Iškovoti pirmieji medaliai klubo istorijoje

Futbolo klubas „Panevėžys“ lapkričio 23 dieną užbaigė „Optibet A lygos“ sezoną ir tą padarė kartu su istorine gaida. 36-ajame ture panevėžiečiai 2:1 (2:1) nugalėjo „Jonavą“ bei pirmą sykį klubo istorijoje užlipo ant prizininkų pakylos.

Per 36-erias rungtynes 62 taškus iškovoję panevėžiečiai čempionatą baigė treti.

Šeimininkai jau 1-ąją minutę galėjo išsiveržti į priekį, tačiau Elivelto bei Ariagnerio Smitho smūgius atrėmė Artiomas Fastovas. Kiek vėliau „Jonavos“ vartininkas išgelbėjo komandą nuo dar vieno A. Smitho bandymo.

Vienas iš pirmųjų jonaviečių priartėjimų prie „Panevėžio“ vartų baigėsi įvarčiu. 11-ąją minutę Artiomas Radčenka atliko perdavimą iš kairiojo krašto, o nuo varžovo atitrūkęs Juozas Lubas taikliai mušė pažeme. Vis dėlto „Panevėžys“ greitai perėmė iniciatyvą.

A. Smithas perkeldamas vartininką sudrebino vartų konstrukciją, tačiau 18-ąją minutę užsitęsusi ataka baigėsi Pijaus Širvio perdavimu bei efektingu Elivelto įvarčiu. Maža to, po 11 minučių Ergysas Kače tokiu pat įspūdingu smūgiu išvedė „Panevėžį“ į priekį.

Nuo 31-osios minutės panevėžiečiai turėjo žaisti dešimtiese, kadangi antrą geltoną kortelę prieš save išvydo E. Kače.

Po šio epizodo „Jonava“ pradėjo grėsmingiau atakuoti – vieną smūgį atrėmė Rafaelis Broetto, o po pertraukos mačo negalėjusį tęsti brazilą pakeitęs Ignas Driomovas taip pat du sykius turėjo gelbėti komandą. Prie varžovų vartų pavojingu smūgiu išsiskyrė P. Širvys, savo ruožtu, Jeffrey Sarpongo bandymą atrėmė A. Fastovas.

„Panevėžio“ futbolo klubas dėkoja sirgaliams, rėmėjams ir Panevėžio miesto savivaldybei už paramą viso sezono metu.