SUPERTAURĖS LAIMĖTOJAI PAAIŠKĖS VILNIUJE

Šį šeštadienį paaiškės pirmojo šio sezono Lietuvos futbolo trofėjaus laimėtojai – dėl Optibet LFF supertaurės susitiks Vilniaus „Žalgiris“ bei FK „Panevėžys“.

Supertaurės rungtynės turėjo būti žaidžiamos dar vasario mėnesio 27 dieną, tačiau tada, komandose užfiksavus teigiamus COVID-19 atvejus, akistatą buvo nuspręsta nukelti į tolimesnį laiką.

Abi komandos per tą laiką spėjo startuoti ir „Optibet A lygos“ pirmenybėse – „Panevėžio“ klubas per tris susitikimus iškovojo visas tris pergales, tuo tarpu sostinės klubo atstovai per tris mačus dusyk šventė pergalę ir kartą turėjo tenkintis tašku.

LFF supertaurės istorija Lietuvoje skaičiuojama nuo 1995-ųjų – tada šį trofėjų laimėjo Kauno „Inkaro“ futbolininkai. Tiesa, laimėjo jį be kovos – tame sezone Kauno klubas laimėjo ir čempionatą, ir taurę, tad šis trofėjus jiems atiteko be kovos.

Jau po metų dėl titulo teko rungtis su Šiaulių „Kareda“ ir tada stipresni buvo būtent šiauliečiai – jie laimėjo rungtynes 2:1 ir iškovojo pirmąjį Supertaurės trofėjų savo istorijoje.

Vėliau dėl Supertaurės buvo kovojama beveik kiekvienais metais, išskyrus kelias išimtis – dėl titulo nebuvo žaista ir jis jokiai komandai neatiteko 1997, 1999, 2000, 2001, 2007, 2008 ir 2012 metų sezonuose.

Keitėsi ir varžybų vykdymo tvarka – anksčiau, jei lygą ir čempionatą laimėdavo viena ir ta pati komanda, Supertaurės trofėjus jai buvo įteikiamas be kovos.

Žvelgiant į sėkmingiausias visų laikų Supertaurės komandas, tai sąrašo viršuje yra „Žalgiris“, titulą iškovojęs 7 sykius.

Šių metų Supertaurės rungtynės bus jau ketvirtosios iš eilės, kai nė vienai iš žaidžiančių trenerių nevadovauja treneris iš Lietuvos.

2018-aisiais Marijampolės „Sūduva“ su Vladimiru Čeburinu žaidė prieš Mariano Barreto treniruojamą Kauno „Stumbrą“, po metų to paties trenerio vedami marijampoliečiai žaidė prieš Vilniaus „Žalgirį“ su Mareku Zubu, o pernai „Sūduvai“ vadovavo Heimo Pfeifenbergeris, bet po dviejų pergalių iš eilės buvo pralaimėta – trofėjų iš „Sūduvos“ perėmė žalgiriečiai, treniruojami Aleksejaus Bagos.

Šeštadienį rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Panevėžio“ komandų vyks LFF stadione. Susitikimą nuo 13 valandos 40 minučių bus galime tiesiogiai stebėti TV6 kanalu ir portale TV3.lt

Palikite komentarą

Skip to content