FK „PANEVĖŽYS“ NESUGEBĖJO DAR KARTĄ PASIRUOŠIMO CIKLE ĮVEIKTI AFA „OLAINE“

Mantas Jankevičius

FK „Panevėžio“ futbolininkai įpusėjo pasiruošimo ciklą ir jau sužaidė daugiau nei pusę planuotų draugiškų rungtynių. Kovo 11-ąją FK „Panevėžys“ namuose priėmė svečius iš Latvijos, kurie tik paskutinėmis minutėmis sugebėjo išplėšti lygiąsias rezultatu – 2:2(1:1) .

Pirmąsias dešimt minučių žaidimas buvo ganėtinai vangus ir kamuolys didžiąją laiko dalį praleisdavo aikštės viduryje. Galiausiai pirmąjį pavojingą epizodą sukūrė panevėžiečiai 11-ąją minutę, peržiūroje dalyvaujantis puolėjas iš Ganos C. Atsina sulaukė perdavimo iš aikštės vidurio, tačiau smūgis buvo pro šalį. Dar po kelių minučių puikaus perdavimo sulaukė E.Grygorenko, tačiau jo smūgis buvo silpnas ir kamuolys atsidūrė varžovų vartininko rankose.

Sužaidus dar kelias minutes E.Grygorenko prie pat baudos aikštelės perėmė kamuolį ir jį perdavė C.Atsina, pastarasis ataką bandė pratęsti kamuolį perduodamas kulnu, tačiau niekas į Ganiečio sumanymą nesureagavo.

17-ąją minutę dar kartą sužibėjo peržiūroje dalyvaujantys žaidėjai. Po E.Grygorenko reido kamuolį į vartus pasiuntė C.Atsina, tačiau šoninis užfiksavo nuošalę.

Galiausiai 23-ąją minutę krito pirmasis rungtynių įvartis. Po pavojingo epizodo prie savų vartų „Olaine“ žaidėjai pasileido į priekį, vienas prieš vartininką išėjęs varžovų puolėjas nesugebėjo nuginkluoti „Panevėžio“ vartininko, tačiau į gynybą skubėjęs P.Lukšys kliudė kamuolį ir pasiuntė jį į savo vartus – 0:1.

Po praleisto įvarčio „Panevėžio“ futbolininkai buvo nusiteikę kuo greičiau rezultatą išlyginti. Dažnai varžovų vartams grąsindavo E.Grygorenko ir C.Atsina duetas. Po kelių pavojingų epizodų, galiausiai 39-ąją minutę po E.Grygorenko perdavimo, kamuolį į vartus pasiuntė legionierius iš Ganos – 1:1.

Antrajame kėlinyje pasikeitus komandos sudėčiai žaidimas buvo lėtesnis ir abi ekipos labai neišsiskyrė.

Likus žaisti apie penkiolika minučių žaidimas suaktyvėjo ir žaidimas persikeldavo tiek prie vienų tiek prie kitų vartų.

77-ąją minutę „Panevėžys“ pelnė antrą įvartį. Uždirbus kampinį, prie kamuolio stojo R.Misiūnas, jo pakeltas kamuolys surado V.Giedraitį, o šis smūgiu galva, nuginklavo „Olaine“ vartininką – 2:1. Nors ir „Panevėžys“ buvo priekyje, tačiau žaidėjai nebuvo linkę mažinti apsukų.

Dar vienas įvartis į latvių vartus galėjo kristi 86-ąją minutę, po P.Obolevičiaus perdavimo kamuolį pirštu galais į vartus bandė pasiųsti V.Giedraitis, tačiau kamuolys atsitrenkė į virpstą. Dar po minutės vėl po P.Obolevičiaus reido kairiu aikštės kraštu galėjo kristi įvartis, tačiau šį kartą „Olaine“ gynėjas kamuolį spėjo išmušti prie pat vartų linijos.

Per jau pridėtą rungtynių laiką krito ketvirtasis rungtynių įvartis. „Panevėžio“ gynėjai baudos aikštelėje galva bandė išmušinėti kamuolį, tačiau kamuoliui ore atšokus prie „Olaine“ žaidėjo, šis galingu smūgiu sugebėjo nuginkluoti šeimininkų vartininką – 2:2.

Startinė sudėtis: M.Suvaizdis, P.Lukšys, T.Rakašius, A.Ribokas, D.Petrauskas, M.Tsubasa, Ž.Banys, M.Savėnas, T.Markevičius, E.Grygorenko, C.Atsina. Antrame kėlinyje pasirodė:G.Domkus, P.Obolevičius, V.Giedraitis, R.Misiūnas, M.Butkus, Y.Podo, A.Jurevičius, V.Kavaliauskas ir peržiūroje dalyvaujantis vartininkas iš Latvijos.

Primename, jog „Panevėžio“futbolininkams liko sužaisti du draugiškus susitikimus. Kitas rungtynes panevėžiečiai žais kovo 15-ą dieną, 16 valandą, Panevėžyje, Smėlynės g. 2B, prieš Nacionalinės futbolo akademijos U-19 komandą, o paskutinį draugišką susitikimą – kovo 19-ąją dieną (sekmadienš), 14 valandą. su BFC ,,Daugavpils“