FK „PANEVĖŽYS“ IŠKOVOJO PERGALĘ TAURAGĖJE

Mantas Jankevičius

„Panevėžys“ 27-ojo turo rungtynėse išvykoje susitiko su Tauragės „Tauro“ ekipa, kurią po įtempto antrojo kėlinio palaužė rezultatu – 1:2 (1:1).

Rungtynės prasidėjo aktyviu abiejų komandų žaidimu. Šeimininkai sužaidę apie dešimt kėlinio minučių sukūrė dvi pavojingas progas, tačiau „Panevėžio“ futbolininkams pavyko apsiginti. Prabėgus vos kelioms minutėms vienas prieš vartininką išbėgo Daquanas Kingas, tačiau smūgis buvo tiesiai į „Tauro“ vartų sargą.

19-ąją minutę krito pirmasis rungtynių įvartis. Į greitą ataką pasileidę panevėžiečiai užklupo savo varžovus nepasiruošusius. Po Tado Markevičiaus perdavimo pažeme, Edvardo Tamulevičiaus smūgį atrėmė vartininkas, tačiau kamuolys atšoko prie Rolando Bilalos, kuris taikliai smūgiavo į  „Tauro“ vartus – 0:1.

Po praleisto įvarčio „Tauro“ žaidėjai nesutriko, o kaip tik pradėjo aktyviai atakuoti „Panevėžio“ vartus. Pirmąjį bandymą išlyginti rezultatą atrėmė Šarūnas Kazlauskas, tačiau 27-ąją minutę „Panevėžio“ vartininkas nieko nebegalėjo padaryti, kai sužaidę sienele svečiai išlygino rezultatą – 1:1. Tuo „Tauro“ atakos nesibaigė, nes dar už kelių minučių „Panevėžio“ vartininkas buvo priverstas vėl gelbėti savo komandą nuo įvarčio.

Kėliniui einant į pabaigą traumą patyrė legionierius Ricardo Carvalho, kuris buvo išgabentas greitosios pagalbos  automobiliu. Vietoje jo aikštėje pasirodė Mitani Tsubasa.

Nors antrajame kėlinyje komandų žaidimas išsilygino, tačiau emocijų ir aršios kovos tikrai netrūko. Abi komandos nevengė kontakto, todėl teisėjas ne kartą buvo priverstas žaidėjus nubausti geltonomis kortelėmis.

76-ąją „Tauro“ futbolininkams prasižengus prieš Edvardą Tamulevičių, buvo skirtas baudos smūgis, kurį sėkmingai iš maždaug 20 metrų realizavo Mantas Savėnas – 1:2.

Tauragės „Tauras“ – „Panevėžys“ 1:2 (1:1)

19` [0:1] Roland Bilala

27` [1:1] Ditutala Merci

76` [1:2] Mantas Savėnas

„Panevėžio“ sudėtis: Šarūnas Kazlauskas, Džiugas Petrauskas, Domantas Nebilevičius, Mantas Savėnas, Žilvinas Banys, Tadas Markevičius (69` Rokas Lazdinauskas), Daquan King (46` Mindaugas Butkus), Roland Bilala, Ricardo Carvalho (40`Mitani Tsubasa), Edvardas Tamulevičius, Arnas Ribokas.

Įspėjimai: 14` Tadas Markevičius, 61` Mindaugas Butkus, 49` Mitani Tsubasa.

Futbolo klubas „Panevėžys“ asociacijos pagrindu įsteigtas 2015 metais, o 2017 metais reorganizuotas į viešąją įstaigą. Komandą iš viso sudaro 27 žaidėjai. Tarp pagrindinių klubo rėmėjų – Panevėžio miesto savivaldybė, dalininkė – bendrovė „Naftėnas“, „Kalnapilio-Tauro“ grupė ir „Panevėžio keliai“. FK „Panevėžys“ – vienintelis futbolo klubas Lietuvoje, turintis savo palaikymo šokėjų komandą.

Artimiausias rungtynes FK „Panevėžys“ žais spalio 6 dieną, penktadienį,  namuose su „Trakų B“ komanda. Susitikimas „Aukštaitijos“  stadione prasidės 19 valandą.