„PANEVĖŽYS“ PERGALINGAI UŽBAIGĖ LFF PIRMOS LYGOS PIRMENYBES

Mantas Jankevičius

LFF Pirmos lygos 30 turo rungtynėse Panevėžyje, „Panevėžio“ klubas privertė nusileisti „Dainavos“ ekipą, rezultatu – 3:2 (2:0).

Paskutines sezono rungtynės panevėžiečiams prasidėjo ganėtinai sunkiai ir dažnai buvo prarandami kamuoliai aikštės viduryje. Puikią progą išvesti savo komandą į priekį turėjo P.Lukšys, tačiau baudos aikštelėje sėkmingai sužaidęs varžovų gynėjas išmušė kamuolį iš kojų.

Sužaidus apie penkiolika minučių „Panevėžys“ perėmė rungtynių iniciatyvą ir pradėjo spausti savo varžovus. Kamuolys dažnai atsidurdavo varžovų baudos aikštelėje, tačiau pritrūkdavo tik smūgio. 16-ąją minutę, baudos smūgio metu M.Savėnas smūgiavo visai šalia virpsto.

Galiausiai 18-ąją rungtynių minutę „Panevėžio“ pastangos atsipirko. Puikiu A.Riboko perdavimu iš kairio aikštės krašto pasinaudojo P.Lukšys, kuris tiksliai pasiuntė kamuolį į varžovų vartus – 1:0.

Po įmušto įvarčio „Dainavos“ žaidėjai pradėjo vėl spausti „Panevėžio“ futbolininkas. 23-ąją minutę varžovai atliko smūgį, tačiau kamuolį pagavo M.Suvaizdis.25-ąją minutę neužtikrintai sužaidę „Panevėžio“ gynėjai padovanojo svečiams kampinį, tačiau rimtesnio pavojaus kampinio metu pavyko išvengti.

Suaktyvėjus „Panevėžio“ žaidimui, varžovai atakas dažnai stabdydavo pražangomis. Pirmojo epizodo metu M.Savėno pakeltas kamuolys pasiekė Dž.Petrausko galvą, tačiau smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia virpsto. Antro epizodo metu komandos kapitono pakeltas kamuolys tokio pavojaus vartams nesukėlė, tačiau „Dainavos“ gynėjams praradus kamuolį sėkmė iš toli pabandė M.Savėnas kurio kamuolys skriejo virš skersinio.

Dar kartą atlikti baudos smūgio M.Savėnas stojo 34-ąją minutę. Kapitono smūgiuotą kamuolį nesėkmingai gaudė „Dainavos“ vartų sargas, tačiau prie atšokusio kamuolį spėjo pats vartininkas ir pavojaus varžovams pavyko išvengti.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Panevėžio“ vartams iš toli grąsino „Dainavos“ puolėjas, tačiau M.Suvaizdis reagavo į smūgį ir kamuolį pasiuntė virš vartų. Kampinio metu sėkmingai sužaidę „Panevėžio“ gynėjai padėjo išvengti pavojaus vartams.

40-ąją minutę krito antrasis įvartis į „Dainavos“ vartus. Po T.Markevičiaus perdavimo smūgiavo P.Lukšys, kamuolys atsimušė į vartininką, tačiau skriejo į tiesiai į vartus – 2:0.

Kėlinio pabaigoje po įžaisto kampinio krito dar vienas įvartis į „Dainavos“ vartus, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Po pirmojo kėlinio pirmas keitimas „Panevėžio“ gretose. Vietoje S.Čyžo pasirodo A.Arlauskas

Antrojo kėlinio pradžioje „Panevėžys“ toliau aktyviai spaudė varžovų vartus. Tolimu smūgio sėkmę pabandė M.Savėnas, tačiau stipriai smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. 51-ąją minutę puikią progą pelnyti įvartį turėjo baudos aikštelėje atsidūręs P.Lukšys, tačiau apžaidus gynėją prie kamuolio suskubo vartininkas, kuriam pavyko iškrapštyti kamuolį iš po P.Lukšio kojų.

61-ąją minutę „hetriką“ į „Dainavos“ vartus įsirašė P.Lukšys. Po puikaus Ž.Banio perdavimo vienas prieš vartininką atsidūrė P.Lukšys, pastarajam lengvai pavyko perkelti vartininką ir pasiusti kamuolį į vartus – 3:0.

