, charakterio savybės, žaidimo supratimas, mąstymas aikštėje vėliau aptariami su tėveliais.

Mūsų laukia dar ne vienas iššūkis, tačiau žinau, kad esame teisingame kelyje. Tą patvirtino ir 2020 m. spalio mėn. vizitavę LFF techninis direktorius P. De Wilde, LFF/RSCA programos vadovas D. Bička, LFF techninio departamento atstovai, kurie po stebėtų treniruočių nustatė teigiamus poslinkius (treniruočių intensyvumo, didaktinių principų, struktūros atžvilgiu).

Siekiant įgyvendinti LFF/RSCA programą FA „Panevėžys” buvo įdarbintas fizinio ruošimo treneris, kurio pagrindinis tikslas – ruošti fizinio rengimo programas FA „Panevėžys“ komandoms bei individualias fizinio ruošimo programas akademijos auklėtiniams, atlikti fizinio pajėgumo testavimus, juos vertinti.

– Kokius keliate tikslus 2021-iesiems metams?

Esame „budėjimo“ režime ir laukiame, kada šis sudėtingas laikotarpis pasibaigs. Tiek mūsų auklėtiniai, tiek treneriai dega noru sugrįžti į stadionus ir vėl dalintis futbolo žaidimo džiaugsmu. Futbolo akademijos „Panevėžys“ tikslas ir toliau išlieka visaverčių asmenybių ugdymas, vaikų ir jaunimo saviraiškos skatinimas, didelio meistriškumo žaidėjų rengimas įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms, miesto reprezentacinei komandai „Panevėžys“.

Mūsų akademijos gretos nuolat pildosi, tad kviečiame prisijungti visus mažuosius futbolo aistruolius ir kartu siekti pergalių tiek stadione, tiek už jo ribų.

Palikite komentarą

Skip to content