V. URBONAS: APIE TARPSEZONĮ, POKYČIUS KOMANDOJE IR KOMPLEKTACIJĄ

„Panevėžio“ futbolo klubas šią savaitę pradės savo ketvirtąjį sezoną „Optibet A lygoje“. Tarpsezoniu ryškiai pasikeitusi komanda ambicijų kartelės žemiau nenuleis – klubas sieks mažiausiai pakartoti praėjusių metų rezultatus ir sudėtingose šių metų lenktynėse pasistengti finišuoti Lietuvos čempionato prizininkų trejete, taip pasiekiant aukščiausią savo poziciją šalies pirmenybėse.

2022 metų sezono pirmąsias rungtynes „Panevėžys“ pasitiks su naujuoju vyriausiuoju treneriu Valdu Urbonu, kuris po beveik dešimtmečio pertraukos grįžo darbuotis į kitą gimtojo miesto komandą.

„Panevėžį“ paliko nemenkas būrys žaidėjų: Victoras Golasas, Rafaelis Floro, Matheusas Bissi, Justinas Januševskis, Dimitrios Tsakmakis, Hugo Figueredo, Domantas Antanavičius, Ignas Kružikas, Eligijus Jankauskas, Jorge Eliasas, Antonis Kapnidis ir Sebastianas Vasquezas, o karjerą baigęs Paulius Janušauskas jau pradėjo darbuotis klubo struktūroje.

Į „Panevėžį“ atvyko Ignas Driomovas, Linas Klimavičius, Joshua Akpudje, Mitaras Čukovičius, Ariagneris Smithas ir Nasko Milevas, sugrįžo Rokas Stanulevičius, taip pat sudarytas kontraktas su perspektyviu saugu Aironu Trakšeliu. Tai nėra galutinė ekipos komplektacija – iki kovo 18 dienos pabaigos, kai finišuos perėjimų langas, komanda bus dar papildyta naujokais.

Kontrolinių rungtynių rezultatai buvo išties neblogi. Panevėžiečiai 1:0 nugalėjo „Jonavą“, 3:0 palaužė Daugpilio BFC „Daugavpils“ futbolininkus, 2:0 – Marijampolės „Sūduvą“, 1:0 – Jūrmalos „Spartaks“ ekipą, sužaidė lygiosiomis 0:0 su Kauno rajono „Hegelmann“ komanda, 0:2 nusileido Vilniaus „Riteriams“ bei 0:3 – Suvalkų „Wigry“ klubui.

Apie tarpsezonį ir pokyčius komandoje fk-panevezys.lt pasikalbėjo su vyr. treneriu V. Urbonu.

– Palikote Lietuvos rinktinės stratego postą ir kurį laiką buvote be darbo, tad kokiu būdu atsidūrėte „Panevėžio“ klube?

– Būdamas Lietuvos rinktinės treneriu su visais klubais palaikai ryšį. Kažkokių išskirtinių įsipareigojimų „Panevėžiui“ neturėjau. Rungtynėse lankydavausi, persimesdavau vienu kitu žodžiu – tiek, kiek reikėjo esant rinktinės treneriu. Sulaukus pasiūlymo iš „Panevėžio“ klubo vadovų, viskas išsivystė į kontrakto pasirašymą.

– Kokį įspūdį Jums paliko buvusio trenerio Joao Martinso pritaikytas žaidimo stilius ir dėl kokių priežasčių komandoje liko gana nedaug praėjusio sezono žaidėjų?

– Manau, kad man nebūtų etiška komentuoti Joao Martinso darbą. Galiu pasakyti tik tiek, kad „Panevėžys“ per ganėtinai trumpą laiką iš Pirmos lygos klubo greitai iškilo ir laimėjo trofėjus – LFF taurę ir Supertaurę. Klubas jaunas, bet jau turi titulų ir tie laimėjimai visą laiką pakelia komandą į viršų, suteikia pasitikėjimo. Pasikartosiu: vertinti žaidimo braižą nebūtų etiška, bet pasiekti rezultatai buvo tikrai geri.