67-ąją minutę krito įvartis į „Panevėžio“ vartus. Kol už aikštės ribų buvo suteikiama pagalba S.Olberkiui, be gynėjo likę panevėžiečiai suklydo gynyboje ir po M.Jodelio smūgio krito įvartis į šeimininkų vartus – 3:1.

Po praleisto įvarčio panevėžiečiai dar bandė spausti varžovų vartus. Tolimu smūgiu varžovų vartams grasino M.Savėnas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto.

Kėliniui einant į pabaigą vis dažniau „Panevėžio“ vartams grasindavo „Dainavos“ žaidėjai, tačiau keliuose epizoduose sėkmingai sužaidė „Panevėžio“ gynėjai ir kelis kamuolius pagavo M.Suvaizdis.

76-ąją minutę antrasis keitimas „Panevėžio“ gretose. Vietoje A.Borodino aikštėje pasirodo Gabrielius Domkus.

77-ąją minutę kilus susistumdymui tarp žaidėjų buvo priverstas įsikišti teisėjas, kuris geltonomis kortelėmis nubaudė L.Savastą bei Dž.Petrauską.

79-ąją minutę trečiasis keitimas „Panevėžio“ gretose. Keičiamas „hetriką“ pelnęs P.Lukšys, vietoje jo aikštėje pasirodo V.Giedraitis.

Baudos smūgio metu prie „Panevėžio“ vartų, teisėjas įžvelgė neleistinus veiksmus baudos aikštelėje ir skyrė 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus. M.Suvaizdis atspėjo ir lietė smūgiuotą kamuolį, tačiau L.Savasto smūgis buvo per stipru ir kamuolys atsidūrė vartuose – 3:2.

Rungtynėms einant į pabaigą komandos dar spėjo apsikeisti pavojingais epizodais, tiek prie vienų tiek prie kitų vartų buvo atliekami baudos smūgiai, tačiau įvarčių ekipoms išvengti pavyko.

Rungtynių teisėjo švilpukas skelbia pabaigą, pergalę rezultatu – 3:2 švenčia „Panevėžys“.

LFF Pirmos lygos pirmenybes „Panevėžys“ baigia penktoje vietoje. Nuo trečios vietos panevėžiečius skyrė tik vienas taškas. Lyginant su 2015 metų pirmenybėmis „Panevėžys“ finišavo trimis laipteliais aukščiau, todėl miestas gali džiaugtis, kad jauna komanda progresuoja ir netolimoje ateityje džiugins miestą skambiomis pergalėmis net tik Pirmoje lygoje, bet galbūt ir A Lygoje.

Panevėžio „Panevėžys“  – Alytaus „Dainava“ 3:2 (2:0).

18` [1:0] Povilas Lukšys

40` [2:0] Povilas Lukšys

62` [3:0] Povilas Lukšys

67` [3:1] Mantas Jodelis

81` [3:2] Linas Savastas

Įspėjimai: 35` Lukas Sendžikas, 47` Ervinas Baranauskas, 77` Linas Savastas(visi „Dainava“). 77` Džiugas Petrauskas, 80` Vilius Giedraitis, 90` Mantas Savėnas(visi „Panevėžys“).

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Džiugas Petrauskas, Tomas Rakašius, Sigitas Olberkis, Mantas Savėnas, Povilas Lukšys(79` Vilius Giedraitis), Žilvinas Banys, Tadas Markevičius, Arnas Borodinas(76` Gabrielius Domkus), Svajūnas Čyžas(46` Andrius Arlauskas), Arnas Ribokas.

Surinkęs 59 taškus FK „Panevėžys“ tarp 16 komandų užėmė penktąją vietą. Panevėžiečiai vos vienu tašku atsiliko nuo „Vyčio“ bei „Nevėžio“ ekipų, kurios užėmė atitinkamai trečiąją ir ketvirtąją vietas.

Dėkojame žaidėjams, treneriams, rėmėjams, šokėjoms, fanams, gerbėjams, personalo darbuotojams ir visiems kitiems, kurie prisidėjo prie FK ,,Panevėžys“ pergalių šį sezoną.