STADIONAS SKANDAVO AČIŪ!

Panevėžiečiai sugrįžo į pergalių kelią. 11 turo rungtynėse Kaune net 6 įvarčius įmušę į varžovų vartus panevėžiečiai pradžiugino ir savo sirgalius. Varžovas stiprus ir demonstruojantis gražų bei greitą futbolą 11 ture taip pat šventė pergalę ir ne prieš bet ką, o čempionato lyderius – Kazlų Rūdos „Šilą“.

Taigi, „Panevėžys“ – „Palanga“. Nors varžovai įsibėgėję ir, kaip minėjau, demonstruoja aukšto lygio žaidimą, panevėžiečiai nieko nelaukę nusprendė patikrinti varžovų vartininko budrumą. Pirmasis į varžovų vartus smūgiavo Vilus Giedraitis, o netrukus krito ir pirmasis įvartis. Po gražios atakos tikslus Svajūno Čyžo perdavimas į baudos aikštelės vidurį Mantui Savėnui ir kapitonas savo šanso nepaleidžia. 9-ta minutė ir panevėžiečiai pirmauja 1:0. Panevėžiečiai nesustoja. Ilgas perdavimas Jonui Skinderiui ir varžovai stabdo panevėžietį išmušdami kamuolį už vartų linijos.

Kampinis. Pirmas prie kamuolio suskumba Tomas Rakašius ir kamuolys vartų tinkle…., bet teisėjai įvarčio neįskaito, įžvelgdami nuošalę. Po tokios pradžios „Palangos“ futbolininkai atsibunda. 20 minutę jų reidą stabdo Marius Suvaizdis, atmušdamas stipriai smūgiuotą kamuolį. Varžovai tęsia ataką, bet šį kartą ją nutraukia mūsų komandos gynėjai. Varžovai didina tempą ir sukuria dar vieną gražią ataką: keli tikslūs trumpi perdavimai baudos aikštelėje baigiasi netiksliu paskutiniu perdavimu ir kamuolį į aikštę grąžina Marius Suvaizdis.

Visgi svečiai, baigiantis kėliniui sugeba perduoti kamuolį vienam iš rezultatyviausių savo komandos žaidėjų- Gvidui Juškai(7 įvarčiai čempionate), po kurio gražaus, gana tolimo smūgio rezultatas tampa 1:1. Palangiškiai surengia dar vieną greitą ataką ir vienas prieš Marių Suvaizdį išbėga pirmojo įvarčio autorius Gvidas Juška, laimei panevėžiečių vartų sargas sužaidžia nepriekaištingai. Pirmasis kėlinys baigiasi taikiai- 1:1. Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvą perima svečiai. Galima tik spėlioti, kad panevėžiečiai pirmajame kėlinyje atidavė daug jėgų stabdydami varžovus, o „Palangos“ futbolininkai išliko taip pat aktyvūs ir greiti, kaip pirmojo kėlinio pabaigoje.

Galbūt ir antrasis įvartis po gražaus Gvido Juškos smūgio paaiškinamas gana paprastai: panevėžiečiai pavargo ir nebesuspėja uždengti varžovų. 8- ta antrojo kėlinio minutė ir svečiai įgyja pranašumą- 1:2. Panevėžiečių treneris Virginijus Liubšys pakeičia net 4 žaidėjus, bet varžovai ir toliau aktyviai rengia atakas. Gana geros progos neišnaudoja Simonas Urbys. Visgi panevėžiečiai nežada susitaikyti su tokiu rezultatu ir Sigitas Olberkis, puikiu smūgiu nuginkluoja varžovų vartininką, įrodydamas, kad „įvarčių badas“ buvo laikinas.

2:2. Po šio įvarčio kirba mintis, kad reikia dar vieno, kaip sakoma „iki pilnos laimės“. Ir čia savo žodį taria Povilas Lukšys. Laiku ir vietoje atsidūręs komandos žaidėjas, nuo seno garsėjantis savo sugebėjimu „užuosti“ gerą poziciją sukelia ovacijų bangą. 3:2. Dabar jau norisi, kad laikas suktųsi greičiau. Tiesa, panevėžiečiai sukuria dar vieną puikią progą. Vienas prieš varžovų vartininką išbėga Svajūnas Čyžas, bet jo smūgiuotą kamuolį atremia varžovų vartininkas. Baigiantis rungtynėms labiausiai nervintis privertė aikštės teisėjas, niekaip nenorėjęs skelbti rungtynių pabaigos, bet, kaip sakoma: apie teisėją gerai arba nieko. Tai šiam kartui pasirenku- nieko. Puiki, nors ir labai nelengva pergalė.

Rezultatas 3:2. Džiugu buvo girdėti, po teisėjo švilpuko, skelbiančio rungtynių pabaigą, stadione susirinkusių sirgalių skanduojamą AČIŪ…AČIŪ. Ačiū už kovingumą, už pelnytą pergalę. Panevėžiečius, žaidžiančius namuose išvysime 14 turo rungtynėse birželio 23 d. 20:30 val. Mūsiškių varžovai bus Trakų vienuolikė. 13 ture susitikimas Kaune su „Kauno“ futbolininkais.