„PANEVĖŽYS“ LFF TAURĖS RUNGTYNĖSE NUKOVĖ „KAUNO ŽALGIRĮ“.

Mantas Jankevičius

„Panevėžio“ futbolininkai LFF Taurės šešioliktfinalio rungtynėse namuose, užtikrintu rezultatu – 3:0 nukovė A lygoje žaidžiančią „Kauno Žalgirio“ ekipą.

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo „Kauno Žalgirio“ ekipa. Per pirmąsias penkias rungtynių minutes kauniečiai bandė nuginkluoti M.Suvaizdį, tačiau kilus pavojui „Panevėžio“ vartininkas varžovų smūgį atrėmė.

9-ąją rungtynių minutę netoli baudos aikštelės buvo pargriautas C.Atsina. Prie kamuolio stojo komandos kapitonas M.Savėnas, kuris tiksliu smūgiu į kairį vartų kampą nuginklavo kauniečių vartininką – 1:0.

Po praleisto įvarčio kauniečiai bandė atsitiesti. 15-ą rungtynių minutę „Kauno Žalgiris“ buvo uždirbęs baudos smūgį, tačiau smūgiuotą kamuolį sugavo M.Suvaizdis. Dar kartą M.Suvaizdis turėjo padirbėti 22-ą rungtynių minutę, kai L.Sendžikas smūgiavo iš eigos, tačiau kamuolys dar kartą atsidūrė M.Suvaizdžio rankose.

Po šio kauniečių epizodo iniciatyvą perėmė „Panevėžys“. 26-ąją rungtynių minutę E.Grygorenko perdavimo sulaukė be priežiūros baudos aikštelėje buvęs M.Savėnas, kapitonas nusprendė kamuolį perduoti Ž.Baniui, tačiau pastarajam smūgiuoti nepavyko. 28-ąją minutę baudos aikštelėje buvo atsidūręs T.Markevičius, šis bandė kamuolį perduoti C.Atsinai, tačiau sumanymą sugriovė varžovų gynėjai.

35-ąją rungtynių minutę galėjo kristi nuostabaus grožio įvartis. Perdavimo sulaukęs A.Ribokas tolimu smūgiu bandė nuginkluoti varžovų vartininką, tačiau stipriai skriejęs kamuolys atsimušė į skersinį.

Prasidėjus antrajam rungtynių kėliniui iniciatyva toliau priklausė „Panevėžio“ futbolininkams. 47-ąją minutę vienas prieš varžovų vartininką išbėgo C.Atsina, pirmąjį smūgį atrėmė vartus palikęs varžovų vartininkas, po smūgio kamuolys atšoko C.Atsinai, šis smūgiavo į tuščius vartus, tačiau varžovus išgelbėjo skersinis.

49-ąją rungtynių minutę krito antrasis rungtynių įvartis. Šalia „Kauno Žalgirio“ baudos aikštelės buvo prasižengta prieš C.Atsina. Prie kamuolio stojo M.Savėnas ir A.Ribokas, šį kartą smūgį atliko A.Ribokas, kuris tiksliu smūgiu į kairį vartų kampą nuginklavo varžovų vartininką – 2:0.

Kėlinio viduryje komandų žaidimas išsilygino, tačiau ne vieną progą buvo susikūręs C.Atsina, vis dėl to puolėjui pasižymėti niekaip nepavykdavo.

78-ąją rungtynių minutę galėjo kristi įvartis į „Panevėžio“ vartus, tačiau pirmąjį varžovo smūgį galva iki vartų likus maždaug dviems metrams kojomis atrėmė M.Suvaizdis, o pakartotinai smūgiavęs R.Krušnauskas pataikė į virpstą.

Galiausiai 90-ąją rungtynių minutę savąjį šansą išnaudojo C.Atsina. Aktyviai žaidęs puolėjas suklaidino jį prižiūrėjusį varžovų gynėją ir tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą pelno savo debiutinį įvartį FK „Panevėžio“ gretose – 3:0.

Panevėžys“ – „Kauno Žalgiris“ 3:0 (1:0).

LFF Taurė, Panevėžys

9` [1:0] Mantas Savėnas

49` [2:0] Arnas Ribokas

90` [3:0] Charles Buaku Atsina

Įspėjimai: 57` Mantas Savėnas, 63` Charles Buaku Atsina.

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Tomas Rakašius, Mantas Savėnas, Povilas Lukšys, Žilvinas Banys, Tadas Markevičius(88` Mindaugas Butkus), Gabrielius Domkus, Eduard Grygorenko(78` Rigobert Bahanag Song), Tsubasa Mitani(80` Arnas Jurevičius), Charles Buaku Atsina, Arnas Ribokas.

Sekančias rungtynes „Panevėžys“ žais gegužės 30 dieną  20  valandą 30 minučių, Vilniuje prieš „Žalgiris B“ ekipą, o sekančias rungtynes namuose panevėžiečiai žais, birželio 4-ą dieną 17 valandą prieš Vilniaus „Vytį“.

Futbolo klubas „Panevėžys“ asociacijos pagrindu įsteigtas 2015 metais, o 2017 metais reorganizuotas į viešąją įstaigą. Komandą iš viso sudaro 27 žaidėjai. Tarp pagrindinių klubo rėmėjų – Panevėžio miesto savivaldybė, dalininkė – bendrovė „Naftėnas“, „Kalnapilio-Tauro“ grupė ir „Panevėžio keliai“. FK „Panevėžys“ – vienintelis futbolo klubas Lietuvoje, turintis savo palaikymo šokėjų komandą.