„PANEVĖŽIO“ BOSAS TAIKOSI Į TRENERIUS

Vilmantas REMEIKA
v.remeika@lzinios.lt
2016-05-04
Vis daugiau karjerą baigiančių Lietuvos futbolininkų nutaria krimsti trenerio duonos, įgyti kvalifikacijos laipsnį ir sukauptą patirtį perduoti kitiems. Vienas tokių – buvęs rinktinės žaidėjas Mantas Savėnas. 

LFF I lygoje rungtyniaujančios „Panevėžio“ komandos lyderis jau rengiasi UEFA trenerio licencijos kursams. 33 metų saugas – lyg žaidžiantysis „Panevėžio“ treneris ir yra vyriausiojo komandos trenerio Virginijaus Liubšio dešinioji ranka aikštėje.

Padeda, o ne vadovauja

I lygos stadionuose M. Savėnas nėra statistas. Šį sezoną per 6 rungtynes Boso pravardę turintis panevėžietis įmušė 2 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. O „Panevėžys“ surinko 14 taškų, rikiuojasi 2 vietoje ir nuo lyderio Kazlų Rūdos „Šilo“ atsilieka 4 taškais.

„Mano pareiga padėti komandos jaunimui, bet nepamirštu įvarčių ir rezultatyvių perdavimų. Juk reikia rodyti pavyzdį“, – LŽ sakė M. Savėnas.

Jis, Povilas Lukšys, Žilvinas Banys ir Tadas Markevičius – vieninteliai „Panevėžio“ ekipos nariai, perkopę 30 metų ribą. Kiti komandos žaidėjai – 17–21 metų jaunuoliai iš šio miesto futbolo akademijos.

„Visko pasitaiko, bet paprastai šie vaikinai klauso patarimų“, – teigė veteranas.

Jaunimą suklusti tikriausiai priverčia ir skambi Boso pravardė, kurią draugai M. Savėnui prilipdė dar vaikystėje. „Ne, pravardė ir yra pravardė, – nusijuokė M. Savėnas. – Žaidėjams stengiuosi padėti, o ne vadovauti, kad jie iš savęs išspaustų viską. Mūsų komandos nariai gauna finansinį paskatinimą, todėl žaisti jiems už dyką nereikia.“

Su „Ekranu“ nesiderės

Daugkartiniam Lietuvos futbolo čempionui Panevėžio „Ekrano“ klubui prieš pusantrų metų bankrutavus, miestas prie Nevėžio neliko be futbolo. Veteranai ir entuziastai įkūrė komandą, su kuria žemesnėje lygoje pradėjo Panevėžio futbolo gaivinimo procesą.

„Pernai buvo pirmieji žingsniai, šiemet jaučiamės tvirčiau. Atgimimas vyksta. Į mūsų rungtynes ateina daugiau žmonių, jie aktyvūs socialiniuose tinkluose, teiraujasi, kada kitos rungtynės. Prie to daug prisidėjo buvę „Ekrano“ žaidėjai, treneriai, administratoriai. Jiems futbolas mūsų mieste tikrai rūpi, – tvirtino M. Savėnas. – Džiugina ir miesto valdžios reakcija. Meras atvyksta į rungtynes, pažadėjo savivaldybės finansavimą.“

Tad sparčiai progresuojančio „Panevėžio“ klubo tikslas – patekti į A lygą.

„Neprižadu, kad tai nutiks jau šiemet. Bet anksčiau ar vėliau šį tikslą mes pasieksime“, – įsitikinęs Bosas. Anksčiau „Panevėžio“ vadovai turėjo ambicijų perimti bankrutavusio „Ekrano“ vardą ir tęsti šio klubo tradicijas. Bet tokių planų veikiausiai teks atsisakyti. Tam prieštarautų ir Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA), nes perėmęs „Ekrano“ vardą klubas paveldėtų ir milijonines skolas.

„Ambicijų vartoti šį pavadinimą lieka vis mažiau. Tai būtų labai ilgas ir sudėtingas teisinis procesas“, – neabejojo M. Savėnas.

„Ekraną“ paskandinusių vadovų jis taip pat nesutinka ir jų nuomonės šiuo klausimu nežino.

„Stadione nemačiau jų nė karto“, – sakė futbolininkas.

Taško karjeroje nededa

Žaisti profesionaliu lygiu M. Savėnas nustojo maždaug prieš dvejus metus. Tuomet palikęs Latvijos klubą Rygos „Daugava“ ilgai nerado naujų darbdavių. Padaręs trumpą karjeros pauzę, jis atvyko į V. Liubšio treniruojamą „Panevėžį“.

„Galėjo būti vienaip ar kitaip, bet grįžti į praeitį nemėgstu. Mano galvoje ir taip daugėja žilų plaukų, o jei apkrausiu save tokiais pamąstymais – visai pražilsiu, – šyptelėjo M. Savėnas. – Po karjeros etapo Rygoje kelis mėnesius neradau komandos. Tuo metu visi klubai buvo sukomplektuoti. Taip praėjo pusmetis, ir nusprendžiau sugrįžti į Panevėžį.“

Į A lygą jis taip pat nemėgino patekti, nors čia žaidžia kiti buvę ar esami rinktinės nariai – Deividas Česnauskis, Arūnas Klimavičius, Andrius Velička, Ignas Dedura.

„Dar nevėlu. Manau, A lygoje spėsiu pažaisti ir su „Panevėžio“ komanda“, – pažymėjo M. Savėnas.

Kiek metų dar žais futbolą, Bosas taip pat nespėlioja.

„Planas paprastas: kai vieną rytą atsikelsiu ir suprasiu, kad jau gana, tuomet ir baigsiu. O kol kas ir noro, ir jėgų yra“, – teigė jis.

Lietuvoje jam patinka ir netolimos kelionės į rungtynes išvykose. Didžiulis kontrastas, palyginti su metais, kai M. Savėnas žaidė Novosibirske. Tuomet su komanda lėktuvuose tekdavo praleisti pusę paros.

„Jei vėl tektų skraidyti po 12 valandų, tikriausiai neištverčiau. O Lietuvos tiek ir tėra. Tolimiausia išvyka – 2–3 valandos kelio. Sužaidi rungtynes ir po tiek laiko jau namie. Užtrunki pusdienį“, – skaičiavo „Panevėžio“ kapitonas.

Dabar veiklos jam padaugės – žaidėjas netrukus pradės lankyti Nacionalinėje futbolo akademijoje organizuojamus trenerių kursus.

„Noro tapti treneriu yra. Ar pakaks kantrybės? Atsakysiu į šį klausimą vėliau“, – šyptelėjo M. Savėnas.

© Lietuvos žinios

Palikite komentarą

Skip to content