Į GIMTĄJĮ MIESTĄ SUGRĮŽO T. SALAMANAVIČIUS

FK „Panevėžys“ stiprina savo gretas. Šiandien klubas pasirašė  sutartį  su Tomu Salamanavičiumi. Šis futbolininkas pirmąją sezono dalį rungtyniavo Lietuvos A lygos klube „Jonava“. Pirmadienį abipusiu sutarimu „Jonavos“ klubą palikęs 25-erių metų saugas šiandien pasirašė sutartį su „Panevėžio“ klubu. Pagal šią sutartį žaidėjas „Panevėžio“ klube rungtyniaus likusią šio sezono dalį, o taip pat ir kitais metais.

T. Salamanavičius „Jonavos“ ekipos garbę gynė nuo 2016 metų. Per tą laiką jis Lietuvos futbolo A lygoje sužaidė 56 rungtynes ir įmušė 13 įvarčių. Anksčiau jis yra žaidęs Panevėžio „Ekrano“, Gargždų „Bangos“ bei Pakruojo „Kruojos“ komandose.

T. Salamanavičius sugrįžo į gimtąjį miestą, kur anksčiau baigė Panevėžio futbolo akademiją, o jo treneriu buvo Giedrius Juzelėnas.

„Klubo strategija tokia, kad savo komandoje norime matyti kuo daugiau panevėžiečių. Kartu su Tomu šiuo metu klube iš 24 žaidėjų rungtyniauja net 19 panevėžiečių. Iš ne vietinių futbolininkų – tik šiaulietis Vytas Gašpuitis bei keturi užsieniečiai. Vargu, ar kuri kita Lietuvos komanda gali pasigirti tokiu dideliu vietinių futbolininkų skaičiumi. Kalbamės ir su dar kai kuriais panevėžiečiais, rungtyniaujančiais kitose komandose, kad jie sugrįžtų į gimtąjį miestą“, – sakė FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas.

Pasak klubo direktoriaus, su T. Salamanavičiumi  pokalbiai prasidėjo labai seniai. Žaidėjas turėjo galiojančią sutartį su „Jonavos‘ klubu, bet galiausiai pavyko susitarti.

„Tomas yra Panevėžio futbolo akademijos auklėtinis, keletą metų rungtyniavęs pajėgiausioje mūsų šalies lygoje. Jo meistriškumas nekelia nė mažiausių abejonių, todėl T. Salamanavičiaus įsiliejimas į komandą mūsų ekipą, be abejonės, sustiprins“, – sakė klubo direktorius.

Ką tik pasirašęs sutartį su FK „Panevėžys“, T. Salamanavičius atsakė į jam pateiktus klausimus.

Kas lėmė tavo apsisprendimą pasirašyti sutartį su FK „Panevėžys“?

Esu panevėžietis, todėl noriu prisidėti prie tų aukštų tikslų, kurių šiame sezone siekia klubas. Labai norisi, kad Panevėžio miesto komanda vėl rungtyniautų Lietuvos A lygos čempionate.

Ar žaisdamas Jonavoje stebėjai „Panevėžio“ komandos susitikimus?

Visuomet stebėdavau, kaip rungtyniauja mano gimtojo miesto komanda. Jeigu tuo metu būdavau Panevėžyje, tai rungtynes stebėdavau stadione, o jeigu ne – tai transliacijas internetu. Sezono pasirengimo cikle Marijampolėje „Jonava“ žaidė draugiškas rungtynes su „Panevėžiu“.

Koks jausmas buvo žaisti prieš gimtojo miesto komandą?

Šiek tiek keistoka, kai tenka rungtyniauti prieš žaidėjus, su kuriais kartu treniravausi bei rungtyniavau. Tačiau toks futbolininko gyvenimas. Vieną kartą rungtyniauji kartu, o kitą – priešingoje barikadų pusėje.

Ar daug futbolininkų šiuo metu „Panevėžio“ klube, su kuriais teko kartu rungtyniauti?

Pažįstu visus žaidėjus. Su vienais  teko kartu žaisti daugiau, su kitais – mažiau. Daugiausia drauge rungtyniavau su Martynu Dūda. Kartu mes rungtyniavome trijose skirtingose komandose.

Kokį įspūdį palieka „Panevėžio“ klubo žaidimas?

Daug ką pasako tai, jog komanda rikiuojasi pirmoje turnyro lentelės vietoje. Klube dirba geri treneriai, rungtyniauja aukšto meistriškumo futbolininkai. Lyginant su praėjusiu sezonu, komandos žaidimas stipriai pažengęs į priekį.

Ar teko bendrauti su FK „Panevėžys“ treneriu A. Kurtijanu?

Taip. Po „Panevėžio“ ir Kėdainių „Nevėžio“ susitikimo aptarėme daugybę klausimų. Jau tuomet buvo beveik aišku, jog aš grįžiu į Panevėžį.

Kurioje pozicijoje rungtyniausi naujajame klube?

Man didelio skirtumo nėra, kur žaisti, – ar atakuojančio saugo pozicijoje, ar – krašto. Tas pozicijas dažnokai kaitaliojau, kai rungtyniavau „Jonavos“ klube. Tikriausiai „Panevėžio“ klube žaisiu atakuojančiu saugu.

Kurią komandą palaikai pasaulio čempionate?

Nesu labai didelis kažkurios komandos gerbėjas, nes mano mėgstamiausia Italijos rinktinė į planetos pirmenybes nepateko. Vis dėlto pasirinkau Urugvajų. Nors ši komanda ir nėra favoritė, palaikau būtent ją.

Ačiū už pokalbį.

Palikite komentarą

Skip to content