ŠVENTŲ VELYKŲ PROGA – DAR VIENA PERGALĖ

Antrąją pergalė šių metų LFF I lygos pirmenybėse iškovojo FK „Panevėžys“. Namuose rungtyniavę panevėžiečiai rezultatu 1:0 (0:0) įveikė Vilniaus „Žalgirio B“ ekipą.

Nuo pat susitikimo pradžios aikštės šeimininkai įgijo akivaizdžią teritorinę persvarą, bet itin pavojingų momentų pirmoje kėlinio pusėje prie svečių vartų nesukūrė. Puikią progą pasižymėti 34-ąją mačo minutę turėjo E. Tamulevičius, bet, iššokęs vienas prieš varžovų vartininką, nesugebėjo jo įveikti. Netrukus E. Fiodorovas, V. Gašpuitis ir E. Tamulevičius neišnaudojo labai gerų progų įvarčiui pasiekti. „Žalgirio B‘ komanda prie panevėžiečių vartų iki pertraukos nesukūrė nei vieno pavojingo momento.

FK „Panevėžys“ vyr. treneris A. Kurtijanas pertraukos metu atliko kelis keitimus, o jo auklėtiniai antrajame kėlinyje turėjo dar didesnę iniciatyvą. 58-ąją minutę vienas su vilniečių vartininku atsidūrė R. Lazdinauskas, bet nesugebėjo jo pergudrauti. Vis dėlto, varžovų vartų apgultis baigėsi įvarčiu į „Žalgirio B“ komandos vartus. A. Karvackiui pakėlus kamuolį nuo kampinio gairelės, FK „Panevėžys“ kapitonas P. Janušauskas 77-ąją susitikimo minutę  iš arti pelnė įvartį. Vilniečiai bandė žaisti aktyviau, bet jų atakas sėkmingai stabdė aikštės šeimininkų gynėjai. Jaunieji žalgiriečiai tik 84-ąją susitikimo minutę kėlė pirmąjį kampinį prie šeimininkų vartų. Rungtynių teisėjas pridėjo 4 minutes, bet svečiai per jas nieko pavojingo nesugebėjo sukurti.

FK „Panevėžys“ šventė kuklią, bet pelnytą pergalę rezultatu 1:0. Tokiu pačiu rezultatu panevėžiečiai iškovojo pergalę ir pirmajame ture, kai namuose įveikė FC „Pakruojis“ komandą.

FK ,,Panevėžys“ žaidė tokios sudėties: M. Suvaizdis, I. Tsyvilka, M . Dūda, V. Gašpuitis, A. Karvackis (85 min. T. Kačerauskas), Ž. Banys, E. Fiodorovas (46 min. I. Florea, 68 min. T. Markevičius), J. Skinderis (58 min. M. Butkus), P. Janušauskas, R. Lazdinauskas, E. Tamulevičius (46 min. D. Kingas).

Po susitikimo abiejų komandų vyriausieji treneriai liko patenkinti savo auklėtinių pasirodymu.

„Šiose rungtynėse atrodėme žymiai geriau nei mače su „Pakruoju“. Nors rezultatas toks pat, bet progų prie varžovų vartų sukūrėme gerokai daugiau. Problema ta, kad dėkingiausių progų nesugebame realizuoti. Vienu atveju pritrūko sėkmės, kitu – meistriškumo.  Pradžia nebloga. Iškovojome 6 taškus iš tiek pat galimų, tačiau dar tik prasidėjo sezonas ir reikia toliau kryptingai dirbti. Dabar labai atsakingai ruošimės rungtynėms Alytuje su vietos „Dainava“, –  sakė FK „Panevėžys‘ strategas A. Kurtijanas.

„Žalgirio B‘ vairininkas Žydrūnas Grudzinskas gyrė savo auklėtinius už kovingumą.

„Išvykoje žaisti su gerokai labiau patyrusiais varžovais visada sunku. Mūsų komandoje žaidė vien 17-19 metų vaikinai, iš kurių pusė pirmą kartą debiutavo LFF I lygos pirmenybėse. Vaikinai neblogai laikėsi prieš rungtynes numatyto plano. Galbūt panevėžiečiai kiek neįvertino mūsų, bet jauni futbolininkai neatrodė pasimetę ir manęs tikrai nenuvylė“, – teigė Ž. Grudzinskas.

Artimiausias rungtynes FK „Panevėžys‘ žais sekmadienį, balandžio 8 dieną, išvykoje su Alytaus „Dainava“.