FK „PANEVĖŽYS“ PERGALINGAI PRADĖJO PIRMOS LYGOS PIRMENYBES

Mantas Jankevičius

Kovo 26-ą dieną „Panevėžio“ futbolininkai startavo pirmos lygos pirmenybėse. Pirmojo turo rungtynėse panevėžiečiai namuose priėmė „Šilutės“ ekipą, kurią sugebėjo palaužti tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms rezultatu – 2:1 (1:0).

Likus pusei valandos iki rungtynių pradžios prasidėjo sezono atidarymo šventė, futbolo aistruoliai nemokamai buvo įleidžiami į sezono atidarymo rungtynes, visoms moterims buvo dovanojamos rožės, o vaikams balionai. Taip pat žiūrovams koncertavo futbolo klubo „Panevėžys“ himno autorius Egidijus Žižiūnas, sveikinamąjį žodį tarė seimo narys Povilas Urbšys ir Panevėžio miesto mero pavaduotojas Aleksas Varna.

Jau 2-ąją rungtynių minutę galėjo kristi įvartis į „Panevėžio“ vartus. Atsiradusia spragą „Panevėžio“ gynyboje pasinaudojo „Šilutės“ žaidėjas įsiveržė į baudos aikštelę, bandė smūgiuoti, tačiau smūgis buvo silpnas ir kamuolys atsidūrė M.Suvaizdžio rankose. 6-ąją minutę smūgiu atsakė „Panevėžio“ futbolininkai, neblogos progos sulaukęs Ž.Banys pabandė smūgiuoti iš toli, vartininkas buvo priverstas kamuolį išmušti į kampinį.

Neblogoje situacijoje 15-ąją minutę buvo atsidūręs E.Grygorenko. Už varžovų gynėjų nugarų atsidūręs E.Grygorenko, turėjo galimybę išeiti vienas prieš vartininką, tačiau ukrainietis kamuolį pametė.

Kėlinio viduryje iniciatyva trumpam buvo perėmę „Šilutės“ futbolininkai, kurie 20-ąją minutę kėlė net du kampinius, tačiau abu kartus „Panevėžio“ futbolininkams pavykdavo apsiginti.

Galiausiai 28-ąją minutę krito pirmasis šio sezono įvartis. Po tam tikros sumaišties „Šilutės“ baudos aikštelėje prie kamuolio suskubo Ž.Banys, kuris užtikrintai pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą ir išvedė „Panevėžio“ ekipą į priekį – 1:0.

Po įmušto įvarčio „Panevėžio“ futbolininkai neatsipalaidavo, o toliau stengėsi kurti pavojingas progas. Sėkmę iš toli smūgiuodamas pabandė japonas Tsubasa Mitani, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. Dar už kelių minučių galva smūgiavo T.Rakašius, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

40-ąją minutę labai pavojingą situaciją sukūrė „Šilutės“ ekipa. Po N.Mačiulio perdavimo į vartus smūgiavo R.Beniušis, tačiau užtikrintai sužaidęs M.Suvaizdis sugebėjo koją blokuoti varžovo smūgį.

Antrojo kėlinio pradžia buvo ganėtinai rami ir vangoka. 56-ąją minutę iš toli bandė smūgiuoti Tsubasa Mitani, tačiau kamuolys skriejo pro šalį.

63-ąją minutę, vėl iš toli smūgiavo T.Mitani, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose. Po šio smūgio „Šilutės“ žaidėjai pasileido į ataką.  R.Beniušio perdavimo sulaukęs baudos aikštelėje buvęs P.Širvys apžaidė „Panevėžio“ gynėją ir smūgiu į artimąjį vartų kampą nuginklavo šeimininkų vartininką – 1:1.

Po praleisto įvarčio panevėžiečiai vėl pradėjo žaisti aktyviau. 73-ąją minutę neblogoje situacijoje po pakelto kampinio buvo atsidūręs Ž.Banys, tačiau jo ganėtinai stipriai smūgiuota kamuolį sugavo „Šilutės“ vartininkas.

74-ąją minutę neleistinai stabdydamas varžovą geltoną kortelę užsidirbo T.Mitani, po šio epizodo japonui prireikė komandos gydytojo pagalbos. Po minutės vietoje T.Mitani aikštėje pasirodė V.Kavaliauskas.

88-ąją minutę pro du „Panevėžio“ žaidėjus prasiveržė N.Mačiulis, tačiau jo smūgiuotą kamuolį sugavo M.Suvaizdis.

Jau tiksint pridėtam rungtynių laikui, prie pat „Šilutės“ baudos aikštelės buvo prasižengta prieš „Panevėžio“ žaidėjus. Sienelę žaidžiant M.Butkui ir V.Kavaliauskui, prieš pastarąjį futbolininką buvo prasižengta. Prie kamuolio stojo M.Savėnas ir A.Ribokas. Nuostabiu smūgiu nuo virpsto kamuolį į vartus pasiuntė A.Ribokas, kuris ir išplėšė sunkią pirmąją sezono pergalę „Panevėžio“ ekipai rezultatu – 2:1(1:0)

Panevėžio „Panevėžys“ – Šilutės „Šilutė“ 2:1 (1:0).

LFF I lyga I turas, Panevėžys

28` [1:0] Žilvinas Banys

64` [1:1] Pijus Širvys

90` [2:1] Arnas Ribokas

„Panevėžio“ sudėtis: M.Suvaizdis, Dž.Petrauskas, T.Rakašius, M.Savėnas, P.Lukšys, Ž.Banys, T.Markevičius (89` M.Butkus) E.Grygorenko (45` P.Obolevičius), T.Mitani (75` V.Kavaliauskas), C.Atsina (89` V.Giedraitis), A.Ribokas.