FK „PANEVĖŽYS“ PASKUTINĖMIS RUNGTYNIŲ MINUTĖMIS IŠPLĖŠĖ LYGIĄSIAS

Mantas Jankevičius

Dešimtajame ture „Panevėžio“ futbolininkai namuose susitiko su Vilniaus „Vyčio“ ekipa. Įvartis 89-ąją minutę panevėžiečiams padėjo išplėšti lygiąsias rezultatu – 1:1 (0:0).

Rungtynių pradžioje aktyvesni buvo „Panevėžio“ futbolininkai, tačiau tai nedavė jokių vaisių. 13-ąją minutę neblogą progą turėjo M.Tsubasa, kuris sulaukė perdavimo iš T.Markevičiaus, tačiau japono smūgiuotą kamuolį galva išmušė „Vyčio“ gynėjas. 16-ąją minutę C.Atsina galėjo išvesti „Panevėžį“ į priekį, tačiau po M.Savėno prasiveržimo į baudos aikštelę, į atšokusį kamuolį smūgiavęs puolėjas pataikė į „Vyčio“ gynėją.

20-ąją minutę „Vyčio“ futbolininkai atsakė pirmu savo smūgiu į „Panevėžio“ vartus. Kamuolį už galinės vartų linijos nukreipė M.Suvaizdis, tačiau po kampinio svečiams nieko sukurti nepavyko.

Kėlinio viduryje po kampinio „Vyčio“ vartininkui nepavyko sugraibyti kamuolio, tačiau baudos aikštelėje buvęs gynėjas likvidavo pavojų ir „Panevėžio“ futbolininkai nespėjo rimčiau grasinti svečių vartams.

Kėlinio eigoje ne kartą į varžovų vartus bandė smūgiuoti M.Savėnas, tačiau visi kapitono smūgiai skriejo virš vartų.

Nors „Panevėžio“ futbolininkai spaudė savo varžovus, tačiau pasižymėti niekaip nepavyko.

Antrajame kėlinyje žaidimo tempas išliko panašus kaip ir pirmajame, tačiau pirmieji pasižymėjo svečių komandos žaidėjai. 60-ąją rungtynių minutę į priekį išsiveržė Vilniaus „Vyčio“ komanda – 0:1.

Po šio įvarčio „Panevėžio“ žaidimas suaktyvėjo, nors progų buvo sukurta, tačiau pralaužti „Vyčio“ gynybos nepavyko. 74-ąją rungtynių minutę į „Vyčio“ baudos aikštelę veržėsi net tris „Panevėžio“ futbolininkai  Su kamuoliu buvęs T.Markevičius nusprendė smūgiuoti į vartus pats, tačiau jo sprendimas nepasiteisino ir pasižymėti nepavyko. 83-ą minutę progą turėjo E.Grygorenko, tačiau ukrainiečio smūgiuotas kamuolys skriejo pro šalį.

Likus penkioms minutėms iki kėlinio pabaigos „Panevėžio“ futbolininkai dar labiau užspaudė svečius iš Vilniaus. Galiausiai 89-ąją rungtynių minutę rezultatas buvo išlygintas. Po M.Savėno baudos smūgio kamuolys atsitrenkė į virpstą, prie kamuolio suspėjo E.Grygorenko, kuris  galva nukreipė kamuolį į varžovų vartus – 1:1.

Po išlyginamojo įvarčio panevėžiečiai dar bandė rezultatą persverti, tačiau to padaryti nepavyko. Jau per pridėtą teisėjo laiką šalia baudos aikštelės prieigų buvo pargriautas M.Savėnas, tačiau šioje situacijoje žaidimą ranka užfiksavo teisėjas.

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Tomas Rakašius, Mantas Savėnas, Povilas Lukšys, Žilvinas Banys, Gabrielius Domkus, Eduard Grygorenko, Tsubasa Mitani(69` Ronaldas Misiūnas), Charles Buaku Atsina(71` Vilius Giedraitis), Arnas Ribokas.

Artimiausias rungtynes „Panevėžys“ žais birželio 9 dieną, Panevėžyje prieš Telšių „Džiugo“ ekipą. Rungtynių pradžia 19:30 val.

Futbolo klubas „Panevėžys“ asociacijos pagrindu įsteigtas 2015 metais, o 2017 metais reorganizuotas į viešąją įstaigą. Komandą iš viso sudaro 27 žaidėjai. Tarp pagrindinių klubo rėmėjų – Panevėžio miesto savivaldybė, dalininkė – bendrovė „Naftėnas“, „Kalnapilio-Tauro“ grupė ir „Panevėžio keliai“. FK „Panevėžys“ – vienintelis futbolo klubas Lietuvoje, turintis savo palaikymo šokėjų komandą.