„PANEVĖŽYS“ NAMUOSE PERGALINGAI PRADĖJO SEZONĄ

Mantas Jankevičius

Ketvirtus metus skaičiuojantis „Panevėžio“ futbolo klubas kovo 25-ąją dieną pradėjo Pirmosios lygos pirmenybes. Pirmojo turo rungtynėse „Panevėžys“ namuose priėmė „Pakruojo“ ekipą. Po įtemptos kovos „Panevėžys“ palaužė svečius minimaliu rezultatu – 1:0, pergalingą įvartį rungtynėse pelnė Jonas Skinderis.

Futbolo šventė Panevėžyje  prasidėjo likus pusvalandžiui iki oficialaus rungtynių starto. Į rungtynes atvykę vaikai buvo apdovanoti balionais, moterys rožėmis, sirgaliams dainavo Vaidas Dzežulskis, sveikinamąjį žodį tarė Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Rungtynes komandos pradėjo aktyviai kovodamos dėl kiekvieno kamuolio.  Pačioje pradžioje teisėjui ne kartą teko fiksuoti pražangas dėl grubaus žaidimo. Pirmąjį pavojingą epizodą šiose rungtynėse sukūrė „Pakruojo“ futbolininkai 14-ąją minutę. Aivaras Bagočius pavojingai įžaidė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau pavoju sugebėjo likviduoti M.Suvaizdis.

21-ąją minutę pirmą realią progą pasižymėti turėjo panevėžiečiai. T. Markevičius turėjo galimybę uždaryti perdavimą iš krašto, tačiau čiuoždamas kamuolio nepasiekė.

26-ąją minutę svečiai atsakė labai pavojingu smūgiu. Prasiveržęs į baudos aikštelę Maksymas Pyrohovas smūgiavo, tačiau kamuolys pataikė į skersinį.

39-ąją minutę varžovų baudos aikštelėje krito E. Tamulevičius, tačiau teisėjas neleistinų veiksmų neužfiksavo, bet nubaudė „Panevėžio“ žaidėją geltona kortele už vaidybą.

Antrajame kėlinyje komandos ir toliau propagavo kietą žaidimą, teisėjui dažnai teko raminti žaidėjų aistras ir fiksuoti pražangas.

Prabėgus apie penkiolika antrojo kėlinio minučių sėkmę iš toli pabandė Paulius Janušauskas, tačiau jo smūgis tikslo nepasiekė.

64-ąją minutę galiausiai krito pirmasis šio sezono įvartis. Puikaus perdavimo iš Ionuto Florea sulaukęs Paulius Janušauskas pataikė į skersinį, tačiau prie atšokusio kamuolio suskubęs Jonas Skinderis pakartotinu smūgiu nuginklavo „Pakruojo“ vartininką Š.Kazlauską ir atidarė savo įvarčių sąskaitą šiame sezone.

Prabėgus vos kelioms minutėms po pelnyto įvarčio „Panevėžys“ rezultatą galėjo padvigubinti. Į baudos aikštelę įsiveržęs Rokas Lazdinauskas smūgiavo tiesiai į „Pakruojo“ vartininką.

Po pelnyto įvarčio „Panevėžio“ futbolininkai pradėjo aktyviau spausti varžovus. Antrame kėlinyje po keitimo pasirodęs P.Janušauskas neleido snausti varžovams nuolat dalindamas pavojingus perdavimus savo komandos draugams.

Nors svečiai daug laiko praleido „Panevėžio“ aikštės pusėje, tačiau į pavojingas kontratakas pasileisdavę „Panevėžio“ futbolininkai sukeldavo daugiau pavojaus. Pavojingais smūgiais kėlinio pabaigoje ne kartą varžovų vartams grasino Rokas Lazdinauskas ir Paulius Janušauskas.

Rungtynėms einant į pabaigą vis daugiau į žaidimą įsijungti tekdavo abiejų komandų vartininkams, tačiau pasižymėti nepavyko nei vieniems.

„Panevėžys“ – „Pakruojis“ 1:0 (0:0).

LFF I lyga I turas, Panevėžys

64`[1:0] Jonas Skinderis

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Vytas Gašpuitis, Tomas Kačerauskas, Žilvinas Banys, Tadas Markevičius (46 min. P. Janušauskas), Rokas Lazdinauskas, Ilja Tsyvilko, Jonas Skinderis, Edvardas Tamulevičius, Edgars Fjodorovs (62 min. I. Florea), Andrii Karvatsky.