FK „PANEVĖŽYS“ DRAUGIŠKOSE RUNGTYNĖSE RYGOJE IŠKOVOJO PERGALĘ PRIEŠ „METTA“ EKIPĄ

Mantas Jankevičius

Panevėžiečiai toliau tęsia pasiruošimą ateinančiam sezonui, o Vasario 11-ąją dieną buvo sužaistas antros draugiškos rungtynės, kuriose „Panevėžys“ minimaliu rezultatu 1:0(0:0) palaužė tik su septyniais pagrindinės sudėties žaidėjais žaidusią Rygos „Metta“.

Rungtynės prasidėjo ganėtinai ramiu abiejų komandų žaidimu, o visas veiksmas vyko aikštės viduryje. Sužaidus apie dešimt pirmojo kėlinio minučių panevėžiečiai pradėjo grąsinti varžovų vartams, tačiau tolimi smūgiai nuginkluoti vartininko nepadėjo.

„Metta“ žaidėjai dažniau žaisdavo kontratakomis, tačiau apart kampinių varžovams nieko išpešti nepavykdavo.

Pirmas pavojingas epizodas prie „Metta“ vartų kilo baudos smūgio metu. Panevėžiečiai kėlė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau po smūgio galva kamuolys atsidūrė vartininko rankose. Po šio epizodo „Metta“ bandė užklupti panevėžiečius dar vienos kontratakos metu, tačiau bandymas pasibaigė ties aikštės viduriu.

Ko gero pavojingiausia progą išsiveržti į priekį „Panevėžys“ nepasinaudojo kėlinio viduryje, baudos aikštelėje kamuolį susistabdęs M.Savėnas  smūgiavo visai šalia virpsto. Po šio epizodo žaidimas vėl išsilygino ir veiksmas vyko aikštės viduryje.

40-ąją minutę M.Savėnas prasiveržė į baudos aikštelę ir joje buvo pargriautas, tačiau teisėjas neleistinų veiksmų neužfiksavo, teisybės bandęs ieškoti kapitonas už kalbas su teisėju buvo nubaustas geltona kortele.

Antrajame kėlinyje panevėžiečiai buvo dar aktyvesni. Nuo pat pirmųjų kėlinio minučių „Panevėžys“ toliau spaudė savo varžovus, dažnai pavojingais reidais varžovams problemų sukeldavo peržiūroje dalyvaujantis legionierius iš Ukrainos.

Galiausiai 55-ąją minutę panevėžiečiams pavyko pasižymėti. Po legionieriaus iš Ukrainos perdavimo kamuolį į vartus pasiuntė Ž.Banys – 1:0.

Po pelnyto įvarčio „Panevėžio“ futbolininkai neatsipalaidavo, didesnę laiko dalį praleisdavo prie „Metta“ vartų. Keleto epizodų metu „Panevėžio“ futbolininkai prasiveržę į baudos aikštelę nesugebėdavo atakos užbaigti smūgiu, o kamuolys atsidurdavo vartininko rankose.

Dar vienas gaisras prie „Metta“ vartų kilo T.Markevičiui sulaukus perdavimo iš kairiojo krašto, tačiau puolėjas atsidūręs vienas prieš vartininką, nesugebėjo pasiųsti kamuolį vienu lietimu į vartus.

Prieš pat kėlinio pabaigą „Panevėžio“ futbolininkams pavyko sudrebinti vartų konstrukcija, tačiau atsimušęs kamuolys vartų linijos nekirto. Tiksint paskutinėms minutėms „Metta“ žaidėjui buvo parodyta geltona kortelė, po to kai šis po švilpuko užsipuolė viena iš panevėžiečių.

Teisėjo švilpukas skelbia rungtynių pabaigą, pirmąją pergalę pasiruošimo cikle iškovojo „Panevėžys“ minimaliu rezultatu – 1:0(0:0).

Varžybas pradėjo: M.Suvaizdis, T.Rakašius, P.Lukšys, G.Domkus, A.Ribokas, A.Arlauskas, Ž.Banys, M.Savėnas, E.Grygorenko, T.Markevičius, V.Giedraitis. Antrame kėlinyje pasirodė: J.Gulbinas, D.Petrauskas, M.Butkus, R.Lazdinauskas, D.Švėgžda, T.Drublionis ir peržiūroje esantis saugas iš Japonijos. Dėl traumų negalėjo žaisti: E.Tamulevičius, A.Jurevičius, R.Misiūnas.