FK „PANEVĖŽIO“ PASIRUOŠIMO SEZONUI GALVOSŪKIAI

„Sekundė“      Linas Jocius

„Panevėžio“ futbolo klubas antrą savaitę ruošiasi naujam sezonui ir spėjo jėgas patikrinti draugiškame teste.

Pokyčiai klubo viduje

Po žiemos atostogų nuo sausio 25-osios „Panevėžio“ futbolo klubo nariai prakaitą lieja sporto salėje, glūdina žaidimo ir taktikos įgūdžius ledinėje Futbolo akademijos aiktėje ir jau spėjo kartą sužaisti draugiškas rungtynes.

Klubo atstovai neslepia ambicijų kitame Pirmos lygos sezone užkopti ant aukščiausio laiptelio, laimėti antrą šalyje pagal pajėgumą čempionatą ir iškovoti vietą A lygoje.

Kad tikslai taptų praktiškai įgyvendinami, klubui dar reikės atlikti nemažai namų darbų.

Tiesą sakant, jo atstovai jau nuo sausio pradžios ėmė rūpintis kito sezono klubo biudžeto gairėmis, mynė miesto savivaldybės slenkstį, bendravo su buvusiu A lygos prezidentu Deividu Šemberu bei kaimyninės „Utenos“ klubo vadovais. Be to, vyksta nemaži pokyčiai pačioje klubo struktūroje. Juridiškai klubas iš asociacijos persitvarkė į viešąją įstaigą, jos dalininku tapo viena žinoma miesto verslo įmonė. Klubo direktoriumi paskirtas verslininkas Bronius Vaitiekūnas. Prie klubo valdybos dar turėtų prisijungti nauji nariai, o apie visus vidinius pokyčius klubas turėtų informuoti prieš sezono startą.

Yra netekčių, kviečia peržiūrai naujokus

Esminis sėkmingo sezono garantas – solidi, patikima, tvirta komandos sudėtis. Šiai dienai ekipos sudėties branduolį sudaro praėjusio sezono žaidėjai. Svarbi ašis – patyrę „vilkai“, galintys reikiamu momentu nuspręsti rungtynių baigtį ar nuraminti besiblaškantį jaunimą. Tai visų pirma 34-erių Mantas Savėnas, 37-erių Povilas Lukšys, 30-ies Žilvinas Banys, 31-erių Tadas Markevičius ir Andrius Arlauskas.

Greta jų – A lygos patirties turintis saugas Arnas Ribokas, puolėjas Edvardas Tamulevičius, gerą praėjusį sezoną sužaidęs vartininkas Marius Suvaizdis, gynėjas Džiugas Petrauskas. Prie komandos prisijungs patyręs 31-erių Justas Gulbinas, eilę metų žaidęs Radviliškio „Lokomotyve“.

Toliau – Raimundo Sargūno sporto gimnazijos ir Panevėžio futbolo akademijos auklėtinių būrys: vartininkas Ugnius Obolevičius, broliai Tomas ir Aivaras Rakašiai, Arnas Jurevičius, Gabrielius Domkus, U-18 rinktinės narys Ronaldas Misiūnas, Domantas Šėgžda, Rokas Lazdinauskas, Dominykas Donėla, Mindaugas Butkus, Vilius Giedraitis.

„Būtinai reikia dar vieno vartininko, nes jaunasis vartų sargas Ugnius Obolevičius žais keliose lygose, rungtyniaus Elitiniame jaunių U-19 čempionate. Taip pat dar įvairiose pozicijose trūksta 3-4 žaidėjų. Svarbiausia – sustiprinti centrinę ašį, reiktų stipraus atraminio saugo, kad M. Savėnui būtų erdvės žaidimui. Būtinas dar vienas vidurio gynėjas, greičiausiai nebeturėsime Sigito Olberkio“, – teigė „Panevėžio“ strategas Virginijus Liubšys.

Tačiau po pertraukos klube yra ir netekčių, didžiausios jų – tai perspektyvaus saugo Svajūno Čyžo, vidurio gynėjo Sigito Olberkio išvykimas. Svajūnas patraukė į A lygos „Trakų“ klubą ir ten jau spėjo sužaisti draugiškose rungtynėse, Sigitas – Mogiliovo „Dnepr“ (Baltarusija) klubo peržiūroje. Treneris Virginijus Liubšys neteikia daug vilčių, kad futbolininkai neįsitvirtintų ir grįžtų atgal į „Panevėžį“. Į „Trakus“ taip pat kviečiamas Arnas Borodinas, į Kėdainių „Nevėžį“ perėjo vartininkas Gytis Jakubaitis, ten patraukti gali ir Paulius Obolevičius.

