PANEVĖŽIEČIAI ĮVEIKĖ VIENUS IŠ LYGOS LYDERIŲ

Šiandien labai svarbų LFF I lygos susitikimą FK „Panevėžys“ namuose žaidė su Gargždų „Banga“. Šeimininkai, audringai palaikomi savo žiūrovų, sužaidė  puikias rungtynes ir iškovojo pergalę rezultatu 2:0 (0:0)

Panevėžiečiai puikiai žinojo, kad tik pergalė jiems išsaugotų realias galimybes kovoti dėl pirmosios vietos. Nors iki šių rungtynių šeimininkai turėjo vienu tašku daugiau nei svečiai, bet „Panevėžys“ buvo sužaidęs 23 susitikimus, o „Banga“ – 22.

Mačo pradžioje abi ekipos rungtyniavo atsargiai, o vartininkai darbo beveik neturėjo. Pirmieji pasižymėti puikią progą turėjo panevėžiečiai. 18-ąją susitikimo minutę, po „Bangos“ gynėjo E. Bračkaus klaidos, D. Kingas perėmė kamuolį, įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, bet iš dėkingos progos smūgiavo šalia vartų virpsto.

Dar vieną gerą galimybę pelnyti įvartį šeimininkai turėjo 37-ąją susitikimo minutę. Varžovų baudos aikštelėje gavęs puikų perdavimą iš komandos draugo E. Tamulevičius iš geros padėties šovė virš svečių vartų.

Pirmajame kėlinyje „Bangos“ futbolininkai daugiau dėmesio skyrė gynybai, o pasitaikius galimybei, rengė greitus išpuolius. Svečių futbolininkai D. Zubauskas ir  P. Lotužys bandė grąsinti šeimininkų vartams, bet abu kartus panevėžiečių vartininkas M. Suvaizdis žaidė šaltakraujiškai ir patikimai.

Iškart po pertraukos šeimininkai tiesiog užgulė svečių vartus, o pirmojo mačo įvarčio ilgai laukti neteko. 50-ąją rungtynių minutę T. Salamanavičius iš arti pasiuntė kamuolį į „Bangos“ vartus. Po 7 minučių beveik visi „Aukštaitijos“ stadione susirinkę žiūrovai pakilo iš savo vietų, kai D. Kingas dar kartą nuginklavo svečių vartininką I. Driomovą.

Įgiję dviejų įvarčių persvarą, panevėžiečiai daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui. Gargždiškiai, neturėdami kur trauktis, bandė pakreipti rungtynių eigą kita linkme. Antrojo kėlinio viduryje iš geros padėties į vartų plotą nepataikė G. Samsonikas, o kiek vėliau „Bangos“ kapitono K. Urbaičio smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į „Panevėžio“ vartų skersinį.

Neliko skolingi ir aikštės šeimininkai. Jie surengė dvi itin pavojingas kontratakas, bet nei J. Skinderiui, nei R. Misiūnui pelnyti įvarčio nepavyko.

Šiam susitikimui teisėjavęs geriausias Lietuvos teisėjas G. Mažeika užfiksavo pelnytą panevėžiečių pergalę rezultatu 2:0.

Įveikę svečius, panevėžiečiai vėl pakilo į pirmąją vietą. Dabar FK „Panevėžys“ turi 52 taškus. Kėdainių „Nevėžio“ sąskaitoje 50 taškų, „Bangos“ – 48.  Tiesa, panevėžiečiai šiame sezone jau žaidė 24 susitikimus, o kėdainiečiai ir gargždiškiai – po 23.

„Panevėžio“ komanda rungtynes su Gargždų „Bangos“ žaidė tokios sudėties: M. Suvaizdis, T. Kačerauskas, M. Fridrikas, V. Gašpuitis, A. Karvackis, Ž. Banys (86‘ R. Misiūnas), J. Skinderis, T. Salamanavičius (75‘ R. Lazdinauskas), P. Janušauskas (90‘ M. Butkus), D. Kingas, E. Tamulevičius (65‘ E. Fiodorovas).