IŠSIRINKĘS KAPITONĄ, FK „PANEVĖŽYS“ PRADEDA KOVĄ

Jau rytoj prasideda Lietuvos I lygos futbolo čempionatas, kuriame tarp 14 komandų varžysis ir FK „Panevėžys“. Pirmos lygos pirmenybių atidarymo rungtynėse rytoj FK „Panevėžys“ namuose susitiks su FC „Pakruojis“.

Palyginti su praėjusiu sezonu, reprezentacinėje miesto komandoje įvyko nemažai pasikeitimų. Praėjusiame sezone FK „Panevėžys“ futbolininkus treniravo net trys skirtingi futbolo specialistai. Sezono pradžioje prie komandos vairo stovėjo V. Liubšys, vėliau laikinai vyriausiojo trenerio pareigas ėjo M. Savėnas, o antroje sezono pusėje šios pareigos buvo patikėtos V. Klimavičiui.

Po praėjusio sezono komandoje liko tik vienas legionierius – amerikietis DaquanasKingas. Su visais kitais užsieniečiais klubas atsisveikino. FK „Panevėžys“ neberungtyniaus vartininkas Šarūnas Kazlauskas, taip pat Domantas Nebilevičius, Arnas Ribokas ir Mantas Savėnas. Pastarasis futbolininkas šį sezoną gins Utenos „Utenio“ komandos garbę.

Iškart po Naujųjų metų FK „Panevėžys“ pasirašė sutartį su treneriu iš Moldovos Aleksandru Kurtijanu. 44-erių metų specialistas praėjusiame sezone dirbo Latvijoje ir treniravo „Jelgavos“ klubą. Kiek anksčiau A. Kurtijanas buvo Moldovos nacionalinės bei jaunimo rinktinių vyriausiuoju treneriu. Geriausiais savo futbolininko karjeros metais A. Kurtijanui teko rungtyniauti Vokietijos Bundeslygos „Hamburgo“ klube.

Šešiskart šalies čempionas grįžo į Panevėžį

Prieš sezono pradžią FK „Panevėžys“ pasirašė trejų metų sutartį su Pauliumi Janušausku. Panevėžietis praėjusių metų  šalies A lygos pirmenybėse kartu su Marijampolės „Sūduvos“ komanda tapo Lietuvos čempionu. Vidurio saugo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas praėjusiais metais jau šeštą kartą tapo Lietuvos čempionu. 29-erių metų futbolininkas žaisdamas Panevėžio „Ekrane“ du kartus, o  Vilniaus „Žalgiryje“ – tris kartus iškovojo šalies čempionato aukso medalius.

FK „Panevėžys“ sustiprino Martynas Dūda. 24-erių metų panevėžietis taip pat pasirašė trejų metų sutartį su savo gimtojo miesto komanda.  M. Dūda Lietuvos A lygos čempionate jau spėjo atstovauti keturiems skirtingiems klubams.  Anksčiau  futbolininkas buvo kviečiamas į šalies U-19 ir U-21 rinktines. Panevėžietis jau spėjo paragauti ir legionieriaus duonos. Metus M. Dūda rungtyniavo Austrijoje, ten gynė FC „Kufstein“ komandos garbę.

Komandoje – penki užsieniečiai

Gynybos grandyje matysime dar vieną naujoką, baltarusį Ilją Tsyvilką. 25-erių metų gynėjas Lietuvoje rungtyniauja jau penktą sezoną. Pusantro sezono jis atstovavo Marijampolės „Sūduvai“, po to kartu su Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkais tapo Lietuvos Pirmos lygos nugalėtoju. Praėjusiame sezone baltarusis atstovavo Alytaus „Dainavai“.

Kiek vėliau prie komandos prisijungė trys užsieniečiai. Į komandos gretas įsiliejo gynėjas  Andrejus Karvackis  iš Ukrainos,  saugai Edgaras Fiodorovas  iš Latvijos ir Ionutas Florea iš Rumunijos.

Po trumpos pertraukos į Panevėžį sugrįžo vartininkas Gytis Jakubaitis, saugai Jonas Skinderis ir Paulius Obolevičius, nesenai prie komandos prisidėjo vidurio gynėjas šiaulietis Vytas Gašpuitis.

