MANTAS SAVĖNAS: „TAI NE SMURTAS IR RASIZMAS, TAI – KERŠTAS KLUBUI“

Gintaras Brazdžionis

Šįvakar portale futbolas.lt pasirodė straipsnis, kuriame aprašomas FK „Panevėžys“ žaidžiančio trenerio Manto Savėno konfliktas su komandos legionieriumi iš Ganos Charles Buaku Atsina. Straipsnyje teigiama, kad M. Savėnas yra užsienyje ir į futbolas.lt skambučius neatsako. Taip pat teigiama, kad E. Songas į Panevėžį nebegrįš, o dėl E. Grigorenkos didelis klaustukas. FK“ Panevėžys“ vadovų teigimu, abu šie futbolininkai toliau lieka komandoje.

Viešoje erdvėje pasirodė informacija apie neva rasizmo ir smurto skandalą „Panevėžyje“. Informuojame, kad tiek LFF, tiek FK „Panevėžys“ atlieka tyrimus aprašytiems faktams patikrinti. Tačiau dar nebaigus tyrimui akivaizdu, kad futbolas.lt straipsnyje minimi faktai neatitinka tikrovės.
Šių eilučių autoriui jau pirmuoju bandymu pavyko prisiskambinti Mantui Savėnui, kuris atsakė į visus pateiktus klausimus.
– Ar tiesa, kad šiuo metu esate užsienyje?
– Tikrai ne. Esu Lietuvoje, atostogauju prie ežero.
– Ką galite pasakyti apie Jūsų konfliktą su legionieriumi iš Ganos?
– Visiškas absurdas. Jokio rimto konflikto nebuvo, o tuo labiau smurto ar rasizmo požymių.
– Bet juk Ch. Atsina kreipėsi į LFF dėl minėtų dalykų?
– Man savo beveik du dešimtmečius trunkančioje karjeroje daug kartų teko žaisti ir bendrauti su skirtingais legionieriais. Visuomet palaikiau ir šiuo metu palaikau  draugiškus santykius su užsieniečiais. Ir dabar FK „Panevėžys“ komandoje rungtyniauja du ukrainiečiai, japonas, kamerūnietis. Nė vienas iš jų nesiskundžia  santykiais tiek su manimi, tiek su kitais klubo nariais.
– Tai kuo būtų galima paaiškinti tokį Charles Atsina poelgį?
– Mano nuomone, tai įskaudinto legionieriaus kerštas klubui.
– Kerštas už ką?
– Ch. Atsinai buvo pasakyta, kad po pertraukos jis klubui nebereikalingas ir su juo nutrauksime sportinės veiklos sutartį.
– Ar netenkino jo žaidimas?
– Jo žaidimas tikrai nebuvo toks, kokio laukėme visi. Pakeitus jį rungtynių metu, legionierius atvirai reikšdavo savo nepasitenkinimą. Ne kartą šis žaidėjas pavėlavo į treniruotes, buvo ir daugiau nesportiško elgesio.
Šilutėje buvę ir viską savo akimis viską matę trenerio asistentas Dainius Gleveckas bei klubo direktorius Bronius Vaitiekūnas taip pat mano, kad Ch. Atsina pasielgė negarbingai ir nesąžiningai.
FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas: „Rungtynių pertraukos metu liejosi emocijos, M. Savėnas ir Ch. Atsina apsižodžiavo. Apie kokį smurtą, apie kokį rasizmą kalbame? Legionierius iš Ganos išvyko iš klubo ne tik kad neatsisveikinęs, bet ir neatidavęs klubo sportinės aprangos. Straipsnio futbolas.lt autorius nepaskambino nei vyriausiajam klubo treneriui Albertui Klimavičiui, nei trenerio asistentui Dainiui Gleveckui, nei man.“
FK „Panevėžys“ išsiuntė LFF Drausmės komisijai atsiliepimą, kuriame išdėstė visus motyvus.

Palikite komentarą

Skip to content