PRIE FK „PANEVĖŽYS“ VAIRO – ŽINOMAS SPECIALISTAS IŠ MOLDOVOS

Gintaras Brazdžionis

Šiandien FK „Panevėžys“ pasirašė sutartį su nauju vyriausiuoju treneriu Aleksandru Kurtijanu iš Moldovos. Su 43-ejų metų specialistu sutartis pasirašyta iki sezono pabaigos.

Kišiniove gimęs A. Kurtijanas sulaukęs vos septyniolikos užsivilko gimtojo „Zimbru‘ klubo marškinėlius ir šiai komandai atstovavęs penkis sezonus,  tiek pat sykių tapo Moldovos čempionu. 1996-1997 metų sezone A. Kurtijanas gynė Lenkijos „Vidzev“ klubo garbę ir kartu su komandos draugais tapo šios šalies čempionato aukso medalių laimėtojais. Kitais metais futbolininkas persikėlė į Rusiją ir kartu su Sankt Peterburgo komanda laimėjo šalies taurę. A. Kurtijanas pateko tarp 33 geriausių Rusijos čempionato futbolininkų. 1999-aisiais metais A. Kurtijanas debiutavo Vokietijos „Bundeslygoje“, kur atstovavo „Hamburg“ klubui. Po sezono Vokietijoje futbolininkas vėl sugrįžo į Rusiją, kur atstovavo Sankt Peterburgo „Zenito“ bei Maskvos „Torpedo-ZIL“ komandoms.

Saugo pozicijoje rungtyniavęs žaidėjas per savo karjerą nuo 1994 iki 2001 metų sužaidė 38 rungtynes Moldovos nacionalinėje rinktinėje. A. Kurtijanas du kartus (1993 ir 1998 metais) buvo išrinktas geriausiu Moldovos futbolininku.

Trenerio poste A. Kurtijanas debiutavo 2006 metais, kai stojo prie savo gimtojo „Zimbru‘ klubo vairo. 2008-2009 metų sezone jaunas specialistas dirbo Sankt Peterburgo „Smenos-Zenit‘ vyriausiojo trenerio asistentu. 2011-2014 metų sezone A. Kurtijanas dirbo vyriausiuoju treneriu Moldovos jaunimo rinktinėje. Atrankos į 2015 metų Europos čempionatą cikle šio trenerio vadovaujama Moldovos jaunimo rinktinė per 10 rungtynių surinko 16 taškų, užėmė trečiąją vietą, į priekį praleisdama tik Anglijos ir Suomijos bendraamžius.

2014-2015 metų sezone A. Kurtijanas buvo vyriausiasis Moldovos nacionalinės rinktinės treneris. Praėjusiame sezone specialistas iš Moldovos dirbo Latvijos „Jelgavos‘ klube.

Paklaustas, kodėl buvo apsistota būtent ties šia kandidatūra, FK „Panevėžys“ direktorius Bronus Vaitiekūnas pasakė: „ Klubas neskubėjo ir rinkosi vyriausiąjį trenerį iš kelių kandidatų. Kalbėjomės ir su lietuviais, ir su užsieniečiais. Manome, kad šis specialistas atitinka visus kriterijus. A. Kurtijanas pats žaidė aukšto lygio čempionatuose, be to, jau turi daugiau nei dešimties metų trenerio patirtį. Treneris, kuris dirbo ir su jaunimo, ir su vyrų rinktinėmis, manau, bus autoritetas FK „Panevėžys‘ futbolininkams“.

Vos tik atvykęs į Panevėžį, A. Kurtijanas panoro kuo greičiau susipažinti su komanda. Pirmadienio vakare FK „Panevėžys“ būstinėje įvyko pirmoji vyriausiojo trenerio ir futbolininkų pažintis. Specialistas iš Moldovos trumpai prisistatė susirinkusiems ir pasakė, kad jau rytoj prasidės pasiruošimas naujajam sezonui.