Kalbant apie tarpsezonį, buvo daug objektyvių ir subjektyvių priežasčių, kodėl neliko eilės žaidėjų. Kai kurie futbolininkai gavo geresnius pasiūlymus ir išvyko į kitas šalis, su kai kuriais nepavyko sutarti dėl kontrakto sąlygų. Esu šalininkas žmogaus laisvo pasirinkimo – nereikia naudoti kažkokių kitokių metodų, kad pritrauktum žaidėją. Svarbiausia, kad ateitų motyvuoti žaidėjai, būtų alkani ir norėtų žaisti už „Panevėžį“. Buvo ir tokių žaidėjų, kurių ateitimi klube abejojau.

Kitas momentas – Panevėžyje yra išties nebloga 2003 metų grupė, kuri jau netrumpą laiką treniruojasi kartu. Yra tikrai perspektyvių vaikinų, kurie buvo įtraukti į pasiruošimo etapą ir jiems buvo suteikti šansai. Norėjau ir į juos atkreipti dėmesį – per du pasiruošimo mėnesius jie taip pat buvo svarbūs treniruočių procese ir kontrolinėse rungtynėse.

– Per savo, kaip vyriausiojo trenerio, karjerą turėjote daug tarpsezonių ir atitinkamas gaires, kurias, norint įvykdyti iškeltus tikslus, reikia pasiekti. Ar viską šiame tarpsezonyje pavyko pasiekti?

– Suprantu vieną, kad gerų žaidėjų surinkimas į vieną vietą dar negarantuoja galutinio rezultato. Reikia galvoti apie žaidimo braižą ir taktinę žaidėjų adaptaciją. Visų pirma – dėmesys į komplektaciją, kitas, ne mažiau svarbus dalykas, treniruočių procesas. Tai yra esminiai dalykai pasiruošimo etape. Treniruočių procese daug dėmesio skyrėme fizinių savybių ugdymui.

Esu patenkintas tuo, kaip padirbėjome ruošdamiesi sezonui. Per daug nekamavo traumos ir kiti dalykai, gana sklandžiai praėjome pasiruošimą. Nesinorėjo būti masiniu žaidėjų peržiūros punktu, kviestis bet ką ir iš bet kur, šioje vietoje norėjosi ieškoti kokybės.

– Į „Panevėžį“ atvyko tiek žaidėjai, kuriuos gerai pažįstate iš ankstesnių klubų ir Lietuvos rinktinės, tiek ir kitose šalyse žaidę legionieriai. Ar buvo sudėtinga pasirinkti būtent pastaruosius žaidėjus iš užsienio?

– Ieškome žaidėjų pagal žaidybines charakteristikas, bandome gauti papildomos informacijos iš šalies. Labai tikiuosi, kad tie žaidėjai, kurie pasirašė kontraktus, atskleis savo potencialą. Motyvacijos prideda ir tai, kad dalyvausime Europos Konferencijų lygos atrankoje, tad laukia įdomus laikotarpis.

– Kokios pozicijos dar bus pastiprintos iki perėjimų lango pabaigos?

– Šiai dienai norime pastiprinti saugų liniją ir padaryti ją konkurencingesnę – kortelės, traumos, galimi sportinės formos svyravimai – norisi turėti atsargą. Taip pat laukiame papildymo puolimo grandyje. Sulaukus šių papildymų, manau, kad čempionate būsime konkurencingi ir kiekvienose rungtynėse kovosime dėl pergalės.

– Tarpsezonio kontrolinėse rungtynėse ir pasiruošimo procese komandoje plušėjo nemažai jaunų žaidėjų. Kokią jų rolę matote artėjančiame sezone?

– Kažko pažadėti tikrai nenoriu. Galimas potencialus žaidimo laikas priklausys nuo jų noro, atsidavimo ir profesionalumo. Manau, kad dar per mažai skiriame dėmesio jaunimo ugdymui, tam kad ateitų žaidėjai, pasiruošę konkuruoti dėl vietos po saule.

***
Artėjantį sezoną „Panevėžys“ pradės šį sekmadienį, kovo 6 dieną. 1-ojo turo dvikovos svečiuose su Vilniaus „Riteriais“ tiesioginė transliacija TV6 kanalu prasidės 17.30 val.

Palikite komentarą

Skip to content