„PANEVĖŽYS“ PER TEISĖJO PRIDĖTĄ LAIKĄ PRARADO DU TAŠKUS

Mantas Jankevičius

Devintajame ture „Panevėžio“ futbolininkai išvykoje susitiko su Vilniaus „Žalgirio B“ ekipa, su kuria buvo sužaista lygiu rezultatu – 2:2 (1:1).

Rungtynes žymiai aktyviau pradėjo panevėžiečiai. Pirmomis rungtynių minutėmis sėkmę iš toli pabandė M.Tsubasa, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. 11-ą rungtynių minutę puikią progą turėjo į baudos aikštelę įsiveržęs E.Grygorenko, tačiau saugas smūgiavo tiesiai į „Žalgirio B“ vartininką.

Kėlinio viduryje įsidrąsinę „Žalgirio B“ žaidėjai ne kartą grasino „Panevėžio“ vartams, tačiau savotvirtovę puikiai gynė M.Suvaizdis. Vis dėl to 25-ą rungtynių minutę M.Suvaizdis buvo priverstas traukti kamuolį iš vartų tinklo, po to kai „Žalgirio B“ žaidėjas I.Kružikas pelnė įvartį po baudos smūgio – 1:0.

Bet jau 27-ąją rungtynių minutę savo žodį tarė Povilas Lukšys, kuris po įžaisto baudos smūgio sulaukė M.Savėno perdavimo ir galva nuginklavo „Žalgirio B“ vartininką – 1:1.

35-ą rungtynių minutę dar kartą savo meistriškumą buvo priverstas demonstruoti M.Suvaizdis, kuris griūdamas lietė kamuolį, kuris skriejo į viršutinį dešinį vartų kampą.

Dar po keturių minučių puikios progos neišnaudojo panevėžiečiai. Po M.Savėno pakelto kampinio net trys „Panevėžio“ žaidėjai turėjo galimybę pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau nei vienas žaidėjas kamuolio nelietė.

Po kelių minučių gaisrą prie „Panevėžio“ vartų užkūrė „Žalgirio B“ žaidėjai, tačiau net tris kartus smūgiavę šeimininkai pralaužti „Panevėžio“ gynybos nesugebėjo.

Antrojo kėlinio pradžią „Panevėžio“ futbolininkai bandė spausti savo varžovus, tačiau iki įvarčio trūko visai nedaug.

50-ąją rungtynių minutę puikaus M.Savėno perdavimo sulaukė T.Markevičius, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir bandydamas apžaisti vartus palikusį vartininką smūgiavo į juos, kamuolys būtu kirtęs vartų liniją, tačiau „Žalgirio B“ komandą nuo įvarčio išgelbėjo gynėjas, kuris čiuoždamas spėjo smūgį atremti, o vėliau riedantį kamuolį šalia vartų linijos išsmūgiavo.

76-ąją rungtynių minutę krito antrasis įvartis į „Žalgirio B“ vartus. Po to, kai visai šalia baudos aikštelės buvo prasižengta prieš C.Atsina, baudos smūgio realizuoti stojo A.Ribokas ir M.Savėnas. Šį kartą smūgį atliko M.Savėnas, kuris idealiai pasiuntė kamuolį į dešinį vartų kampą, taip išvesdamas savo komandą į priekį – 1:2.

Vis dėl to persvaros išlaikyti nepavyko. 90-ąją rungtynių minutę po kampinio, smūgiu galva „Žalgirio B“ žaidėjai sugebėjo rezultatą išlyginti – 2:2.

Vilniaus „Žalgiris B“ –  Panevėžio „Panevėžys“ 2:2 (1:1)

LFF I lyga IX turas, Vilnius

25` [1:0] Ignas Kružikas

27` [1:1] Povilas Lukšys

76` [1:2] Mantas Savėnas

90` [2:2] Karolis Uzėla

Įspėjimai: 20` Mantas Savėnas, 23` Tomas Rakašius.

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Tomas Rakašius, Mantas Savėnas, Povilas Lukšys, Žilvinas Banys(89` Arnas Jurevičius), Tadas Markevičius, Gabrielius Domkus, Eduard Grygorenko(70`Mindaugas Butkus), Mitani Tsubasa(68` Andrius Arlauskas), Charles Buaku Atsina(85` Vilius Giedraitis), Arnas Ribokas.

Kitas rungtynes „Panevėžio“ futbolininkai žais birželio 4 dieną, namuose prieš Vilniaus „Vyčio“ ekipą, rungtynių pradžia 17 valandą.

Vakar Lietuvos futbolo federacijos būstinėje buvo ištraukti buvo ištraukti LFF taurės III etapo burtai. Jie lėmė, kad LFF taurės aštuntfinalyje FK „Panevėžys“ namuose susitiks su Telšių „Džiugu“.  Susitikimą žaisti planuojama birželio 24 dieną.

Futbolo klubas „Panevėžys“ asociacijos pagrindu įsteigtas 2015 metais, o 2017 metais reorganizuotas į viešąją įstaigą. Komandą iš viso sudaro 27 žaidėjai. Tarp pagrindinių klubo rėmėjų – Panevėžio miesto savivaldybė, dalininkė – bendrovė „Naftėnas“, „Kalnapilio-Tauro“ grupė ir „Panevėžio keliai“. FK „Panevėžys“ – vienintelis futbolo klubas Lietuvoje, turintis savo palaikymo šokėjų komandą.