FK „PANEVĖŽYS“ SUSTIPRINO GYNĖJAS IR SAUGAS

FK  „Panevėžys“ šiam sezonui pasirašė sutartis su dar dviem futbolininkais. Aukštaitijos sostinės ekipoje rungtyniaus gynėjas Sigitas Urbys ir saugas Aleksandras Erkinas.

Gargžduose gimusiam S. Urbiui Panevėžys  puikiai pažįstamas miestas. Čia futbolininkas praleido dvejus metus. 2013 metais žaidėjas atstovavo „Ekrano“ jaunimo komandai, o 2014 metais – pagrindinei ekipai. Po to žaidėjas gynė gimtojo Gargždų miesto „Bangos“ klubo garbę, o praėjusiame sezone rungtyniavo „Palangos“ ekipoje. Kol kas futbolininkui legionieriaus duonos ragauti neteko, o visus savo karjeros metus praleido Lietuvoje.

„Palangos“ komandoje S. Urbiui dažnai teko rungtyniauti ir gynėjo, ir saugo pozicijoje. Pasak paties futbolininko, jo mėgstamiausia pozicija – dešiniojo krašto gynėjas.

Prieš keletą metų S. Urbys buvo kviečiamas į Lietuvos U-19 bei U-21 rinktines. Su komandos draugais S. Urbys Ispanijoje žaidė Europos čempionato U-19 amžiaus grupės Elitiniame turnyre, o vilkėdamas U-21 rinktinės marškinėlius atrankoje į Europos čempionatą sužaidė 7 susitikimus.

„Apsispręsti rungtyniauti FK „Panevėžys“ nebuvo sudėtinga. Šiame mieste jau rungtyniauvau du sezonus. Su T. Salamanavičiumi, M. Suvaizdžiu, E. Tamulevičiumi, J. Skinderiu kartu žaidėme „Ekrano“ ekipoje, su V. Gašpuičiu ir L. Čerkausku – šalies jaunimo rinktinėje, todėl daug žaidėjų puikiai pažįstu. Panevėžio futbolo sistema – viena iš geriausių šalyje. Čia eilę metų ugdomi žaidėjai įvairaus amžiaus šalies rinktinėms“, – sakė S. Urbys.

23-ejų metų žaidėjas teigė, kad jam Panevėžyje patinka treniruočių proceas, mikroklimatas ir draugiška atmosfera komandoje.

„Vadovaujant treneriams Aleksandrui Kurtijanui ir Dainiu Gleveckui, kiekvienas žaidėjas žino, ko iš jo norima. Viskas pasakoma labai tiksliai ir konkrečiai. Nors dar iki naujojo sezono starto liko šiek tiek laiko, bet, manau, kad susiformavo kolektyvas, galėsiantis drąsiai kovoti su stipriausiomis Lietuvos komandomis“, – teigė S. Urbys.

Kitas FK „Panevėžys“ naujokas – Aleksandras Erkinas – pirmą sezoną žais ne savo gimtojoje šalyje Rusijoje. Iki šiol atraminio saugo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas atstovavo Rusijos I ir II lygos komandoms. Sank Peterburge gimęs žaidėjas savo futbolininko karjerą pradėjo gimtojo miesto „Smena“ komandoje. Po to saugas rungtyniavo Jaroslavlio „Šiniko“, Maskvos „Torpedo“, Dzeržinsko „Chimiko“,  Maskvos srities „Chimki“, Briansko „Dinamo“, Maikopo „Družba“ klubams. „Zenito“ futbolo adademiją baigęs A. Erkinas 7 sezonus praleido Rusijos I lygoje, o 3 – II lygoje.

Nors Rusijos „Premier“ lygoje žaidėjui neteko rungtyniauti, prieš šios lygos komandas aikštėje jam teko kovoti. Du kartus Rusijos taurės turnyre, atstovaujant „Chimiko“ komandai, teko žaisti prieš garsųjį Maskvos CSKA klubą. Vieną sykį, kai „Chimikas“ pralaimėjo 1:2, A. Erkinas savo komandai pelnė įvartį, įmušęs į daugkartinių Rusijos čempionų vartus.

29-erių metų futbolininkas į Panevėžį buvo atvykęs dar prieš Naujuosius metus ir savaitę su komanda treniravosi bei sužaidė dvejas draugiškas rungtynes su FA „Šiauliai“. Anskčiau rusas žaidė arčiau puolėjų, o paskutinius tris sezonus rungtyniavo atraminio saugo pozicijoje.

A. Erkinas pripažino, kad lietuviškas futbolas nėra jam labai gerai pažįstamas, todėl bus įdomu rungtyniauti mūsų šalyje.

„Pirmoje Rusijos lygoje, kai atstovavau Maskvos „Torpedo“ komandai, kartu teko rungtyniauti su Sauliumi Klevinsku. Be to, gerai pažįstu ir Tomą Mikuckį, kuris ne vieną sezoną praleido Rusijos I lygoje“, – sąsajas su lietuvišku futbolu vardino A. Erkinas.

Paklaustas, ar neišgąsdino Lietuvą užklupę šalčiai, per kuriuos tenka treniruotis, futbolininkas tik šyptelėjo.

„Rusija – didelė šalis ir esant žymiai didesniems šalčiams man teko treniruotis bei rungtyniauti. Be to, esu gimęs šiaurinėje Rusijos sostinėje, Sant Peterburge, kur gamtinės sąlygos nėra šiltesnės nei Lietuvoje“, –  sakė FK „Panevėžys“ naujokas.

A. Erkinas teigė esąs patenkinatas tuo, kad atvyko į Panevėžį.

„Jeigu palyginti  pačias treniruotes, tai Panevėžyje jos žymiai intensyvesnės ir įdomesnės nei mano gimtinėje. Rusijos I lygoje daug vyresnio amžiaus trenerių, kurių metodika jau kiek pasenusi ir gana monotoniška“, sakė A. Erkinas.

 

Palikite komentarą

Skip to content