PO BAUDINIŲ SERIJOS NUSILEISTA „PALANGAI“

Savaitgalį Lietuvos futbolo federacijos taurės varžybose prasidėjo antrojo etapo (šešioliktfinalio) kovos. Šįvakar LFF taurės šešioliktfinalio rungtynes FK „Panevėžys“ savo aikštėje žaidė su Lietuvos A lygoje rungtyniaujančiu „Palangos“ klubu. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi taikiai 0:0. Komandos žaidė pratęsimą, kurio metu įvarčių taip pat nebuvo įmušta. Mačo nugalėtojui išaiškinti prireikė 11 metrų baudinių serijos. Jos metu geriau sekėsi svečiams, kurie įmušė vienu baudiniu daugiau ir pateko į LFF taurės aštuntfinalį.

Naujam LFF taurės sezonui iš viso užsiregistravo 48 komandos. Pirmo etapo burtų traukime dalyvo 40 IV, III, II ir I lygų komandos. Burtų keliu ištrauktos 32 komandos rungtyniavo turnyro pirmajame etape. 16 porų nugalėtojai iškovjo teisę dalyvauti turnyro šešioliktfinalyje.

FK „Panevėžys“  LFF taurės pirmojo etapo rungtynes  išvykoje žaidė su Mažeikių „Atmosfera“. Panevėžiečiai iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 5:1 (3:0) ir pateko  LFF taurės šešioliktfinalį. „Palangos“ klubui, kaip ir kitoms septynioms A lygos komandoms, pirmajame etape rungtyniauti nereikėjo, nes pagal varžybų reglamentą jos kovas pradėjo nuo šešioliktfinalio.

Susitikimą abi komandos pradėjo atsargiai. Pirmasis pavojingas momentas 8-ąją rungtynių minutę buvo sukurtas prie svečių vartų, kai J. Skinderis smūgiu į viršutinį vartų kampą galėjo pelnyti įvartį, bet „Palangos“ vartininkas pademonstravęs puikią reakciją nukreipė kamuolį į kampinį. Kėlinio viduryje D. Kingas pasiuntė kamuolį į „Palangos“ komandos vartus,  bet mačo arbitrai užfiksavo nuošalę ir įvarčio neužskaitė. Pirmajame kėlinyje du pavojingus išpuolius surengė ir svečiai, bet nei D. Konikui, nei G. Juškai pasižymėti nepavyko.

Pertraukos metu viena iš žiūrovių laimėjo prizą – Lietuvos futbolo rinktinės marškinėlius. Mergina įspyrė kamuolį iš toli į tuščius vartus vartus ir džiaugėsi dovana, kurią jai įteikė firmos „Hummel“ atstovas Egidijus Briedis.

Po pertaukos aikštėje vėl vyko lygi kova. Du kartus po standartinių padėčių turėjo galimybę pasižymėti M. Dūda, bet „Panevėžio“ komandos gynėjui to padaryti nepavyko. Artėjant pagrindinio rungtynių laiko pabaigai panevėžiečiai surengė greitą išpuolį ir keturiese atsidūrė prieš du varžovus,bet suklydo atlikdami perdavimą ir kiekybine persvara nepasinaudojo. Iškart po to ne mažiau pavojingu išpuoliu atsakė svečiai, bet po stipraus S. Urbio smūgio „Panevėžio“ vartininkas M. Suvaizdis sugebėjo kamuolį nukrepti į kampinį.

Pagrindiniam susitikimo laikui neišaiškinus nugalėtojo, komandos turėjo žaisti pratęsimą. Jo metu panevėžiečių ekipoje galėjo pasižymėti D. Kingas ir M. Dūda, o svečių – G. Juška ir S. Urbys. Sužaidus 120 minučių įvarčių vis dar nebuvo pelnyta. Tuomet abiejų komandų futbolininkai buvo priversti mušti 11 metrų baudinius.

Pirmieji trys svečių žaidėjų (R. Šveikausko, T. Dombrauskio, M. Radžiukyno) smūgiai buvo tikslūs. Panevėžiečiai P. Janušauskas, V. Gašpuitis, T. Markevičius irgi neklydo. Po to kai „Palangos‘ kapitonas G. Juška įmušė ketvirtą sykį paeiliui, „Panevėžio“ puolėjui D. Kingui nepavyko įveikti svečių vartininko A. Cvetkovo.  Padėtį išgelbėjo „Panevėžio“ vartininkas M. Suvaizdis, atrėmęs V. Furdulo smūgiuotą kamuolį. Paskutinį „Panevėžio“ gynėjo M. Dūdos smūgį atrėmė svečių vartininkas, o baudinių seriją rezultatu 4:3 laimėjo „Palanga“.

FK „Panevėžys“ sudėtis: M. Suvaizdis, M. Dūda, V. Gašpuitis, I. Tsyvilka, T. Kačerauskas, Ž. Banys, E. Fiodorovas (90′+7′ D. Petrauskas), D.Kingas, J. Skinderis (65′ R. Lazdinauskas),  P. Janušauskas,  E. Tamulevičius (90′+16′ T. Markevičius), D.Kingas.

Artimiausias LFF I rungtynes rungtynes FK „Panevėžys“ žais sekmadienį, birželio 3 dieną, išvykoje su Telšių „Džiugu“. Susitikimas Telšių miesto centriniame stadione prasidės 17 valandą.