KLAIPĖDOJE MINIMALIU SKIRTUMU NUSILEISTA „KORALUI“

Po pertraukos vėl tęsiamos LFF Pirmos lygos pirmenybės. „Panevėžio“ futbolininkai 17-ojo turo rungtynes Klaipėdoje žaidė su vietos „Koralo“ ekipa ir pralaimėjo rezultatu 1:2 (1:1).

Dėl viršyto geltonų kortelių limito šiose rungtynėse „Panevęžio“ ekipai negalėjo padėti patyrę P. Lukšys ir Ž. Banys. Be to, tik vienas (R. Bilala) iš keturių naujokų legionierų turėjo teisę išbėgti į aikštelę. Kitų trijų transferių dokumentai iš buvusių žaidėjų klubų dar nepasiekė Lietuvos.

Rungtynes aktyviau pradėjo panevėžiečiai. Susitikimo pradžioje veiksmas beveik visą laiką vyko šeimininkų aikštės pusėje. 16-ąją rungtynių minutę klaipėdiečiai prasižengė prieš E. Tamulevičių ir į „Koralo“ vartus buvo paskirtas baudos smūgis. Iš 20 metrų nuotolio M. Savėno smūgiuotą kamuolį šeimininkų gynėjas sugebėjo nukreipti į kampinį.

Iškart po to „Koralo“ komanda surengė žaibišką kontrataką. Tuomet jau „Panevėžio“ vartininkas M. Suvaizdis išgelbėjo savo komandą, kai vienas prieš vieną buvo išbėgęs klaipėdietis. Po šio epizodo žaidimas išsilygino. Vis dėlto pirmasis įvartis krito į svečių vartus. Legionierius iš Baltarusijos M. Lukašievičius surengė solo reidą ir 21-ąją mačo minutę pasiuntė kamuolį į „Panevėžio“ vartus.

Netrukus T. Markevičius ir R. Misiūnas turėjo puikias galimybes išlyginti rezultatą, bet jų smūgiai tikslo nepasiekė. 28-ąją susitikimo minutę panevėžiečiams pavyko išlyginti rezultatą. A. Ribokas tiksliai pakėlė kamuolį, o E. Tamulevičius tiksliu smūgiu galva jį pasiuntė į uostamiesčio komandos vartus. Pirmajame kėlinyje dar po vieną puikiausią progą turėjo T. Markevičius ir R. Misiūnas, bet jomis nepasinaudojo. Vieną labai gerą progą turėjo ir šeimininkai.

Po pertraukos svečiai iš Panevėžio ėmė dominuoti aikštėje, taip perimdami ir kamuolio kontrolę. Dėl šios priežasties „Koralas“ ėmėsi kontratakų taktikos. Tik sėkmingai apsigynę aikštės šeimininkai ėmė galvoti, kaip užpulti varžovus. Būtent kontratakos metu 53-ąją minutę „Koralo“ ukrainietis Sergejus Lozinskis išvedė klaipėdiečius į priekį.

60-ąją mačo minutę R. Misiūno smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į „Koralo“ vartų skersinį, kirto vartų liniją ir išskriejo atgal į aikštę. Rungtynių arbitras užskaitė įvartį ir parodė į aikštės vidurį. Su šiuo sprendimu nesutiko „Koralo“ futbolininkai. Tuomet klaipėdiečiai pribėgo prie linijos teisėjo ir pradėjo jam įrodinėti, kad kamuolys nebuvo įskriejęs į vartus. Po kelias minutes trukusios diskusijos aikštės teisėjas, pasitaręs su linijos arbitru, savo pirminį sprendimą pakeitė ir įvarčio neįskaitė.

Kiek vėliau „Koralo“ baudos aikštelėje buvo pargriautas M. Savėnas, tačiau teisėjas ten pražangos neįžvelgė.

70-ąją susitikimo minutę E. Tamulevičius iš 16 metrų nuotolio šovė visiškai šalia „Koralo“ vartų virpsto. Jau po minutės klaipėdiečio J. Bičkaus smūgiuotas kamuolys sudrebino „Panevėžio“ vartų konstrukciją.

Besibaigiant rungtynėms E. Tamulevičius ir T. Markevičius turėjo puikias progas išlyginti rezultatą, bet jomis vėl nepasinaudojo.

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Džiugas Petrauskas (84′ Rigobertas Songas) , Yura Podo, Domantas Nebilevičius, Arnas Ribokas (76′ Rokas Lazdinauskas) , Mitani Tsubasa, Mantas Savėnas, Ronaldas Misiūnas, Tadas Markevičius, Rolandas Bilala (69′ Mindaugas Butkus), Edvardas Tamulevičius.

Artimiausias rungtynes „Panevėžio“ komanda žais rugpjūčio  5 dieną namuose su Kėdainių „Nevėžiu“. Susitikimas „Aukštaitijos“ stadione prasidės 13 valandą.

Futbolo klubas „Panevėžys“ asociacijos pagrindu įsteigtas 2015 metais, o 2017 metais reorganizuotas į viešąją įstaigą. Komandą iš viso sudaro 27 žaidėjai. Tarp pagrindinių klubo rėmėjų – Panevėžio miesto savivaldybė, dalininkė – bendrovė „Naftėnas“, „Kalnapilio-Tauro“ grupė ir „Panevėžio keliai“. FK „Panevėžys“ – vienintelis futbolo klubas Lietuvoje, turintis savo palaikymo šokėjų komandą.