„PANEVĖŽYS“ IŠKOVOJO PERGALĘ PRIEŠ „TAURĄ“

Mantas Jankevičius

Dvylikto turo rungtynėse „Panevėžys“ namuose susitiko su Tauragės „Tauro“ ekipa. Įvarčiai pirmajame kėlinyje lėmė panevėžiečių pergalę rezultatu – 2:0 (2:0).

Rungtynes abi ekipos pradėjo aktyviai. Rungtynių pradžioje abi ekipos turėjo keletą pusprogių, tačiau išspausti kažko daugiau – nepavyko.

9-ą rungtynių minutę grubiai suklydo „Tauro“ gynėjas bandydamas perduoti kamuolį savo komandos vartininkui, tačiau kamuolį pasivijo D.Petrauskas, kuris bandė atlikti perdavimą C.Atsinai, kuriam būtų tekę smūgiuoti į tuščius vartus, tačiau kamuolio puolėjas nepasiekė.

Po minutės krito pirmasis rungtynių įvartis. Netoli varžovų baudos aikštelės buvo pargriautas G.Domkus. Prie kamuolio stojo M.Savėnas, kurio pakeltas kamuolys pasiekė P.Lukšio galvą, tačiau į smūgį reagavo „Tauro“ vartininkas.Vis dėl to vartininkas kamuolį atmušė tiesiai prieš C.Atsina, kuris be didesnio vargo išvedė „Panevėžio“ futbolininkus į priekį – 1:0.

Po pelnyto įvarčio žaidimas persikėlė į aikštės vidurį. Tiek viena, tiek kita komanda nevengė kontakto, todėl teisėjas dažnai buvo priverstas fiksuoti pražangas.

25-ąją rungtynių minutę „Tauro“ futbolininkai pasileido į kontrataką, jos metu net tris kartus buvo bandyta smūgiuoti į M.Suvaizdžio ginamus vartus, tačiau visus smūgius sugėrė „Panevėžio“ gynėjai.

Sužaidus dar kelias minutes, eilinį kartą teisėjas buvo priverstas fiksuoti pražangą šiose rungtynėse. Šįkart prasižengus „Panevėžio“ futbolininkams svečiai bandė įžaisti kamuolį į baudos aikštelę. Viskas galėjo baigtis įvarčiu, tačiau galva smūgiuotą kamuolį už galinės linijos nukreipė M.Suvaizdis.

35-ąją rungtynių minutę krito antrasis rungtynių įvartis. Vėl vietoje ir laiku prie vartininko atmušto kamuolio atsidūręs C.Atsina be didesnio vargo muša įvartį – 2:0.

Net ir atsilikinėdami „Tauro“ futbolininkai nenuleido rankų. 40-ąją rungtynių minutę baudos aikštelėje buvęs „Tauro“ žaidėjas sugebėjo stipriai smūgiuoti į „Panevėžio“ vartus, tačiau eilinį kartą užtikrintai sužaidė M.Suvaizdis.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui abi ekipos apsikeitė pavojingomis progos. Ko gero realiausią progą pasižymėti turėjo svečiai iš Tauragės. Po kampinio „Panevėžio“ žaidėjai pralaimėjo oro dvikovą taip leisdami svečių komandos žaidėjui smūgiuoti galvą, tačiau šalia vartų linijos buvęs M.Savėnas išgelbėjo komandą nuo įvarčio.

Kėlinio viduryje šiek tiek aktyviau pradėjo žaisti „Panevėžio“ futbolininkai. Neblogą progą turėjo E.Grygorenko, kuriam pavyko prasiveržti į baudos aikštelę, tačiau jo smūgį atrėmė „Tauro“ vartininkas.

84-ąją rungtynių minutę dviese prieš vieną varžovų gynėją į kontrataką išbėgo T.Markevičius ir R.Misiūnas, tačiau nieko išpešti nepavyko, nes baudos aikštelėje krito T.Markevičius, kuriam už vaidybą dar buvo parodyta geltona kortelė.

Dar sužaidus kelias minutes vėl darbo turėjo M.Suvaizdis, kuris atrėmė tolimą varžovų smūgį.

Panevėžio „Panevėžys“ – Tauragės „Tauras“ 2:0 (2:0)

LFF I lyga, XII turas, Panevėžys

10` [1:0] Charles Buaku Atsina

35` [2:0] Charles Buaku Atsina

Įspėjimai: 85` Tadas Markevičius

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Mantas Savėnas(78` Mindaugas Butkus), Andrius Arlauskas(62` Mitani Tsubasa), Džiugas Petrauskas, Povilas Lukšys, Tadas Markevičius(88` Vilius Giedraitis), Žilvinas Banys, Gabrielius Domkus, Eduard Grygorenko(75` Ronaldas Misiūnas), Yurii Podo, Charles Buaku Atsina(68` Edvardas Tamulevičius).

Futbolo klubas „Panevėžys“ asociacijos pagrindu įsteigtas 2015 metais, o 2017 metais reorganizuotas į viešąją įstaigą. Komandą iš viso sudaro 27 žaidėjai. Tarp pagrindinių klubo rėmėjų – Panevėžio miesto savivaldybė, dalininkė – bendrovė „Naftėnas“, „Kalnapilio-Tauro“ grupė ir „Panevėžio keliai“. FK „Panevėžys“ – vienintelis futbolo klubas Lietuvoje, turintis savo palaikymo šokėjų komandą.