Be jau minėtų futbolininkų, komandoje rungtyniaus vartininkai Marius Suvaizdis ir Laurynas Glinskis, gynėjai Džiugas Petrauskas, Ignas Pūžė, Tomas Kačerauskas,  saugai Žilvinas Banys, Tadas Markevičius, Rolandas Misiūnas, Mindaugas Butkus, puolėjai Edvardas Tamulevičius, Rokas Lazdinauskas.

Vartininkas Ugnius Obolevičius laikinai paskolintas FK „Kupiškis“ komandai, bet reikalui esant FK „Panevėžys“ galės susigrąžinti šį žaidėją.

Iš  FK „Panevėžys“ paraiškoje esančių 23 žaidėjų net 17 – panevėžiečiai. Komandoje rungtyniaus penki užsieniečiai ir šiaulietis V. Gašpuitis.

Vyr. treneriui A. Kurtijanui padės Dainius Gleveckas, klubo direktoriumi ir toliau dirbs Bronius Vaitiekūnas, administratoriumi – Povilas Lukšys, gydytoju – Jonas Vinogradovas, fizinio pasirengimo treneriu – Dainius Mikšys.

A. Kurtijanas: „Stengsimės demonstruoti gražų žaidimą“

FK „Panevėžys“ vyr. treneris A. Kurtijanas, paprašytas pakomentuoti, kaip komanda pasiruošusi naujam sezonui, sakė: „Žaidėme aštuonis kontrolinius susitikimus, per juos  išbandėme nemažai naujokų. Tie žaidėjai, kurie liko klube, yra išalkę pergalių ir dėl jų pasiruošę atiduoti visas jėgas. Šiuo metu komandoje visos grandys gerai subalansuotos, o tie futbolininkai, kurie aikštėje pasirodys po keitimų, vaizdo tikrai negadins. Džiugina tai, kad komandoje yra jaunų futbolininkų, kurie jau dabar labai rimtai konkuruoja su vyresniais žaidėjais. Stengsimės demonstruoti gražų žaidimą ir siekti pergalių“.

Pasak A. Kurtijano, jis labai gerai jaučiasi Panevėžyje, puikiai sutaria su savo asistentu D. Glevecku. Trenerio nuomone, visi žaidėjai džiaugiasi jusdami klubo vadovų ir miesto valdžios dėmesį.

FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas tiki, kad šis sezonas komandai bus sėkmingas. Pasak B. Vaitiekūno, jeigu žaidėjams  pavyks išvengti didesnių traumų, jeigu nenusisuks sportinė fortūna, komanda pajėgi kovoti dėl pačių aukščiausių vietų.

Naujasis kapitonas – P. Janušauskas

Rungtynių su FC „Pakruojis“ išvakarėse klubo žaidėjai ir treneriai slaptu balsavimu rinko kapitoną. Balsavimo dalyviai ant lapelio turėjo įrašyti tik vieno žaidėjo pavardę. Balsavimo lapeliuose buvo paminėtos keturių skirtingų futbolininkų pavardės. Pradėjus skaičiuoti balsus paaiškėjo, kad tik du futbolininkai realiai pretenduoja tapti kapitonu. Paulius Janušauskas surinko 13 balsų ir buvo išrinktas kapitonu, o 10 balsų gavęs Žilvinas Banys tapo pirmuoju kapitono padėjėju. Antruoju kapitono padėjėju išrinktas Tadas Markevičius, trečiuoju – Marius Suvaizdis. Naująjį komandos kapitoną P. Janušauską bei jo padėjėjus pasveikino komandos treneriai ir žaidėjai.

 Įėjimas – nemokamas

Rytoj, sekmadienį, 11 valandą 20 minučių FK „Panevėžys“ kviečia futbolo aistruolius atvykti į LFF I lygos atidarymą Panavėžyje, įvyksiantį Futbolo akademijos stadione (Smėlynės g. 2B). Žiūrovus linksmins dainininkas Vaidas Dzežulskis. Rungtynės su FC „Pakruojis“ prasidės 12 valandą. Įėjimas į rungtynes nemokamas.

 

Palikite komentarą

Skip to content