„PANEVĖŽYS“ APMAUDŽIAI IŠLEIDO PERGALĘ IŠ SAVO RANKŲ

Mantas Jankevičius

Penkiolikto turo rungtynėse „Panevėžys“ išvyko susitiko su Alytaus „Dainavos“ ekipa. Po apmaudžių klaidų per teisėjo pridėtą laiką „Panevėžio“ futbolininkai buvo priversti pripažinti „Dainavos“ pranašumą, rezultatu – 2:1 (0:0).

„Panevėžio“ futbolininkai rungtynių pradžioje bandė pelnyti greitą įvartį. 5-ąją rungtynių minutę puikią progą išvesti savo komandą turėjo A.Jurevičius, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė tiesiai į vartininką.

Kėlinio viduryje komandų žaidimas išsilygino ir pavojingais epizodais abi ekipos nepasižymėjo.

32-ąją minutę „Panevėžio“ puolėjas E.Tamulevičius turėjo puikią progą pelnyti įvartį, po to, kai apžaidė varžovų gynėjus ir įsiveržė į baudos aikštelę, puolėjui smūgiuoti pavyko, tačiau į smūgį reagavo varžovų vartininkas, kuris kamuolį nukreipė už galinės vartų linijos.

Tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms progą pasižymėti turėjo E.Grygorenko, kuris po R.Misiūno įžaistos standartinės situacijos bandė smūgiuoti, tačiau ukrainiečio smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Prasidėjus antrajam kėliniui „Panevėžio“ futbolininkai vėl aktyviai pradėjo spausti varžovus.

48-ąją rungtynių minutę krito pirmasis rungtynių įvartis. Po E.Grygorenko perdavimo į baudos aikštelę, galva smūgiavo T.Markevičius, jo smūgiuotas kamuolys kirto vartų liniją, po šio smūgio varžovų žaidėjai apeliavo į teisėją, jog įvarčio nebuvo, tačiau teisėjas nuomonės nepakeitė –  0:1.

Po pelnyto įvarčio panevėžiečių žaidimas nei kiek nesulėtėjo, tačiau šeimininkai taip pat nesnaudė, o bandė atstatyti lygybę.

66-ąją rungtynių minutę vienas prieš varžovų vartininką buvo iššokęs E.Grygorenko, tačiau legionieriui nuginkluoti „Dainavos“ vartų sargą nepavyko.

83-ąją minutę puikią progą savo komandos draugams sukūrė E.Grygorenko, kuris prasiveržė pro du varžovų gynėjus ir atliko perdavimą į baudos aikštelės vidurį, tačiau į kamuolį nesugebėjo pataikyti nei C.Atsina nei V.Giedraitis.

Per pridėtą teisėjo laiką prasidėjo tikras pragaras panevėžiečiams. „Dainavos“ futbolininkams uždirbus kampinį, baudos aikštelėje pasirodė jų vartų sargas Mārcis Melecis, kuris po pakelto kampinio smūgiu galva sugebėjo nuginkluoti  M.Suvaizdį – 1:1. Tiksint jau paskutinėms rungtynių sekundėms, po perdavimo iš kairiojo aikštės krašto kamuolio sulaukė „Dainavos“ žaidėjas Renaldas Stankevičius, kuris vienu lietimu pasiuntė kamuolį į „Panevėžio“ vartus – 2:1.

Alytaus „Dainava“ – Panevėžio „Panevėžys“ 2:1 (0:0).

LFF I lyga, XV turas, Alytus

48` [0:1] Tadas Markevičius

90` [1:1] Mārcis Melecis

90` [2:1] Renaldas Stankevičius

Įspėjimai:  52` Edvardas Tamulevičius, 53` Eduard Grygorenko, 72` Tadas Markevičius, 90` Žilvinas Banys.

„Panevėžio“ sudėtis:  Marius Suvaizdis, Andrius Arlauskas, Džiugas Petrauskas, Povilas Lukšys, Tadas Markevičius(78` Charles Buaku Atsina), Žilvinas Banys, Arnas Jurevičiu, Tomas Rakašius, Edvardas Tamulevičius(82` Vilius Giedraitis), Ronaldas Misiūnas(83` Mitani Tsubasa), Eduard Grygorenko.

Artimiausias rungtynes „Panevėžio“ komanda žais jau šį sekmadienį išvykoje su „Šilutės“ ekipa. Susitikimas prasidės 14 valandą.

Futbolo klubas „Panevėžys“ asociacijos pagrindu įsteigtas 2015 metais, o 2017 metais reorganizuotas į viešąją įstaigą. Komandą iš viso sudaro 27 žaidėjai. Tarp pagrindinių klubo rėmėjų – Panevėžio miesto savivaldybė, dalininkė – bendrovė „Naftėnas“, „Kalnapilio-Tauro“ grupė ir „Panevėžio keliai“. FK „Panevėžys“ – vienintelis futbolo klubas Lietuvoje, turintis savo palaikymo šokėjų komandą.