Antradienį FK „Panevėžys‘ futbolininkai jau rinkosi į pirmąją treniruotę, kurioje dalyvavo 20 futbolininkų. Pasiruošimo naujajam sezonui metu FK „Panevėžys‘ planuoja sužaisti 5-6 draugiškas rungtynes. Jau šį šeštadienį FK „Panevėžys“ futbolininkai, pasiskirstę į „A‘ ir „B“ komandas, tarpusavyje sužais kontrolines rungtynes.

Šiandien, trečiadienį, FK „Panevėžys“ ir A. Kurtijanas pasirašė sutartį iki sezono pabaigos.

Vos tik pasirašęs sutartį A. Kurtijanas atsakė į FK „Panevėžys‘ svetainės klausimus.

Ar Jums buvo netikėtas FK „Panevėžys“ pasiūlymas?

Tai nebuvo netikėta. Jau senokai bendravau su klubo vadovais, tačiau galutinį sprendimą priėmiau tik susitikęs ir artimiau susipažinęs su esama situacija.

Kas nulėmė Jūsų apsisprendimą?

Man patiko komandos vadovų vizija. Jie nori matyti savo miesto klubą tarp stipriausiųjų Lietuvos komandų. Panevėžys turi gilias futbolo tradicijas, todėl bendromis pastangomis bandysime eiti į priekį.

Ar tai, kad treniruosite Pirmos lygos komandą, nėra žingsnis atgal Jūsų trenerio karjeroje?

Tikrai taip nemanau. Klubas jaunas, ambicingas ir siekiantis aukštų tikslų. Aš mėgstu iššūkius ir jiems esu pasiruošęs.

Ar esate gerai susipažinęs su Lietuvos futbolu?

Jūsų futbolas man pakankamai žinomas. Būnant Moldovos rinktinės žaidėju teko rungtyniauti prieš Lietuvos komandą. Treniruojant Moldovos jaunimo rinktinę teko žaisti atrankos turnyre su Lietuvos komanda. Su FK „Panevėžys“ žaidėjais artimiau susipažinsiu treniruočių proceso metu.

Jūsų nuomone, vietos žaidėjai ar legionieriai turi vesti komadą į pergales?

Šiuo klausimu kategoriškas nebūčiau. Viskas priklauso nuo futbolininko meistriškumo. Suprantama, kad antroje pagal pajėgumą Lietuvos futbolo lygoje nėra taip paprasta privilioti labai aukšto lygio užsieniečius.

Kuo labiau ketinate remsis: jaunimu ar veteranais?

Visų pirma reikia iš arčiau susipažinti su žaidėjais. Aš manau, kad aikštėje turi būti tas futbolininkas, kuris tuo metu geresnis. Nesvarbu ar jam 18-ika, ar 35-eri. Panevėžio jaunimas puikiai žaidžia šalies Elitinėje lygoje ir turi galimybes įsitvirtinti pagrindinėje miesto komandoje.

Koks futbolas Jums arčiau širdies: gynybinis ar puolamasis?

Svarbiausia- rezultatas. Kalbat apie stilių, reikia žiūrėti, kokie futbolininkai rungtyniauja komandoje.

Jūsų nuomone, kodėl Lietuvos futbolas šiuo metu išgyvena tokį nuosmūkį?

Man sunku atsakyti į šį klausimą. Galiu pasakyti apie Moldovos futbolą. Neseniai buvo papildyti šalies čempionato  nuostatai, kad aukščiausios šalies lygos komandos rungtynių metu privalo aištėje turėti jaunus futbolininkus. Tai davė rezultatą. Jaunų futbolininkų lygis pakilo ir dabar jau penki futbolininkai atstovauja nacionalinei rinktinei, dar visiškai neseniai rungtyniavę jaunimo komandoje.

Ar pasiruošęs įgyvendinti klubo tikslus naujajame sezone?

Taip. Klubo vadovai, kaip ir praėjusiame sezone, kelia tikslus komandai iškopti į Lietuvos „A“ lygą. Šiam iššūkiui esu pasiruošęs.

 

 

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Palikite komentarą

Skip to content