ŠIAULIUOSE PERGALĖ PASIEKTA PO PRATĘSIMO

FK „Panevėžys“ žengė į „Sharp“ LFF taurės turnyro ketvirtfinalį. Tai paaiškėjo šįvakar Šiauliuose, kur FK „Panevėžys“ taurės aštuntfinalio mače rezultatu 6:1 (0:0, 1:1) įveikė Futbolo akademiją „Šiauliai“.

Šiaulių miesto stadione vykusias rungtynes aktyviau pradėjo panevėžiečiai. Svečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, o šeimininkai pasitaikius progai bandė kontratakuoti.

13-ąją mačo minutę Tadas Eliošius netoli „Šiaulių“ baudos aikštelės perėmė kamuolį iš varžovų, atliko tikslų perdavimą Sebastianui Vasquezui, tačiau kolumbiečio smūgis iš baudos aikštelės ribų buvo pernelyg silpnas. Po trijų minučių neužtikrintai sužaidė „Šiaulių“ vartininkas, bet S. Vasquezas varžovo vartų sargo klaida nepasinaudojo.

Puikią progą pelnyti pirmąjį mačo įvartį panevėžiečiai turėjo 18-ąją susitikimo minutę. Tolimą Tautvydo Eliošiaus smūgį šeimininkų vartininkas atrėmė, o prie kamuolio pirmasis suskubęs Ernestas Veliulis iš dėkingos padėties šovė šalia vartų.

23-ąją susitikimo minutę pirmą rimtesnę ataką surengė šiauliečiai, bet tolimą šeimininkų žaidėjo smūgį sėkmingai atrėmė panevėžiečių vartininkas Šarūnas Jurevičius.

Jau po minutės šimtaprocentinės progos neišnaudojo „Panevėžio“ futbolininkai. Komandos kapitonas Paulius Janušauskas sukūrė puikią progą savo ekipos draugams, bet nei S. Vasquezas, nei E. Veliulis dėkingiausių progų įvarčiu nepavertė. 32-ąją mačo minutę iš puikios padėties E. Veliulis sukirto kamuolį į „Šiaulių“ vartų virpstą.

Po trijų minučių šiaulietis Justas Petravičius turėjo gerą galimybė pasižymėti, bet patikimai sužaidė panevėžiečių vartininkas.

Nepaisant akivaizdžios „Panevėžio“ komandos persvaros pirmajame kėlinyje, poilsio ekipos išėjo esant lygiam rezultatui 0:0.

Antrajame kėlinyje panevėžiečiai taip pat turėjo iniciatyvą, bet šeimininkai kurį laiką sėkmingai gynėsi. 57-ąją mačo minutę dar vienos puikios progos neišnaudojo E. Veliulis. Panevėžiečio smūgiuotą kamuolį sugebėjo atremti „Šiaulių“ komandos vartininkas Gustas Baliutavičius.

59-ąją mačo minutę krito kuriozinis įvartis į „Panevėžio“ vartus. Gynėjas iš toli atliko perdavimą atgal vartininkui, bet kamuolys netikėtai atsidūrė svečių vartuose. Po pertraukos nesukūrę nė vienos progos prie panevėžiečių vartų, šiauliečiai netikėtai išsiveržė į priekį.

Įmušę įvartį į savo vartus panevėžiečiai stengėsi išlyginti rezultatą ir didelėmis pajėgomis atakavo šeimininkų vartus. 77-ąją susitikimo minutę nestipriu, bet tiksliu smūgiu iš toli Andrejui Karvackiui pavyko išlyginti rezultatą. Netrukus pavojingu baudos smūgiu šeimininkų vartams grasė Rafaelis Ledesma. Po minutės geros progos persverti rezultato neišnaudojo S. Vasquezas.

Per likusį laiką aikštėje dominavo svečiai, bet sukurtų progų jiems realizuoti nepavyko. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, todėl komandoms teko žaisti papildomas 30 minučių.

Pratęsimą sėkmingiau pradėjo „Panevėžio“ futbolininkai. 97-ąją susitikimo minutę po tikslaus R. Ledesmos perdavimo E. Veliulis pagaliau įmušė savo įvartį į šeiminkų vartus. Po dviejų minučių S. Vasquezas galva dar kartą pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus, o panevėžiečiai įgijo jau dviejų įvarčių persvarą – 3:1.

109-ąją mačo minutę „Panevėžio“ komanda galutinai išsprendė susitikimo baigtį savo naudai. Rokas Stanulevičius smūgiu galva dar kartą nuginklavo šiauliečių vartininką. 117-ąją mačo minutę fantastišku smūgiu P. Janušauskas įmušė puikų įvartį. Po dviejų minučių savo baudos aikštelėje šiauliečiai sužaidė ranka, už ką mačo arbitras skyrė 11 metrų baudinį. R. Ledesma buvo tikslus. Pratęsime subyrėjusius šeimininkus svečiai nugalėjo rezultatu 6:1.

Iškovoję pergalę Šiauliuose panevėžiečiai toliau tęs kovą dėl garbingo trofėjaus. Kas taps reprezentacinės miesto komandos varžovu „Sharp“ LFF taurės ketvirtfinalyje, paaiškės ištraukus burtus.

Šiauliuose panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Šarūnas Jurevičius, Lukas Čerkauskas (63 min. Rafaelis Ledesma), Pavelas Krukas (46 min. Rokas Stanulevičius), Vytas Gašpuitis, Mantas Fridrikas, Sigitas Urbys (40 min. Andrejus Karvackis), Tadas Eliošius (46 min. Tomas Salamanavičius), Ernestas Veliulis, Tautvydas Eliošius (74 min. Jonas Skinderis), Paulius Janušauskas, Sebastianas Vasquezas.

Šį šeštadienį, birželio 29 dieną, Lietuvos A lygos čempionato 16-ojo turo rungtynes FK „Panevėžys“ namuose žais su Vilniaus „Žalgiriu|. Susitikimas „Aukštaitijos“ stadione šeštadienį prasidės 16 valandą.