SEKUNDĖ.LT: „PANEVĖŽYS“ NUSILEIDO „VILNIAUS VYČIUI“

LFF Pirmos lygoje penktadienį vėlai vakare sostinėje FK „Panevėžys“ susitiko su „Vilniaus Vyčiu“. Prieš šias rungtynes panevėžiečiai turnyro lentelėje užėmė 2-ą vietą (14 taškų), tašku atsilikę varžovai rikiavosi 4-oje pozicijoje.

Rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai ir ėmė pavojingai grąsinti Mariaus Suvaizdžio ginamiems vartams.

„Panevėžys“ bandė kontraatakuoti, tačiau rezgant atakas lemiamu momentu trūkdavo tikslumo.

„Vilniaus Vyčio“ gretose ypač aktyviai kairiajame krašte žaidė Ramūnas Radavičius, kuris nuolat keldavo panevėžiečiams pavojų, dažnai kamuolį siųsdavo į baudos aikštelę, kur jo laukė kiti komandos draugai. Gero šanso neišnaudojo Artūras Jukno, nepataikęs galva iš kelių metrų.

36 min. Povilas Lukšys smūgiavo iš 20 metrų į vartų plotą, bet tai didelių problemų vartininkui nesukėlė.

Po poros minučių pavojingai nuo gynėjo pabėgo Svajūnas Čyžas, kuris galėjo atsidurti vienas prieš vartininką. Tačiau varžovai suspėjo likviduoti galimą pavojų ir perspektyvi ataka nutrūko.

41 min. prasidėjo tradicinė „Vilniaus Vyčio“ ataka, kamuolys atsidūrė pas R. Radavičių, šis sėkmingai kamuolį skersavo į baudos aikštelę, čia tiksliai galva smūgiavo Nikolajus Misiukas – 1:0.

Po pertraukos situacija aikštėje nesikeitė, kamuolio kontrolė priklausė aikštės šeimininkams, o svečiams trūko žaidimo organizatoriaus Manto Savėno, kuris gydosi mikrotraumą ir mačą stebėjo nuo atsarginių suolelio.

58 min. vienas prieš vartininką pabėgo Artur Skuratovič, kuris tiksliai smūgiavo į vartus ir padvigubino „Vilniaus Vyčio“ pranašumą – 2:0.

Po praleisto įvarčio panevėžiečiai bandė aktyviau žaisti puolime, tačiau neturėjo ypač gerų šansų pelnyti įvartį.

Susikrovę dviejų įvarčių persvarą „Vilniaus Vyčio“ futbolininkai ir toliau ieškojo laimės atakoje. Energingai į žaidimą įsiliejo po keitimo aikštėje pasirodęs Tomas Misiūnas, ramybės aikštės viduryje įnešė Gediminas Vičius, o R. Radavičius ir toliau terorizavo dešinį „Panevėžio“ ekipos gynybos flangą.

Po tradicinio jo slalomo baudos aikštelėje progą smūgiui turėjo A. Juchno, bet keli nereikalingi lietimai leido panevėžiečiams išvengti pavojaus. Antroje kėlinio dalyje vilniečiai pradėjo žaisti technišką, elegantišką futbolą. Panevėžiečiai atsakė savo atakomis, paplušėti teko ir T. Dudėnui, bet rimtesnių nemalonumų vilniečiai išvengė.

Rungtynės baigėsi dėsninga „Vilniaus Vyčio“ pergale 2:0 (1:0).

Nors iš pirmo žvilgsnio „Vilniaus Vyčio“ pranašumas didesnių abejonių nekėlė, bet vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas su tuo nesutiko. „Nebuvo jau viskas taip ramu, kaip galėjo pasirodyti. Varžovai mums nervus tampė iki pabaigos. Bet rungtynės tikrai gavosi geros, bent jau žiūrovams turėjo patikti.

Buvo ir atakų, ir momentų, vietomis žaidimas buvo gražesnis nei kai kurių A lygos komandų. „Panevėžys“ žaidė labai neblogai, man ypač patiko jų greitas perėjimas iš gynybos į ataką. Po kelių metų jie bus pribrendę ir A lygai. Jie mums davė labai rimtą kovą, jaučiasi ir jų trenerio ranka“, – teigė A. Liubinskas.

Virginijus Liubšys po rungtynių pasiteisinimų neieškojo. „Vilniečiai pelnytai laimėjo. Susidūrėme su tvirta, galinga komanda, kuri mums paprasčiausiai neleido žaisti. Nesigavo greitos atakos, įsivėlėme į neparankų mums žaidimą.

Turėjome žaisti vienu dviem lietimais, bet nepavyko. Perlaikėme kamuolį, o varžovai mus paspausdavo, neleido įžaisti kamuolio. Mūsų jauni žaidėjai pralaimėjo visas dvikovas, jautėsi kažkokia baimė. O įvarčius praleidome po žioplių klaidų. Nors varžovai progų turėjo ir daugiau, bet įmušė tik po mūsų klaidų“, – konstatavo „Panevėžio“ treneris.

Artimiausias rungtynes „Panevėžys“ žais gegužės 13 d. namuose, 19 val. susitiks su Pirmos lygos lydere Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda.

FK „Panevėžys“ sudėtis: M. Suvaizdis, T. Bracevičius (65′ D. Petrauskas), A. Ribokas, S. Olberkis, J. Skinderis (46′ V. Kavaliauskas), S. Čyžas (71′ M. Vasiliauskas), Ž. Banys, T. Rakašius, T. Markevičius, P. Lukšys, P. Obolevičius (67′ A. Borodinas).

FK „Vilniaus Vyčio“ sudėtis: T. Dudėnas, R. Simanavičius, T. Statkevičius, N. Budraitis, M. Chudinskis, A. Juchno, A. Skuratovič, A. Tamaliūnas, R. Radavičius, A. Veikutis, N. Misiuk.

Palikite komentarą

Skip to content