Pasak stratego, į klubą peržiūrai atvyksta būrys žaidėjų, po bendrų treniruočių ir kontrolinių rungtynių bus priimti sprendimai dėl jų ateities.

Konkurencijos netrūks

Kas gali tapti pagrindiniais „Panevėžio“ konkurentais? Žvilgsnis krypsta į „Kauno Žalgirį“, kuris pernai A lygoje liko paskutinis ir iškrito į Pirmą lygą. Jo vietą aukščiausioje lygoje užėmė Kazlų Rūdos „Šilas“.

Tikėtina, kad „Kauno Žalgiris“ dės visas pastangas grįžti į A lygą, ko gero, Kauno „Žalgirio“ vadovai futbolo klubą po savo sparnu priglaudė ne dėl to, kad jis varžytųsi antrame pagal pajėgumą čempionate. Ekipą treniruos iš Kėdainių „Nevėžio“ perėjęs Vitalijus Stankevičius.

Daugiau kitų komandų galimybės paaiškės sezono starte, kai jau bus aiškios ekipų sudėtys. Tikėtina, kad solidžiai atrodys naujojo trenerio, panevėžiečio Mariaus Skinderio vadovaujamas Kėdainių „Nevėžis“, kuris pernai tik dėl prastesnio įvarčių santykio liko ketvirtas, nes vienas papildomas taškas būtų garantavęs bronzos medalius.

Nežinia, kokiais biudžetais disponuos praėjusių metų prizininkai „Palanga“, „Vilniaus Vytis“, tapti favoritais taip pat gali Gargždų „Banga“, Alytaus „Dainava“, sudėtį formuojantis Telšių „Džiugas“.

Nesėkmė kontroliniame mače

Praėjusį šeštadienį po geros savaitės treniruočių FK „Panevėžys“ jėgas išbandė su iš A lygos iškritusiu „Kauno Žalgiriu“. Pirmasis testas nesusiklostė sėkmingai, buvo pralaimėta 1:3 (0:0). Tačiau nusiminti nederėtų, nes komandos komplektavimas dar tik prasidėjęs ir artimiausią savaitę į peržiūrą turėtų atvykti šeši futbolininkai iš užsienio.

Pirmajame kėlinyje didžiąją laiko dalį veiksmas vyko aikštės viduryje, tačiau daugiau pavojingų epizodų pavyko sukurti svečiams iš Kauno. Galimybių turėjo ir mūsiškiai. 31-ą minutę puikią progą panevėžiečiams padovanojo „Kauno Žalgirio“ gynėjas, tačiau per anksti smūgį atlikęs „Panevėžio“ žaidėjas progą iššvaistė. Dar vieną šansą „Panevėžio“ futbolininkai turėjo 38-ą minutę, tąkart smūgiuotą kamuolį sugavo varžovų komandos vartininkas.

Antrame kėlinyje žaidimo tempas pasikeitė, komandos pradėjo žaisti aktyviau ir buvo sukurta daugiau pavojingų epizodu. Svečiai prabilo 49 ir 55 min. bei išsiveržė į priekį 2:0.

70-ąją minutę „Panevėžio“ futbolininkams pavyko sušvelninti rezultatą. Prie pat baudos aikštelės prasižengus svečiams skirtas baudos smūgis. Prie kamuolio stojo M. Savėnas, kuris tiksliu smūgiu į dešinį vartų šoną nuginklavo kauniečių vartininką – 1:2. Paskutinę rungtynių minutę krito dar vienas įvartis, kamuolį į savo vartus pasiuntė „Panevėžio“ gynėjas – 1:3.

„Panevėžys“ žaidė tokios sudėties: I kėlinys – G. Kvedaras, T. Rakašius, A. Jurevičius, G. Domkus, A. Ribokas, R. Lazdinauskas, D. Donėla, A. Arlauskas, V. Kavaliauskas, M. Butkus, V. Giedraitis. II kėlinys – U. Obolevičius, P. Lukšys, D. Šėgžda, A. Rakašius, D. Petrauskas, T. Markevičius, R. Misiūnas, M. Savėnas, Ž. Banys, E. Tamulevičius, į peržiūrą atvykęs žaidėjas.

Artimiausias draugiškas rungtynes „Panevėžys žais šį šeštadienį, vasario 11 dieną, 12:00 valandą Rygoje, su „Metta“ ekipa, vėliau – vasario 18 d. namuose su Telšių „Džiugu“, vasario 25 d. namuose su Latvijos I lygos klubu „AFA Olaine“, kovo 5 d. išvykoje – su Jūrmalos „Spartaku“, kovo 11 d. varžovas dar derinamas, kovo 18 d. namuose su Alytaus „Dainava“.