„PANEVĖŽYS“ NETURĖJO DIDELIO VARGO PRIEŠ „TRAKŲ B“EKIPĄ

Mantas Jankevičius

LFF Pirmos lygos 29 turo rungtynėse Trakuose „Panevėžio“ klubas palaužė „Trakų B“ ekipą rezultatu – 4:1 (2:0).

Nuo pat rungtynių pradžios „Panevėžio“ futbolininkai ėmėsi iniciatyvos, ko pasekoje dažnai kildavo pavojus prie varžovų vartų. Ypatingai daug problemų varžovų gynybai sukėlė S.Čyžas, kuris nuolat grasindavo varžovų vartams pavojingais reidais.

Jau 12-ąją minutę panevėžiečiai turėjo progą išsiveržti į priekį. Po S.Čyžo perdavimo iš krašto, galva smūgiavo P.Lukšys, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

18-ąją rungtynių minutę „Trakų B“ ekipai pavyko sukurti progą smūgiui, tačiau smūgis skriejo virš M.Suvaizdžio ginamų vartų.

19-ąją minutę P.Lukšys pergudravo varžovų gynėją, tačiau smūgiuoti iš labai aštraus kampo tiksliai nepavyko.

20-ąją minutę „Panevėžio“ futbolininkams galiausiai pavyko išsiveržti į priekį. „Trakų B“ ekipos vartininkui atsitraukus nuo vartų linijos T.Markevičius bandė pagudrauti ir perkeliant kamuolį pasiųsti jį į varžovų vartus, bet kamuolys atsimušė į virpstą, tačiau laiku ir vietoje atsidūręs P.Lukšys tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus – 1:0.

Po įmušto įvarčio „Panevėžys“ žaidimo tempo nemažino. Dviejų atakų metu kamuolį skersuoti bandė T.Markevičius ir A.Ribokas, tačiau abejose situacijos kamuolys atsidūrė varžovų vartininko rankose.

32-ąją minutę „Panevėžio“ baudos aikštelėje griūna „Trakų B“ saugas T.Vitukynas, tačiau šalia buvęs teisėjas neleistinų veiksmų neužfiksavo, bet už vaidybą nubaudė saugą geltona kortele.

43-ąją rungtynių minutę po A.Riboko skersuoto kamuolio buvo uždirbtas kampinis. Prie kampinio gairelės stojo M.Savėnas, kurio pakeltas kamuolys pasiekė aktyviai žaidusio S.Čyžo galvą ir krito įvartis į „Trakų B“ rūbinę – 2:0.

Antrajame kėlinyje panevėžiečiai buvo labiau atsipalaidavę, ko pasekoje „Trakų B“ žaidėjams kelioms minutėms buvo pavykę perimti iniciatyvą.

52-ąją minutę vos trečias įvartis nekrito į varžovų vartus. T.Rakašius tiksliai galva pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau „Trakų B“ gynėjas spėjo išgelbėti savo ekipą nuo įvarčio.

Po pertraukos, toliau aktyviai žaidė S.Čyžas, kuris 56-ąją minutę užsikirtęs kamuolį, galingu smūgiu iš už baudos aikštelės prieigų sudrebino vartų konstrukciją.

59-ąją minutę krito trečias įvartis į „Trakų B“ ginamus vartus. Po tolimo S.Olberkio perdavimo kamuolį sustabdo M.Savėnas, pastarasis kamuolį perdavė į baudos aikštelę besiveržiančiam A.Ribokui ir šis pasiunčia kamuolį į vartus – 3:0.

62-ąją minutę keitimas „Panevėžio“ gretose. Vietoje V.Kavaliausko pasirodo A.Arlauskas.

71-ąją minutę kiek netikėtai krito įvartis į M.Suvaizdžio ginamus vartus – 3:1.

Įmušus įvartį „Trakų B“ žaidimas pagyvėjo ir komanda bandė spausti panevėžiečius, ko pasekoje buvo sukurtas pavojingas epizodas, tačiau sėkmingai šiame epizode žaidė „Panevėžio“ gynėjai.

79-ąją minutę „Panevėžio“ gretose buvo atliktas antrasis keitimas. Vietoje S.Čyžo aikštėje pasirodė P.Obolevičius.

Galiausiai savo įvarčio 84-ąją rungtynių minutę sulaukė T.Markevičius. Po P.Lukšio perdavimo panevėžiečių puolėjas atsidūrė už varžovų gynėjų nugarų, „Trakų B“ vartininkas dar bandė gelbėti komandą, tačiau įvarčio išvengti nepavyko – 4:1.

87-ąją minutę V.Liubšys atliko tris keitimus. Aikštę paliko: T.Markevičius, P.Lukšys ir M.Savėnas, vietoje jų pasirodė: A.Borodinas, V.Giedraitis ir A.Jurevičius.

Per likusias minutes nei vienai komandai nepavyko sukelti rimtesnio pavojaus prie vartų. Teisėjo švilpukas skelbia rungtynių pabaigą, pergalę švenčia „Panevėžio“ futbolininkai rezultatu – 4:1.

Trakų „Trakai B“ – Panevėžio „Panevėžys“ 1:4 (0:2).

LFF Pirma lyga XXIX turas, Trakai

20` [0:1] Povilas Lukšys

43` [0:2] Svajūnas Čyžas

58` [0:3] Arnas Ribokas

71` [1:3] Martynas Vasiliauskas

84` [1:4] Tadas Markevičius

Įspėjimai: 32` Titas Vitukynas(„Trakai B“).

„Panevėžio“ sudėtis:Marius Suvaizdis, Džiugas Petrauskas, Sigitas Olberkis, Tomas Rakašius, Mantas Savėnas(87` Arnas Jurevičius), Žilvinas Banys, Vaidas Kavaliauskas(62` Andrius Arlauskas), Svajūnas Čyžas(79` Paulius Obolevičius), Arnas Ribokas, Povilas Lukšys(87` Vilius Giedraitis), Tadas Markevičius(87` Arnas Borodinas).

Kitas rungtynes FK „Panevėžys“ žais spalio 19 dieną, trečiadienį, išvykoje su Kėdainių „Nevėžiu“. Susitikimas Kėdainiuose prasidės 20 valandą 30 minučių.