FK „PANEVĖŽYS“ DĖL TIKROVĖS NEATITINKANČIŲ TEIGINIŲ KREIPĖSI Į ŽURNALISTŲ ETIKOS SARGUS

Š. m. liepos 17 d. portale futbolas.lt ir futbolas.lt „Facebook“ paskyroje buvo patalpintas straipsnis „Panevėžyje“ rasizmo ir smurto skandalas – kaltindamas M. Savėną, Ch. Atsina Lietuvą paliko parašęs raštą LFF“. Futbolo klubo „Panevėžys“ vadovai ir žaidėjai, sugrįžę po atostogų, komandos susirinkime išnagrinėjo straipsnyje pateiktus teiginius ir vertina juos kaip neobjektyvius bei tendencingus, šio straipsnio teiginiai akivaizdžiai neatitinka tikrovės. Nors Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas dar nebaigė tyrimo, portalas futbolas.lt jau kaip faktą pateikia įvykių versiją. Be to, nusižengiant žurnalistų etikai, straipsnyje pateikta tik vienos pusės įvykių versija.

Straipsnyje teigiama, kad „vyriausiuoju treneriu paskirtas Mantas Savėnas ir toliau sėkmingai (?) eina pareigas, nepaisant to, kad tinkamos licencijos jis jam neturi“, nors tas pats portalas futbolas.lt š. m. birželio 28 d. rašė, kad „…netrukus oficialus vyriausiojo trenerio postas atiteks … Albertui Klimavičiui“. T. y. portalo futbolas.lt žurnalistas akivaizdžiai ir sąmoningai klaidina skaitytojus.

Straipsnyje rašoma, kad M. Savėnas „šiuo metu yra užsienyje ir į futbolas.lt skambutį neatsakė“. Iš tiesų M. Savėnas iš Lietuvos nebuvo išvykęs ir kitų žiniasklaidos priemonių (15min.ltlrytas.tv, sekunde.lt) žurnalistai susisiekė su M. Savėnu ar panaudojo svetainėje fk-panevezys.lt skelbtą informaciją, t. y. profesionaliai paskelbė ir kitą nuomonę. Futbolas.lt žurnalistas skambino tik kartą pavakare, o M. Savėnui neatsiliepus patalpino straipsnį be jo komentaro. Net ir neatsiliepus M. Savėnui žurnalistas turėjo galimybę susisiekti su vyr. treneriu Albertu Klimavičiumi, trenerio asistentu Dainiumi Glevecku, klubo direktoriumi Broniumi Vaitiekūnu ir gauti informacijos dėl aprašomo įvykio ar paprašyti padėti susisiekti su M. Savėnu.

Straipsnyje teigiama, kad konflikto dalyvius išskyrė D. Gleveckas, nors kitame straipsnyje liepos 19 d. tas pats portalas rašo, kad „nuo tolimesnių veiksmų jį sulaikė treneris Albertas Klimavičius“.

Portalo futbolas.lt žurnalistas liepos 17 d. straipsnyje teigia, jog „jau aišku, kad į „Panevėžį“ negrįš Rigobertas Songas“. Iš tiesų futbolininkas R. Songas po atostogų į „Panevėžį“ grįžo liepos 22 d. ir jau treniruojasi su komanda.

Portalo futbolas.lt žurnalistas, formuodamas tendencingą neigiamą nuomonę apie klubą, taip pat teigia, kad „Komandą paliko ir būrys talentingiausių jaunųjų futbolininkų“. Iš tiesų keturi klubo žaidėjai šiemet baigė gimnazijas ir planuoja mokytis aukštosiose mokyklose Kaune bei Vilniuje, t. y. natūrali klubo žaidėjų kaita, nors portalo futbolas.lt žurnalistas tai siekia pateikti neigiamame fone. Trys iš šių vaikinų nėra panevėžiečiai, o Panevėžyje praleido tik keletą metų, tol, kol baigė Raimundo Sargūno sporto gimnaziją.

Klubo vadovų ir žaidėjų nuomone, toks tikrovę neatitinkančių teiginių paskelbimas diskredituoja „Panevėžio“ klubą bei teršia jo reputaciją visuomenės akyse.

FK „Panevėžys“ jau kreipėsi į dvi institucijas – Lietuvos žurnalistų sąjungą bei Visuomenės informavimo etikos asociaciją – su prašymu išnagrinėti portalo futbolas.lt straipsnyje pateiktus tikrovės neatitinkančius teiginius ir atsakyti, ar buvo pažeisti Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas bei Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas.

Artimiausiu metu FK „Panevėžys“ ketina kreiptis ir į kitas institucijas dėl futbolas.lt pateiktų tikrovės neatitinkančių teiginių.

 

Palikite komentarą

Skip to content