KURIOZINIS ĮVARTIS LĖMĖ SKAUDŲ „PANEVĖŽIO“ PRALAIMĖJIMĄ

Mantas Jankevičius

„Panevėžio“ futbolininkai šį sekmadienį namuose priėmė Vilniaus „Vyčio“ komandą, su kuria žaidė LFF taurė rungtynes, kuriose sprendėsi kuri komanda pateks į taurės pusfinalį, po kuriozinio įvarčio panevėžiečiai turėjo pripažinti svečių pranašumą rezultatu – 0:1(0:1).

Pačioje rungtynių pradžioe pavojingu epizodu pasižymėjo „Panevėžio“ futbolininkai. Puikiai kamuolį prasimetus M.Savėnas turėjo progą tolimam smūgiui, tačiau nusprendė atiduoti perdavimą komandos draugui, kuriam sėkmingai smūgiuoti nepavyko. Prabėgus keletai minučių „Vytis“ pradėjo žaisti aktyviau ir didžiąją kėlinio dalį kėlė daugiau pavojaus šeimininkų vartams.

Bet ko gero rungtynių pradžia labiau įsiminė dėl keleto susistumdymų tarp žaidėjų, vieno susistumdymo metu geltona kortele buvo nubaustas M.Savėnas.

20-ąją minutę komandos apsikeitė pavojingais epizodais. T.Markevičius bandė smūgiuoti, tačiau smūgis buvo silpnas ir vartininkus kamuolį sugavo. Tuo tarpu kitos atakos metu svečiai labai pavojingai įžaidė kamuolį į „Panevėžio“ baudos aikštelę, kamuolį praleido D.Nebilevičius, o prie jo prišokęs „Vyčio“ žaidėjas smūgiavo virš vartų.

Prabėgus dar keletai minučių „Vyčio“ futbolininkai ilgais perdavimais išbalansavo panevėžiečius, tačiau tikslaus smūgio į vartus atlikto nepavyko.

41-ąją minutę krito įvartis, kuris atnešė pergalę „Vyčio“ komandai. „Panevėžio“ futbolininkai prasižengė visai netoli aikštės vidurio. Baudos smūgio metu kamuolį bandė įžaidinėti Arminas Vaskela, tačiau nei vienam žaidėjui nepavyko jo priliesti, kol galiausiai kamuolys tiesiog įkrito į „Panevėžio“ vartus – 0:1.

Prasidėjus antrajam kėliniui komandos taip pat apsikeitė pavojingais epizodais. Baudos smūgio metu kamuolį sugavo M.Suvaizdis, tuo tarpu kitos atakos metu Roland Bilala įsiveržė į „Vyčio“ baudos aikštelės  atliko perdavimą komandos draugams, tačiau puikia galimybe nepasinaudojo nei vienas panevėžietis.

66-ąją rungtynių minutę „Vyčio“ žaidėjas Leonardo Soares sugebėjo išvesti Artur Skuratovic  į „Panevėžio“ baudos aikštelę,  „Vyčio“ žaidėjui pavyko kamuolį perkelti per M.Suvaizdį, tačiau riedantį kamuolį į tuščius vartus spėjo išmušti Mitani Tsubasa.

Vos po kelių minučių „Vytis“ turėjo dar vieną progą, tiesiai prieš M.Suvaizdį buvęs „Vyčio“ žaidėjas smūgiavo tiesiai į vartininką, M.Suvaizdis kamuolį šalia kito „Vyčio“ žaidėjo, bet šis smūgiuoti nesugebėjo.

Rungtynėms einant į pabaigą panevėžiečiai stengėsi rezultatą išlyginti. Neblogoje situacijoje buvo atsidūręs Mindaugas Butkus, tačiau jo smūgį blokavo „Vyčio“ gynėjas. Kiek vėliau kamuolį, baudos smūgio metu, bandė įžaidinėti M.Savėnas, jo keltas kamuolys pasiekė komandos draugą, bet smūgis galva nebuvo labai stiprus ir kamuolys atsidūrė S.Klevinsko rankose.

Dar viena progą „Panevėžys“ turėjo jau per pridetą teisėjo laiką. Kamuolį šalia baudos aikštelės perėmė M.Butkus, kuris atliko perdavimą į baudos aikštelę, ten iš eigos bandė smūgiuot Marret King, tačiau smūgis buvo tiesiai į vartininką.

„Panevėžys“ – Vilniaus „Vytis“ 0:1 (0:0).

41` [0:1] Arminas Vaskela

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Mantas Savėnas, Džiugas Petrauskas, Tadas Markevičius(69` Mindaugas Butkus), Žilvinas Banys, Edvardas Tamulevičius, Mitani Tsubasa(85` Arnas Ribokas), Yurii Podo, Domantas Nebilevičius, Roland Bilala(59` Ronaldas Misiūnas), Marrett King.

Futbolo klubas „Panevėžys“ asociacijos pagrindu įsteigtas 2015 metais, o 2017 metais reorganizuotas į viešąją įstaigą. Komandą iš viso sudaro 27 žaidėjai. Tarp pagrindinių klubo rėmėjų – Panevėžio miesto savivaldybė, dalininkė – bendrovė „Naftėnas“, „Kalnapilio-Tauro“ grupė ir „Panevėžio keliai“. FK „Panevėžys“ – vienintelis futbolo klubas Lietuvoje, turintis savo palaikymo šokėjų komandą.