Į PANEVĖŽĮ ATVYKSTA LATVIJOS ČEMPIONATO LYDERIAI

Grįžę po trumpų atostogų FK „Panevėžys“ žaidėjai nuo pirmadienio vėl lieja prakaitą treniruotėse. Artimiausias LFF I lygos rungtynes mūsų miesto reprezentacinė komanda žais liepos 29 dieną išvykoje su „Pakruojo“ klubu.

Šį šeštadienį FK „Panevėžys“ namuose žais kontrolines rungtynes su RFS klubu iš Latvijos. Ši komanda, rungtyniaujanti Latvijos aukščiausioje lygoje, per 13 žaistų rungtynių surinko 34 taškus ir tvirtai pirmauja savo šalies čempionate.

RFS – futbolo klubas iš Rygos (jo pilnas pavadinimas Rygos futbolo mokykla). Iki 2008 metų sausio mėnesio klubas vadintas FK „Daugava-90“. Klubas įkurtas 2005 m. gegužės mėnesį, šiuo metu dalyvauja Latvijos „Virslygos“ čempionate.

2005 metais žinomas treneris Vladimiras Beliajevas ir futbolo agentas Andrejus Bacharevas nutarė atgaivinti Rygos „Daugavos“ klubą. 2005 m. įkūrė klubą. 2009 metais klubas žaidė „Virslygoje“, bet liko paskutiniai ir iškrito į pirmąją lygą. Nuo 2010 metų net šešis sezonus žaidė 1-oje šalies lygoje. 2015 m. užėmė trečią vietą 1-oje lygoje, tačiau dėl komandų pašalinimo iš čempionato jiems atsirado galimybė dalyvauti „Virslygos“ čempionate. 2016 metais RFS dalyvavo Latvijos „Virslygos“ čempionate ir užėmė šeštąją vietą.

Pernai RFS ekipa turėjo puikias galimybes tapti Latvijos vicečempione ir debiutuoti Europos lygos varžybose. Jeigu rygiečiai paskutiniajame šalies piemenybių ture būtų išvykoje įveikę „Jelgavos“ futbolininkus, jie būtų pasidabinę sidabro medaliais. Tačiau RFS pralaimėjo 0:1 ir liko tik penktoje vietoje.

Po praėjusio sezono komanda atsisveikino su treneriu Andrejumi Kalininu, prie klubo vairo stojo Valdas Dambrauskas. Šis  futbolo specialistas paskutinius sezonus vadovavo Vilniaus „Žalgiriui“, o dar anksčiau treniravo ir Panevėžio „Ekraną“.  V. Dambrauskui treniruoti RFS komandą padeda panevėžietis Marius Skinderis. Išlaikę komandos branduolį ir dar pasistiprinę keliais futbolininkai RFS vadovai neslepia savo ambicijų šiemet kovoti dėl Latvijos čempionato aukso medalių.

Šį šeštadienį, liepos 14 dieną, draugiškos rungtynės tarp „Panevėžio“ ir RFS komandų „Aukštaitijos“ (A. Jakšto g. 1) stadione prasidės 14 valandą. Įėjimas į rungtynes nemokamas.

Palikite komentarą

Skip to content