REVANŠAS PAVYKO

LFF Pirmos lygos 17-ojo turo rungtynėse FK „Panevėžys“ namuose rezultatu 4:1 (1:0) įveikė Vilniaus „Vytį“. Panevėžiečiai atsirevanšavo varžovams už pralaimėjimą pirmajame rate 2:4.

Prieš rungtynes FK „Panevėžys“ jau žinojo visus šio turo rungtynių rezultatus, kadangi 17-ojo turo susitikimą panevėžiečiai žaidė paskutiniai. Praėjusiame ture namuose sužaidę lygiosiomis 1:1 su Alytaus „Dainava“ ir praradę du brangius taškus trenerio Aleksandro  Kurtijano auklėtiniai buvo pasiryžę siekti tik pergalės. Pagrindiniai konkurentai – „Bangos“, „Nevėžio“, „Džiugo“, „Dainavos“ – klubai šiame ture iškovojo pergales, todėl panevėžiečiams trauktis jau nebuvo kur.

Aikštės šeimininkai labai aktyviai pradėjo susitikimą. Jau 3-ąją mačo minutę svečių baudos aikštelėje buvo pagriautas Edvardas Tamulevičius ir susitikimui vadovavęs geriausias šalies arbitras Gediminas Mažeika skyrė 11 metrų baudinį į vilniečių vartus. Pats E. Tamulevičius stojo prie 11 metrų žymos, bet jo smūgiuotą kamuolį atmušė „Vyčio“ vartininkas Karolis Čirba. Nepaisant to, aikštės šeimininkai jau po minutės buvo priekyje. Svečių vatrininką tiksliu smūgiu nuginklavo Tomas Salamanavičius.

Pirmajame kėlinyje panevėžiečiai turėjo akivaizdų pranašumą. 26-ąją rungtynių minutę Danquanas Kingas atliko tikslų perdavimą į varžovų baudos aikštelę įsiveržusiam E. Tamulevičiui, bet svečių gynėjas paskutinę akimirką sugebėjo nukreipti kamuolį į kampinį.

Arti antrojo įvarčio aikštės šeimininkai buvo 34-ąją mačo minutę. Baudos smūgiu iš 25 metrų nuotolio Andrejus Karvackis smūgiavo į viršutinį „Vyčio“ vartų kampą, bet įspūdingą reakciją pademonstravęs vilniečių vartininkas nukreipė kamuolį į kampinį. „Panevėžio“ futbolininkai ilgiau kontroliavo kamuolį, o žaidimas iki pertraukos dažniausiai vyko svečių aikštės pusėje.

Paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis vilniečiai surengė greitą išpuolį. Jo metu  galva pavojingai smūgiavo Mantas Makutunovičius, bet kamuolys praskriejo šalia „Panevėžio“ vartų virpsto.

Iškart po pertraukos „Panevėžio“ ekipos gretose pasirodė du nauji futbolininkai – Paulius Janušauskas ir Rokas Lazdinauskas. Šeimininkai prispaudė varžovus prie jų vartų ir kūrė vieną po kito pavojingus momentus.

49-ąją susitikimo minutę „Vyčio“ vartininkas K. Čirba neleistinai pagriovė E. Tamulevičių, o susitikimo teisėjas G. Mažeika nedvejodamas  paskyrė dar vieną 11 metrų baudinį į vilniečių vartus. P. Janušauskas buvo tikslus, o rezultatas tapo 2:0. Po poros minučių panevėžiečiai įmušė dar vieną įvartį. A. Karvackis iš kairiojo krašto tiksliai pakėlė kamuolį į svečių baudos aikštelę, o E. Tamulevičius galva pelnė dar vieną įvartį.

Panašų įvartį šeimininkai įmušė ir 68-ąją rungtynių minutę. Ronaldas Misiūnas atliko tikslų perdavimą Jonui Skinderiui, kuris galva kamuolį nukreipė į vilniečių vartus. Pirmaudami rezultatu 4:0 panevėžiečiai kiek atsiplaidavo ir už tai buvo nubausti. 81-ąją susitikimo minutę „Panevėžio“ baudos aikštelėje be priežiūros paliktas Otaris Kvernadzė  iš arti pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus.

Per likusį laiką daugiau įvarčių nebuvo įmušta. FK „Panevėžys“ iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 4:1.

Susitikimą su  ,,Vyčio“ komanda panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: M. Suvaizdis, M. Fridrikas, V. Gašputis,  I. Tsyvilka, A. Karvackis (69‘ T. Kačerauskas),  M. Butkus (46‘ P. Janušauskas), Ž. Banys (76‘ E. Fiodorovas),  J. Skinderis, T. Salamanavičius, E. Tamulevičius (64‘  R. Misiūnas), D.Kingas (46‘  R. Lazdinauskas).

Artimiausias LFF I lygos rungtynes FK „Panevėžys“ žais rugpjūčio 26 dieną išvykoje  su  „Trakų B“ komanda.