FK „PANEVĖŽYS“ RUNGTYNIAVO RYGOJE

Savaitgalį FK „Panevėžys“, intensyviai ruošdamasis artėjančiam sezonui, sužaidė dar vieną draugišką susitikimą. Panevėžiečiai Rygoje susitiko su vietos „Metta“ ekipa ir po atkaklios kovos nusileido rezultatu 1:2 (0:2). FK „Panevėžys“ šis susitikimas buvo jau šeštasis naujoje sezono pasiruošimo cikle.

Futbolo klubas „Metta“ gyvuoja antrą dešimtmetį. Komanda buvo įkurta 2006-aisias metais ir kelis sezonus rungtyniavo pirmoje Latvijos futbolo lygoje. 2011-aisias metais, tapusi šios lygos nugalėtoja, „Metta“ pateko į stipriausiąją šalies futbolo lygą (Virsliga), kurioje runtyniauja ir dabar. Per šešis sezonus, praleistus Virsligoje, „Metta“ labai aukštų rezultatų nepasiekė. Praėjusių metų pirmenybėse ši ekipa stipriausiųjų šalies klubų grupėje užėmė septintąją vietą.

Susitikimas panevėžiečiams prasidėjo nesėkmingai ir jau 4-ąją mačo minutę šeimininkų puolėjas N. Ivanovs pelnė įvartį. Tas pats futbolininkas pasižymėjo ir 21-ąją susitikimo minutę. Pirmojo kėlinio viduryje „Metta“ pirmavo rezultatu 2:0.  Abu įvarčiai į mūsų komandos vartus krito suklydus gynėjams, kurie bandė daryti dirbtinę nuošalę.

Po pertraukos svečiai perėmė iniciatyva, ilgiau kontroliavo kamuolį ir kūrė pavojingus momentus prie šeimininkų vartų. Gerų progų įvarčiui pasiekti neišnaudojo Ž. Banys, E. Fjodorovs, E. Tamulevičius. 77-ąją rungtynių minutę FK „Panevėžys“ pavyko pelnyti įvartį. R. Lazdinauskas, prasiveržęs kraštu, iš aštraus kampo nuginklavo aikštės šeimininkų vartininką. Po to vieną sykį kamuolys sudrebino „Metta“ vartų skersinį, o kitą kartą šeimininkus išgelbėjo puikiai sužaidęs jų vartininkas. Nepaisant visų pastangų, per likusį laiką panevėžiečiams nepavyko išlyginti rezultato.

Susitikimą su Latvijos klubu panevėžiečiai pradėjo tokios sudėties: M. Suvaizdis, M. Dūda, I. Pūžė, I. Tsyvilka, A. Karvckis, Ž. Banys, M. Butkus, E. Fjodorovs, I. Florea, B. Panzo ir peržiūroje esantis žaidėjas.

Po keitimų aikštėje pasirodė D. Petrauskas, D. Kingas,  E. Tamulevičius, T. Markevičius, R. Lazdinauskas.

„Metta“ šias rungtynes pradėjo tokios sudėties: D. Ošas, D. Strodas, K. Gulbis, K. Ševeļovs, K. Seriba, U. Abass, E. Emsis, B. Fazili, R. Šibass, V. Fjodorovs, Ņ. Ivanovs.

Po keitimų šeimininkų komandoje rungtyniavo M. Zegele ir I. Korotkovs.

FK „Panevėžys“ vyriausiasis treneris Aleksandras Kurtijanas, paprašytas įvertinti pasiruošimą artėjančiams sezonui, sakė: „Rygoje sužaidėme du skirtingus kėlinius. Iki pertraukos šeimininkai pranoko mus, o antrajame kėlinyje jau mes dominavome aikštėje. Džiugina tai, kad futbolininkai itin noriai treniruojasi, o rungtyniaudami kovoja negailėdami savęs. Pasiruošimo ciklas vyksta pagal planą, draugiškų rungtynių metų išbandėme daug naujokų. Komandos branduolys jau susiformavo, bet galbūt klubą iki naujojo sezono starto dar sustiprins vienas ar du žaidėjai.“.

Rungtynių išvakarėse FK „Panevėžys“ nariai trumpam apsilankė ir vieną partiją sužaidė  tradiciniame dienraščio „Sekundė“ boulingo turnyre, kuriame varžėsi įmonių komandos. Turnyre, vykusiame boulingo – biliardo klube „Alex Club“, futbolo klubui atstovavo direktorius B. Vaitiekūnas, treneriai A. Kurtijanas ir D. Gleveckas, žaidėjai I. Pūžė, I.Tsyvilka, A.Karvackis, E. Fjodorovs. Prie boulingo takelio geriausiai sekėsi treneriui Dainiui Gleveckui.

Dar vienas draugiškas rungtynes FK „Panevėžys“ žais kitą šeštadienį, kovo 3 dieną, namuose su Kekavos „Auda“ klubu. Susitikimas Futbolo akademijos stadione (Smėlynės 2B) prasidės 14 valandą.